×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Bruksela Charleroi (CRL)


 5.1

/10

Charleroi Arpt
Lotnisko leży 50 km od centrum Brukseli. Port Lotniczy składa się z jednego, nowego terminalu otwartego w styczniu 2008 roku. W roku 2009 obsłużyło prawie 4 mln pasażerów

  • Okazje z Polski na lotnisko Bruksela Charleroi (CRL)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Bruksela Charleroi


Jak dojechać na lotnisko Bruksela Charleroi?


Samochodem:
Lotnisko jest łatwo dostępne - leży obok autostrady A54. Podjeżdżając od strony Liege – Namur: autostradą E42 – zjazd nr 15; podjeżdżając z kierunku Bruksela – Nivelles: autostradą A54 - zjazd nr 24; podjeżdżając z kierunku Mons: autostrada E 42, a potem A54 do Charleroi - wyjście nr 24. Na lotnisku można wynająć samochód w wypożyczalniach: Avis, Europcar, Hertz i TC Location. Zabezpieczone parkingi samochodowe są dostępne na lotnisku. Można też podwieźć pasażera naprzeciwko terminalu i tam go wysadzić. Parkowanie jest zabronione w pobliżu terminalu. Czas otwarcia parkingów jest przedłużany w razie opóźnienia przylotów. Nie ma możliwości zarezerwowania miejsca parkingowego przed odlotem. Istnieje parking z drugiej strony lotniska, na ktorym mozna pozostawic auto nawet na miesiac, z ktorego do terminalu jezdza wahadlowe busy

Kolej/Metro:
Istnieje możliwość zakupu łączonego biletu autobusowo-kolejowego. Opłata obejmuje koszty przejazdu z któregokolwiek dworca kolejowego na terenie Belgii do dworca kolejowego w Charleroi, a następnie przejazd autobusem (linia A lub 68) na lotnisko BSCA. Bilety można zakupić w kasach biletowych dworców kolejowych. Po szczegóły dotyczące rozkładów jazdy pociągów zapraszamy na stronę internetową NMBS/SNCB: www.b-rail.be .

Autobusem:
Z lotniska kursują 20 razy dziennie autokary między lotniskiem a dworcem kolejowym Midi w Brukseli. Istnieje całodobowe połączenie autobusowe między lotniskiem w Charleroi a dworcem kolejowym w Charleroi. Z tego miejsca łatwo można dojechać do każdego przystanku kolejowego w Belgii lub poza granicami kraju.

Taxi:
Taksówki są dostępne przez cały czas naprzeciwko terminalu. Taryfy wszystkich trzech firm wynoszą: € 12,50 za dojazd z lotniska do centrum Charleroi oraz € 85,00 z lotniska do Brukseli. Taryfy są takie same za jazdę z lotniska jak i na lotnisko.

Wypożycz auto na lotnisku Bruksela CharleroiPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Bruksela Charleroi

Zalety: duża siatka połączeń
Wady: Brak miejsc siedzących. Drogi dojazd do Brukseli czy Charleroi.
1

/10

20/11/2018 14:56,  
Zalety: Brak. No może jedna częste połączenia z centrum. Po przylocie można się szybko zawinąć.
Wady: Daleko od centrum. Ciasno. Brak wyboru sklepów. Brudno. Pijani pasażerowie. Brak wi-fi. Twarde siedzenia. Brak często miejsc siedzących. ... można pisać i pisać.
2

/10

31/01/2017 17:51,  
Zalety: Dobre połączenie z Warszawą (2 razy dziennie), wszystko ładnie oznaczone (np gate'y); dobra komunikacja z Brukselą i z Charleroi. Ogólnie lotnisko jest zadbane.
Wady: Z drugiej strony bus do Charleroi jest bardzo drogi w stosunku z odległością lotniska od tego miasta.
7

/10

24/06/2015 19:34,  
Kamila Szkup
Kamila Szkup
Zalety: raczej brak
Wady: nie ma kabiny dla palących, mało miejsc siedzących dla pasażerów
4

/10

12/01/2014 13:00,  
Bartosz Wasilewski
Bartosz Wasilewski
Zalety: Ogromna liczba połączeń FR, świetne do przenocowania, miła obsługa.
Wady: Nie zawsze czyste.
10

/10

19/08/2012 12:56,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Bruksela Charleroi

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie