Nowe Germanwings rozwijają skrzydła

12 kwietnia 2013 15:00
3 komentarze
Reklama
Germanwings zmieniają się znacznie szybciej, niż planowano: nowe taryfy "Best" i "Smart" są od dziś dostępne w systemie rezerwacji biur podróży dla lotów datowanych od początku lipca. Najniższa taryfa "Basic" jest dostępna w systemie rezerwacji online Germanwings.

Loty z Germanwings będą oferowane z różnymi pakietami usług w ramach trzech taryf klasy ekonomicznej od 33 euro ("Basic"), 53 euro ("Smart") oraz 199 euro ("Best").

Wszyscy pasażerowie dokonujący rezerwacji w taryfie "Best" w tej klasie, będą mogli korzystać z saloników na lotniskach. Uczestnicy programu Miles & More dokonujący rezerwacji w taryfie "Best" oraz "Smart" będą mogli korzystać z dodatkowych profitów: osoby często podróżujące będą mogły korzystać z saloników Lufthansy oraz partnerów linii w Europie, tak samo jak pasażerowie podróżujący klasą ekonomiczną Lufthansy. Pasażerowie o statusie "Senator" oraz HON Circle, będą mogli korzystać z saloników niezależnie od wybranej taryfy.

"Nowe Germanwings", spółka zależna Lufthansy, przedterminowo zrealizowała program zmian w swojej flocie. Swoje barwy zmieniło już 21 maszyn. Nowoczesną tożsamość marki i wysokie standardy odzwierciedla także nowy projekt kabiny - w przednich rzędach pasażerowie mają do dyspozycji dużą przestrzeń między fotelami (81,3 cm). Wszystkie 36 samolotów floty zostanie przeprojektowanych wewnątrz i na zewnątrz do momentu rozpoczęcia działalności, co nastąpi 1 lipca.By odpowiednio wcześnie przekazać pasażerom informacje i zadbać
o bezpieczeństwo w planowaniu podróży, do rozkładu lotów wprowadzone zostały wszystkie daty przejęcia tras Lufthansy przez Germanwings. Pozwoli to na wcześniejsze niż zakładano opracowanie rozkładu lotów nowego Germanwingsa.

Po ubiegłorocznym przeniesieniu z Lufthansy do Germanwings połączeń ze Stuttgartu, pod koniec marca przekazano pierwsze trasy z i do Hamburga. Z tego hanzeatyckiego miasta, Germanwings obsługuje wiele należących wcześniej do Lufthansy połączeń, w tym Wiedeń, Palma de Mallorca, Stuttgart i Norymberga. 29 czerwca tego roku Germanwings przejmie połączenia z Kolonią, zaś do końca stycznia 2014 pozostałe połączenia Lufthansy, z wyjątkiem lotów do jej głównych portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium.

Przeniesienie do Germanwings tras Lufthansy z Berlina rozpocznie się 27 października 2013 roku. Do 30 marca 2014 roku wszystkie połączenia ze stolicy Niemiec (oprócz rejsów do Frankfurtu i Monachium) zostaną przekazane spółce zależnej Lufthansy. Następnie, od marca 2014 roku aż do końca roku, Germanwings będą stopniowo realizować połączenia z Düsseldorfu, oprócz rejsów międzykontynentalnych, które nadal będą obsługiwane przez Lufthansę.

Intensywnie prowadzone są także działania na rzecz bliższej współpracy między Germanwings, a pozostałymi liniami lotniczymi należącymi do grupy Lufthansy. W ubiegłym roku zawarto umowę o połączeniach code share z Austrian Airlines. Kolejna taka umowa zostanie podpisana z linią SWISS. Cztery codzienne połączenia obsługiwane przez Germanwings znacznie ułatwią pasażerom grupy Lufthansy podróże z Kolonii przez Zurych.

Fot. Germanwings
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_beca6 2013-04-13 01:51   
gosc_beca6 - Profil gosc_beca6
Przeniesienie Lufthansy do Germanwings to jeszcze nie wszystko.Sam kupilem bilet na lipiec z Duesseldorfu do Madrytu i co sie okazalo,ze przez te oszczednosci zlikwidowali lot i teraz mozna lecic tylko z przesiadka/Monachium.
shorty 2013-04-12 16:57   
shorty - Profil shorty
moze LOT kupia?:)
kris76 2013-04-12 15:16   
kris76 - Profil kris76
Zakupiłem bilet w taryfie smart w dniu 30 marca lot 2 maja lot z KRK do BCB miejsce już z większą przestrzenią na nogi. Czyli wczesniej niż zapowiadane
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy