×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opłata za "no-show"


gość_2fd66
gość_2fd66
Jeśli się ktoś orientuje to proszę o odpowiedź. W przypadku spóźnienia się na samolot (no show) czy linia lotnicza może nałożyć jakieś opłaty/kary? Jeśli tak to czy jest to ściągane z karty, której użyto do opłaty za bilet? Czy są jakieś finansowe sankcje za no show?

13/05/2019 20:17,  
<>

gość_49019 - Profil
gość_49019
  

  
W większości linii, ich wewnętrzne przepisy dają im do tego prawo, więc lepiej wcześniej zadzwonić i anulować bilet, ewentualnie starając się o przebukowanie. Europejskie linie raczej tego nie stosują (w moim przypadku jeszcze się to nie zdarzyło), ale jeśli no-show dotyczy lotu wylotowego, to przepada ci również powrót.
2 dni, 11 godzin temu  

gość_ee3ac - Profil
gość_ee3ac
  
Singapurskie linie stosują.
Ludzie kupują tanie bilety tylko po to aby dostać się do strefy bezcłowej lotniska, a potem wychodzą.
6 dni, 15 godzin temu  

gość_93c46 - Profil
gość_93c46
  
Lufthansa ma zapis w swoim regulaminie, ze jeśli pasażer nie odbędzie lotu zgodnie z planem (w sytuacji gdy wykorzystał już pierwszy odcinek podróży) to wtedy przelicza mu cenę biletu na taka, jaka zapłaciłby w dniu jego zakupu gdyby kupił bilet tylko w przelecianej relacji.
Precedens jest, bo pewien Niemiec procesuje się z Lufa właśnie o takie przeliczenie ceny biletu i pomimo pierwszego wyroku na korzyść pasażera, Lufa od wyroku się odwołuje. Trudno powiedzieć na ile robią tak w każdym przypadku, tutaj akurat człowiek miał kupiony bilet którego do końca nie wykorzystał i poleciał inaczej w tym samym czasie gdy powinien tez być w drugim samolocie, stad system łatwo to wyłapał. Różnica w cenie była bardzo duża - bilet transatlantycki kupiony w promocji vs skrócona relacja. Niestety, pomimo ze prawdopodobnie i tak pasażer wygra, bo sąd wyszedł z założenia, ze taki punkt w regulaminie stanowi coś w rodzaju klauzuli niedozwolonej, to nie zmieni to póki co regulaminu, a w każdym takim przypadku będzie trzeba toczyć osobny proces.
W większości linii jednak wystarcza, ze po prostu bilet przepada.
15/05/2019 00:39  

gość_bc913 - Profil
gość_bc913
  
Niektóre linie (np. Iberia, nie słyszałem o innych) nakładają opłatę na pasażera za no-show. Opłata ta jest opisana w warunkach rezerwacji.
14/05/2019 23:28  

gość_0bb11 - Profil
gość_0bb11
  
Wydaje mi się, że tylko jeśli chcesz przebukować swój bilet po spóźnieniu się na samolot to będziesz musiał uiścić jakąś opłatę. 100, 150 euro. Zależy od linii.
14/05/2019 21:46  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie