Zapłata kartą debetową osoby niepodróżującej

Dzięki za odpowiedzi. P.S. Niestety nikt z moich najbliższych znajomych nie posiada karty kretytowej albo debetowej do płatności w necie abym mógł sorzystać. Zamówiłem sobie kartę "wirtualną" w mBanku t.j.eKarta do płatności internetowych. Mam nadzieję że zdąże ją otrzymać zanim podrożeje bilet.
15/01/2008 21:52  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_e96a0 2020-09-23 00:09   
gość_e96a0 - Profil gość_e96a0
Czy moze byc zapłacone za bilet kartą kredytową innej osoby,bilet kupywany jako prezent
andrzej500 2008-01-17 23:11   
andrzej500 - Profil andrzej500
marqoos: masz rację tak było też w Air Europa pasażer musiał przy odprawie okazać kartę którą była opłacona rezerwacja
berek 2008-01-17 23:02   
berek - Profil berek
Dzięki za odpowiedzi. P.S. Niestety nikt z moich najbliższych znajomych nie posiada karty kretytowej albo debetowej do płatności w necie abym mógł sorzystać. Zamówiłem sobie kartę "wirtualną" w mBanku t.j.eKarta do płatności internetowych. Mam nadzieję że zdąże ją otrzymać zanim podrożeje bilet.
Disorder 2008-01-17 16:35   
Disorder - Profil Disorder
gość_berek: Ja mam takie doświadczenia z Ryanair. Można oczywiście u nich zapłacić kartą innej osoby niż pasażer. W polu email podać adres tego, kto ma dostać potwierdzenie rezerwacji (czyli lepiej pasazera). A u tradycyjnych przewoźników dokładnie nie wiem, raz rezerwowałem komuś bilet LOT płacąc swoją kartą i wszystko było OK.
marqoos_pl 2008-01-16 00:12   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Nie będę się spierał, bo prawdopodobnie macie rację. Być może było to jakiś czas temu, a teraz jest to inaczej. Kwestia bezpieczeństwa też rzeczywiście w tym wypadku odpada. Pamiętam kilka sytuacji, że ktoś z moich kolegów z kas biletowych wystawił bilety na stronie LH płacąc kartą biurową, a od klienta pobierając gótówkę, a potem Ci klienci mieli problemy na lotnisku. To samo było z CSA raz. Nie wiem, jak się to skończyło, ale to było jakieś 2 lata temu, więc mogło się to całkowicie pozmieniać.
tomekk 2008-01-15 23:43   
tomekk - Profil tomekk
marqoos_pl:Trudno się zgodzić, żeby legitymowanie się kartą przy check-in LH powodowało większe bezpieczeństwo transakcji internetowych, jeżeli można odprawić się przez web.
hamburg 2008-01-15 22:38   
hamburg - Profil hamburg
marqoos_pl: w LH nie trzeba posiadac przy check-in karty platniczej ktora zostala oplacona podroz.;-) Zaletwie wlasna karta bankowa lub kredytowa lub inna karta z tym paskiem magnetycznym aby rozpoznac pasazera ktory leci, przy quick-check-in, jak ma sie bilet elektroniczny. Wiem ze w BA wymagali karty ktora zostala uzyta przy zakupie biletu.
hamburg 2008-01-15 22:28   
hamburg - Profil hamburg
adams: o cenie niestety sie mylisz....np. jak ja rezerwuje na Expedia to nie place wjecej bo jest ta sama cena jak u przewoznika. Poza tym lubie rezerwowac na Expedia bo dostaje za kazda rezerwacje doddatkowe mile w Miles&More ;-) i dostaje pokazane ktora linia na danej trasie w danym dniu jest najtansza. (mozliwosc jest np laczenia 2 roznych lin ktore na danej stronie przewoznika by sie nie wyswietlily np. AB i LH) Poza tym mam mozliwosc dokupic przy jednej rezerwacji Hotel lub Samochod po atrakcyjnieszycz cenach niz jak bym wszystko odzielnie rezerwowal. Ta strona bardziej nadaje sie dla rezerwacji u tradycyjnych przewoznikow. (Rezerwujac lot do PEK i Hotel na 10 dni zaoszczedzilem ponad 150€) Rezerwacje u LCC dokonuje tez bezposrednie u przewoznika. ;-)
marqoos_pl 2008-01-15 22:25   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Z tymi kartami to jest różnie. Większość low-costów nie wymaga, aby pasażer okazał kartę na lotnisku. Z tego, co wiem, to na pewno Lufthansa i CSA czasami (nie zawsze) wymagają, by pokazać kartę, która była użyta do płatności. Z jednej strony może być to bardzo niewygodne dla pasażerów, a z drugiej jest to bezpieczeństwo transakcji na kartach... Tak źle i tak nie dobrze. A co do różnych cen na stronach przewoźników i pośredników, to jest to tak, że nie zawsze będziesz miał te same. Bardzo często bezpośrednio u przewoźnika bywa drożej niż u agenta. Mówię tutaj o liniach tradycyjnych. Agenci mają bardzo często spore zniżki na taryfy specjalne (tylko dla nich), których to dany przewoźnik nie oferuje do sprzedaży dla każdego, a tylko dla tego wybranego agenta i tylko on może je w takiej cenie czy z takimi warunkami sprzedawać. W Polsce podobno od tych rozwiązań się odchodzi, jednak w pozostałych krajach europejskich oraz USA właśnie takie taryfy stanowią dużą część sprzedanych biletów. Wielkie różnice mogą być szczególnie przy lotach międzykontynentalnych czy na niezbyt popularnych trasach czy kierunkach (w Europie np. TIA, REK czy KIV). Warto sprawdzać obie opcje: przewoźnika i agentów.
adams 2008-01-15 22:16   
adams - Profil adams
Ja wole zawsze rezerwować po przez strone danego przewoźnika, a nie pośedników. To czasami o wiele, wiele taniej.
hamburg 2008-01-15 22:12   
hamburg - Profil hamburg
ja np. rezerwuje czesto loty przes internetowego agenta i np. w Expedia posiadajacy karty kredytowej nie musi byc podruznym.
michalb 2008-01-15 22:09   
michalb - Profil michalb
w ryanair mozesz placic karta osoby ktora nie podrozuje, tylko pamietaj nie plac karta kradziona bo cie znajda hahaaha
michalb 2008-01-15 22:07   
michalb - Profil michalb
berek to zalezy od lini lotniczej generalnie mozna placic karta innej osoby niz podrozujacego ,wiem natomiast ze w lufthansie rezerujacy bilet musi byc tez pasazerem,co do adresu e-mail moze wpisac jaki tylko chcesz
gosc_berek 2008-01-15 22:01   
gosc_berek - Profil gosc_berek
1)Czy można kupić bilet płacąc kartą kredytową/debetową której właścicielem nie jest osoba podróżująca? 2)Czy kartę może trzeba okazać na lotnisku? Jeśli tak (na 1.), to czy w polu Email pasażera wpsiać lepiej adres posiadacza karty?
Czy macie podobne doświadczenia np z Rynair? Pozdrawiam
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy