×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Burgas (BOJ)


 2.7

/10

Lotnisko położone jest w dzielnicy Bourgas - w Sarafovie, 10 km od Bourgas. Posiada budynek przylotów i 18 bramek do odlotów które znajdują się poza budynkiem przylotów, po jego lewej stronie. W budynku przylotów na piętrze( po schodach) jest bank gdzie można wymienić walutę na lewa. Bank jest czynny od 8.30 do 17.00 ( czasu bułgarskiego). Lotnisko działa bardzo sprawnie, obsługuje całe morskie wybrzeże Bułgarii. Częstotliwość lotów jest bardzo duża. Opiszę odlot, najpierw check-in następnie bardzoi szybka kontrola paszportowa i jesteśmy na promenadzie lotniska, następnie przechodzimy do gate do odlotu wchodząc do jednej wspólnej hali w której na monitorach jest opisane jaka bramka rozpoczyna boarding do samolotu - jednym słowem nie można się pogubić. Nie znając języka każdy sobie poradzi.

  • Okazje z Polski na lotnisko Burgas (BOJ)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Burgas


Jak dojechać na lotnisko Burgas?


Samochodem:
Po wyjeździe z lotniska w odległości około 30 metrów jest wiadukt i wjazd na niego z prawej strony w kierunku miast Bourgas, Sozopol lub w lewo (za wiaduktem) w kierunku połnocnym Nessebar, Słoneczny Brzeg, Warna. Dojazd do lotniska jest słabo opisany. Jadąc od miasta Bourgas należy przed wiaduktem zjechać w prawo.

Autobusem:
Bardzo sprawna komunikacja autobusem nr 15 który kursuje do Bourgas z Sarafova (cena 0,60 lewa czyli 1,20 zł). Przystanek znajduje się przy bramie lotniska - po wyjściu z hali przylotów należy udać się w prawo, przejść obok hali odlotów i udać się dalej (ok. 200-300m) i opuścić teren lotniska. W Bourgas dojeżdża na stanowiska obok odjazdów do wszystkich znanych miejscowości, wystarczy przejść od 10 do 70 metrów w zależności od miejscowości do której chce się jechać. W tym rejonie działają grupy cinkciarskie proponując wszystko, trzeba uważać i najlepiej nie robić żadnych interesów. Na Słoneczny Brzeg (przez Rawdę, Nesebyr) kursuje autobus za ok. 5BGN, przystanek znajduje się po drugiej stronie ronda (w lewo patrząc od przystanku, gdzie zatrzymuje się autobus nr 15), częstotliwość kursowania stosunkowo częsta.

Taxi:
Z lotniska cena około 12 lewa. Korzystając w Bułgarii z taksówki nie można dopuścić do tego aby taryfiarz podawał cenę. Generalnie taksówki w Bułgarii są bardzo tanie, ale trzeba korzystać z nich ostrożnie i ustalać cenę przejazdu przed wyjazdem.

Wypożycz auto na lotnisku BurgasPołączenia z tego lotniskaZalety: Lotnisko jak lotnisko
Wady: Uwazajcie przy zakupach w strefie wolnoclowej , kasjerki zle wydaja reszty, oszukuja . padlam ofiara jednej ale nic z tym nie moglam zrobic , beszczelne babska ida w zaparte wiedzac ze czlowiek ma zaraz samolot no i wiadomo to lotnisko. Przestrzegam!
1

/10

12/08/2018 16:23,  
Zalety: czyste
Wady: centrum informacyjne nie potrafi udzielic informacji . Po odprawie bagazu , zostal on zdewastowany i skradziono tablet . Prosze uwazac na wartosciowe przedmioty pozostawione w bagazu glownym, jest to przypadek nie odosobniony
3

/10

13/07/2016 11:23,  
Zalety: Lotnisko po przebudowie genialne! cudowny terminal wspaniale dobrane kolory, obsługa cały czas z uśmiechem! Wszystkie poprzednie opinie nieaktualne nowy terminal dużo robi :) Kontrola graniczna chętnie udziela pomocy wszędzie pozytywna energia, pizzeria na polu z widokiem na płyte dobry pomysł !
Wady: autobusy przestarzałe ale sumiennie wymieniane :)
10

/10

21/08/2015 16:55,  
Zalety: brak
Wady: Ohydne i przestarzałe lotnisko, po wylądowaniu w Balicach masz wrażenie jakbyś przyleciał do Las Vegas.
1

/10

29/08/2013 19:56,  
Zalety: Brak
Wady: Lotnisko bardzo małe. Toalety bardzo brudne. Bałagan na lotnisku przy odbiorze bagażu. Przy taśmie była napisana Warszawa z nymerem naszrgo lotu, a przez około pół godziny były dawane bagaże z innych samolotó
1

/10

05/08/2013 10:33,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Burgas

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie