×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zapłata kartą debetową osoby niepodróżującej


Dzięki za odpowiedzi. P.S. Niestety nikt z moich najbliższych znajomych nie posiada karty kretytowej albo debetowej do płatności w necie abym mógł sorzystać. Zamówiłem sobie kartę "wirtualną" w mBanku t.j.eKarta do płatności internetowych. Mam nadzieję że zdąże ją otrzymać zanim podrożeje bilet.

15/01/2008 21:52,  
<>

gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

  
marqoos: masz rację tak było też w Air Europa pasażer musiał przy odprawie okazać kartę którą była opłacona rezerwacja
17/01/2008 23:11  

  
Dzięki za odpowiedzi. P.S. Niestety nikt z moich najbliższych znajomych nie posiada karty kretytowej albo debetowej do płatności w necie abym mógł sorzystać. Zamówiłem sobie kartę "wirtualną" w mBanku t.j.eKarta do płatności internetowych. Mam nadzieję że zdąże ją otrzymać zanim podrożeje bilet.
17/01/2008 23:02  

Disorder - Profil
Disorder
  
gość_berek: Ja mam takie doświadczenia z Ryanair. Można oczywiście u nich zapłacić kartą innej osoby niż pasażer. W polu email podać adres tego, kto ma dostać potwierdzenie rezerwacji (czyli lepiej pasazera). A u tradycyjnych przewoźników dokładnie nie wiem, raz rezerwowałem komuś bilet LOT płacąc swoją kartą i wszystko było OK.
17/01/2008 16:35  

  
Nie będę się spierał, bo prawdopodobnie macie rację. Być może było to jakiś czas temu, a teraz jest to inaczej. Kwestia bezpieczeństwa też rzeczywiście w tym wypadku odpada. Pamiętam kilka sytuacji, że ktoś z moich kolegów z kas biletowych wystawił bilety na stronie LH płacąc kartą biurową, a od klienta pobierając gótówkę, a potem Ci klienci mieli problemy na lotnisku. To samo było z CSA raz. Nie wiem, jak się to skończyło, ale to było jakieś 2 lata temu, więc mogło się to całkowicie pozmieniać.
16/01/2008 00:12  

  
marqoos_pl:Trudno się zgodzić, żeby legitymowanie się kartą przy check-in LH powodowało większe bezpieczeństwo transakcji internetowych, jeżeli można odprawić się przez web.
15/01/2008 23:43  

  
marqoos_pl: w LH nie trzeba posiadac przy check-in karty platniczej ktora zostala oplacona podroz.;-) Zaletwie wlasna karta bankowa lub kredytowa lub inna karta z tym paskiem magnetycznym aby rozpoznac pasazera ktory leci, przy quick-check-in, jak ma sie bilet elektroniczny. Wiem ze w BA wymagali karty ktora zostala uzyta przy zakupie biletu.
15/01/2008 22:38  

  
adams: o cenie niestety sie mylisz....np. jak ja rezerwuje na Expedia to nie place wjecej bo jest ta sama cena jak u przewoznika. Poza tym lubie rezerwowac na Expedia bo dostaje za kazda rezerwacje doddatkowe mile w Miles&More ;-) i dostaje pokazane ktora linia na danej trasie w danym dniu jest najtansza. (mozliwosc jest np laczenia 2 roznych lin ktore na danej stronie przewoznika by sie nie wyswietlily np. AB i LH) Poza tym mam mozliwosc dokupic przy jednej rezerwacji Hotel lub Samochod po atrakcyjnieszycz cenach niz jak bym wszystko odzielnie rezerwowal. Ta strona bardziej nadaje sie dla rezerwacji u tradycyjnych przewoznikow. (Rezerwujac lot do PEK i Hotel na 10 dni zaoszczedzilem ponad 150€) Rezerwacje u LCC dokonuje tez bezposrednie u przewoznika. ;-)
15/01/2008 22:28  

  
Z tymi kartami to jest różnie. Większość low-costów nie wymaga, aby pasażer okazał kartę na lotnisku. Z tego, co wiem, to na pewno Lufthansa i CSA czasami (nie zawsze) wymagają, by pokazać kartę, która była użyta do płatności. Z jednej strony może być to bardzo niewygodne dla pasażerów, a z drugiej jest to bezpieczeństwo transakcji na kartach... Tak źle i tak nie dobrze. A co do różnych cen na stronach przewoźników i pośredników, to jest to tak, że nie zawsze będziesz miał te same. Bardzo często bezpośrednio u przewoźnika bywa drożej niż u agenta. Mówię tutaj o liniach tradycyjnych. Agenci mają bardzo często spore zniżki na taryfy specjalne (tylko dla nich), których to dany przewoźnik nie oferuje do sprzedaży dla każdego, a tylko dla tego wybranego agenta i tylko on może je w takiej cenie czy z takimi warunkami sprzedawać. W Polsce podobno od tych rozwiązań się odchodzi, jednak w pozostałych krajach europejskich oraz USA właśnie takie taryfy stanowią dużą część sprzedanych biletów. Wielkie różnice mogą być szczególnie przy lotach międzykontynentalnych czy na niezbyt popularnych trasach czy kierunkach (w Europie np. TIA, REK czy KIV). Warto sprawdzać obie opcje: przewoźnika i agentów.
15/01/2008 22:25  

  
Ja wole zawsze rezerwować po przez strone danego przewoźnika, a nie pośedników. To czasami o wiele, wiele taniej.
15/01/2008 22:16  

  
ja np. rezerwuje czesto loty przes internetowego agenta i np. w Expedia posiadajacy karty kredytowej nie musi byc podruznym.
15/01/2008 22:12  

  
w ryanair mozesz placic karta osoby ktora nie podrozuje, tylko pamietaj nie plac karta kradziona bo cie znajda hahaaha
15/01/2008 22:09  

  
berek to zalezy od lini lotniczej generalnie mozna placic karta innej osoby niz podrozujacego ,wiem natomiast ze w lufthansie rezerujacy bilet musi byc tez pasazerem,co do adresu e-mail moze wpisac jaki tylko chcesz
15/01/2008 22:07  

gosc_berek - Profil
gosc_berek
  
1)Czy można kupić bilet płacąc kartą kredytową/debetową której właścicielem nie jest osoba podróżująca? 2)Czy kartę może trzeba okazać na lotnisku? Jeśli tak (na 1.), to czy w polu Email pasażera wpsiać lepiej adres posiadacza karty?
Czy macie podobne doświadczenia np z Rynair? Pozdrawiam
15/01/2008 22:01  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie