×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Swiss oglosil trasy na CS100


Linie Swiss oglosily trasy ktore beda obslugiwane przez CS100. First flight on July 15, 2016 Zurich - Paris (flight number LX638) From July 15, 2016 Budapest, Manchester, Paris, Prague From end of August 2016 Brussels, Warsaw From September 2016 Bucharest, Florence, Hannover, Milan, Nice, Stuttgart, Venice From October 2016 Düsseldorf Mam bilet na sieprien super.

09/05/2016 20:37,  
<>

gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

gość_848e6 - Profil
gość_848e6
  
Gdybyßcie umieli czytac strony Ryanaira, banku, jakiegokolwiek retailera online lub systemow platnosci internetowych strona moze zalozyc ze karta jest w PLN, lecz zawsze obok mozna odznaczyc opcje i zaplacic w walucie sprzedawcy (FR ma wyskakujace okienko ktore trzeba odznaczyc, Paypal ma okno osobne).
Mam konto Citigold a tam konta walutowe. To samo konto mam tez w Australii. Mam na kartach USD, EUR, GBP, AUD, NZD, SGD. Trzeba sie troszke zakrecic zeby wiedziec kiedy z ktorych oplaca sie korzystac, a kiedy MC czy Visa ma lepsze kursy.
Do tego karta w UK i pare innych w Polsce.
Karty walutowe sa swietnym narzedziem do oszczedzania bedac za granica/robiac zakupy za granica. Trzeba po prostu wiedziec jak z nich korzystac a nie slepo wierzyc w bank.
Najlatwiejsza opcja jest posiadanie karty MC/visa w walucie rozliczenia z towarzystwem by uniknac znacznie bardziej 'bandyckiego' kursu banku. Wtedy zadna waluta nie jest zbyt droga.

Inna sprawa jest DCC. za kazdym razem przed uzyciem systemu DCC musicie byc zapytani o zgode. Jesli w ramach DCC nastapi podwojne przewalutowanie nalezy sie zwrocic do banku z reklamacja.
Swoja droga co robi to post o kartach?
10/05/2016 08:15  

gość_cc256 - Profil
gość_cc256
  
Dodałbym, że to, co opisujesz, może być przedmiotem cichej umowy pomiędzy Ryanairem a bankiem - w końcu oba te podmioty na tym zyskują, a bulisz Ty. Większość klientów albo się nie zorientuje, albo nic z tym nie zrobi, bo uzna, że nie ma o co kruszyć kopii. Czytałem gdzieś na forum, że gościowi, który wciąż składał skuteczne reklamacje zablokowali możliwość kupna biletu. Tak wygląda właśnie monopolistyczna przemoc.
06/11/2014 21:00  

gość_cc256 - Profil
gość_cc256
  
Tak naprawdę karty walutowe banków w Polsce to lipa.
Owszem, nasze banki mogą nam prowadzić konta walutowe, ale kiedy chcemy posłużyć się taką kartą to następuje przewalutowanie,
bo na karcie nigdzie nie ma zapisanego w jakiej walucie jest karta i do jakiego konta jest przypisana - walutowego czy nie.
Więc np. taki Ryanair sprzedając lot w walucie EUR, przyjmując od klienta płatność kartą EUR,
sprawdza tylko z jakiego kraju pochodzi karta. Z pobranej informacji wyciąga wniosek, że skoro karta jest polska
to musi ona być w walucie PLN i PRZEWALUTUJE kwotę z EUR na PLN, w dodatku po bandyckim kursie.
To samo zrobią bankomaty, zarówno te w Polsce jak i te za granicą.
Karta do konta walutowego wydana przez polski bank to niestety lipa.
Chcesz mieć prawdziwą kartę walutową, załóż konto w kraju, gdzie obowiązuje interesująca cię waluta.


06/11/2014 20:53  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie