×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Dortmund (DTM)


 6.9

/10

Wickede Dortmund Arpt
Lotnisko znajduje się około 13 kilometrów na wschód od Dortmundu w miejscowości Holzwickede. Lotnisko posiada jeden terminal. Hala przylotów znajduje się na parterze, odlotów na piętrze.

  • Okazje z Polski na lotnisko Dortmund (DTM)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Dortmund


Jak dojechać na lotnisko Dortmund?


Samochodem:
Lotnisko leży w pobliżu wschodniej części obwodnicy Dortmundu. Najlepiej jest dojechać drogą ekspresową E331 lub autostradami A40, A44, A1. Dojazd jest dobrze oznakowany. Na lotnisku znajduje się 4200 miejsc parkingowych podzielonych na 7 stref. Opłata za parkowanie zależna jest od strefy. Im bliżej terminalu (niższy numer strefy) tym drożej. Dokładny cennik za postój na parkingu znajduje się na stronie Postój do 20 minut jest bezpłatny.

Kolej/Metro:
3 km od lotniska znajduje sie stacja kolejowa HOLZWICKEDE. Pomiędzy lotniskiem, a stacja kojejową co 20 min kursuje autobus "Airport Shutle". Czas przejazdu 6min. cena 1,50 euro (bilety dostępne tylko u kierowcy). Godziny odjazdów można znależć na stronie. Ze stacji Holzwickede można dogodnie dojechać do centrum Dortmundu (kursuje co pół godziny, w soboty co godzinę), na zachód (Duesseldorf), na północ (Muenster, Hamm) i poludnie (Kolonia, Bonn). Aktulany rozkład jazdy pociagów dostępny pod adresem www.db.de

Autobusem:
Z Dworca Głównego w Dortmundzie (Dortmund Hbf) na lotnisko kursuje Airport Express. Kursy odbywają się co godzinę, czas przejazdu około 22min, cena 6 euro dorośli, 2 euro dzieci w wieku 6-15 lat, dzieci poniżej 6 roku życia podróżują bezpłatnie. Aktualny rozkład

Taxi:
Przejazd z centrum miasta na lotnisko kosztuje około 21euro w dzień, 23 euro według nocnej taryfy.

Wypożycz auto na lotnisku DortmundPołączenia z tego lotniskaZalety: Czystość terminala, miła obsługa i "fajny" taras widokowy.
Wady: Dość wysokie ceny w sklepach...
7

/10

24/06/2015 19:25,  
Zalety: Sporo połączeń z Katowicami.
Wady: Po prostu małe, lokalne lotnisko.
6

/10

23/10/2014 11:41,  
Zalety: czysto czytelnie sympatycznie i stosunkowo niedrogo jak na lotnisko.
Wady: komunikacja do centrum trochę droga jak na odległość i mało sympatyczny poziom 0 na zewnątrz
8

/10

19/03/2012 22:07,  
Zalety: nowy, duży terminal (nawet za duży jak na obecne potrzeby), dobrze oznakowany, duża hala przylotów
Wady: dość szczegółowa kontrola bezpieczeństwa, uboga strefa wolnocłowa, ciasne poczekalnie przy gate'ach w hali odlotów
8

/10

22/01/2012 12:08,  
Beatka
Beatka
Zalety: Piękne, obszerne lotnisko.
Wady: Obsługa dwóch Pań szczególnie arogancka i chamska. Miałam taki incydent jak z filmu. Może ktoś miał podobne przeżycia. Szukam kontaktów.
1

/10

04/04/2011 21:33,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Dortmund

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie