×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jaki optymalny czas na przesiadkę?


Mam pytanie odnośnie minimalnego czasu między przesiadkami. Chcę lecieć z Berlina do Nowego Jorku z jedną przesiadką i zdecydowana większość ofert, szczególnie tych najbardziej atrakcyjnych, to albo 11h podróży i czas między przesiadką to np 2h, albo coś koło 24-29h i wtedy ten czas między lotami to jakieś 8-12h, zależy. I tutaj moje pytanie: czy 2-3h między lotami to wystarczająco dużo? Kilka osób mówi mi, że samoloty bardzo często się spozniaja i to zdecydowanie za mało czasu. Ja z kolei wyczytałam, że jeśli oba loty są z jednego przewoźnika i na jednym bilecie, to w wypadku spóźnienia pierwszego samolotu, można bezpłatnie przebukować drugi samolot? Czy to tylko bajki czy faktycznie coś w tym jest? To moja pierwsza tak długa podróż i dlatego nie orientuję się, jak sprawa wygląda. Nie chcę czekać między lotami po 10h, dlatego też chciałabym się dowiedzieć, czy to bardzo ryzykowne mieć na przesiadkę te trzy godziny.

10/05/2018 19:47,  
<>

gość_49189 - Profil
gość_49189
  

  
Jeżeli problemy wyjda podczas lotu np opóźnienie pierwszego lotu wpłynie na kolejny, to zaopiekuje się tobą linia lotnicza które wystawiła bilet. Ale jeżeli zostanie wprowadzona zmiana w lotach przed wylotem, i są to połączenia różnych przewodników to cię spławią i odeślą do agenta, z którym może być różnie, i na pewno mniej elastycznie. Ostatnio miałem "mały problem" z OPODO. lot ARN-LHR-EWR. W związku z zmianą terminu lotu ARN-LHR przez BA bylem zmuszony do wcześniejszego lotu z Arlandy i długiego oczekiwania na lot Virgin do EWR. Zmiana lotniska z EWR na JFK w Opodo była niemożliwa aczkolwiek pierwotny harmonogram nie uległ by zmianie. Mejle z Virgin i BA nic nie dały, pomimo że cała podróż była na e-tickecie Virgin.
15/05/2018 14:29  

gość_ec29c - Profil
gość_ec29c
  
Ja z BudgetAir nigdy nie korzystałem. Ale w Internecie można odnaleźć opinie:

zobacz link

zobacz link

11/05/2018 23:00  

  
Wszystkie firmy typu BudgetAir, Kayak itp. są tylko pośrednikiem, nie ma znaczenia czy bilet kupujesz na stronie linii, czy w jakikolwiek inny sposób, za przelot odpowiada linia lotnicza, która wystawia linia.
Zwróć tylko uwagę czy jest to rzeczywiście jeden bilet na jednej rezerwacji, jeżeli odprawisz się do końca, wówczas na pewno nie będzie żadnego problemu, i przesiadka 2-3 godzin, to wystarczająco dużo, żeby się wynudzić na lotnisku przesiadkowym.
Trochę inaczej wygląda przesiadka na pierwszym lotnisku w USA (jeżeli lecisz dalej), amerykańskie procedury powodują, że przesiadka 2 godziny często jest na styk, warto wówczas dać sobie więcej czasu.
11/05/2018 13:27  

  
@gość_ec29c a czy ma znaczenie czy kupuje na oficjalnej stronie linii czy na np. BudgetAir? I jak mogę się dowiedzieć, że oba loty mam na jednym bilecie? Nie bardzo wiem, gdzie się pojawia taka informacja.
11/05/2018 12:07  

gość_896a1 - Profil
gość_896a1
  
A rozważałaś opcję pociągu do FFM i lot bezpośredni do NYC stamtąd?
11/05/2018 11:48  

gość_ac5bd - Profil
gość_ac5bd
  
Wielokrotnie podróżowałem do USA z przesiadka 45 min - bez problemu aczkolwiek mało komfortowo
11/05/2018 08:45  

  
To co napisal gość_ec29c to prawda. 2-3 godz to idealny czas na przesiadke. Jesli podrozujesz na jednym bilecie, niekoniecznie ta sama linia, to w przypadku spoznienia musza zaoferowac Ci alternatywe, nawet z inna linia, wyzywienie i hotel do momentu odlotu i, w zaleznosci od powodow spoznienia, odszkodowanie na podstawie EC261
11/05/2018 08:28  

gość_ec29c - Profil
gość_ec29c
  
@ClosetDoor

Jeśli kupujesz jeden bilet na lot z przesiadką to wybierz te 2-3 h. Jeśli samolot się spóźni i nie zdążysz to przewoźnik weźmie Cię następnym. To nie Ty będziesz się przebukowywać tylko przewoźnik jeśli uzna, że nie zdążysz sam zaproponuje inny lot. Generalnie te 2-3 h to bardzo dużo na przesiadkę. Większość pasażerów stojących w rozmaitych kolejkach bez problemu Cię przepuści jeśli im powiesz, że Twój lot się spóźnił i próbujesz zdążyć przesiadkę.

Obejrzyj sobie plan lotniska, na którym masz się przesiadać i zobacz gdzie przylatujesz i skąd odlatujesz, przeczytaj jak przemieszczać się pomiędzy terminalami (jeśli zmieniasz terminal) itp.

Ja co prawda nigdy nie leciałem do USA, ale po Europie często latałem z czasem przesiadki 25 - 40 min i bywało różnie, czasami bagaż przylatywał następnym samolotem, zdarzyło mi się zamiast o 22 przylecieć po 2 w nocy, ale generalnie to był problem przewoźnika, a nie mój.

Inaczej jest gdy próbujesz dolatywać na własną rękę: w takim przypadku rezerwa czasowa powinna być większa i licz się ze znaczącymi kosztami, jeśli coś nie wypali.

11/05/2018 00:48  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie