×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Armavia zbankrutowała, koniec lotów
Linie lotnicze Armavia, jedyny pasażerski międzynarodowy przewoźnik z Armenii, ogłosiły bankructwo. Od poniedziałku nie będą wykonywane żadne rejsy tej spółki.

Powodem zawieszenia lotów są długi wobec lotniska Zvartnots w Erywaniu oraz wobec dostawców. Według właściciela linii, przedsiębiorcy Mikaela Bogdasarowa, zaległe zobowiązania nie przekraczają 50 mln dolarów. Jednak Armavia już od wielu lat utrzymywała się tylko dzięki dotacjom od udziałowców.Linia Armavia powstała w 1996 r., a regularne pasażerskie loty międzynarodowe zainaugurowała w 2001 r. Choć Armavia jest prywatna, po upadku Armenian Airways zyskała de facto status przewoźnika narodowego. 

Flota linii składa się z samolotów Airbus A319 i A320, Boeingów 737-500 oraz Bombardierów CRJ-200. Armavia była także pierwszym użytkownikiem Suchojów Superjet 100. Przewoźnik odebrał jednak tylko jedna maszynę tego typu. Z uwagi na problemy finansowe Armavia weszła w spór z Suchojem i nie odebrała drugiego zamówionego SSJ100.

W 2010 r. przez krótki czas Armavia latała do Warszawy w ramach porozumienia z LOT-em. Obydwaj przewoźnicy świadczyli po dwa rejsy tygodniowo do Erywania. Ormiańska linia wykorzystywała wtedy samoloty Bombardier CRJ-200. 

Dominik Sipińskigość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie