×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT przekłada rozpoczęcie odpraw krajowych


Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się odłożyć planowane na 8 kwietnia, przeniesienie odpraw pasażerów rejsów krajowych do Terminalu 2 na warszawskim Okęciu. Przeniesienie odpraw krajowych do T2 będzie się wiązać ze wzrostem opłat pobieranych przez port od każdego pasażera odprawiającego się w nowym terminalu. W Terminalu 2 nie ma bowiem rozróżnienia na opłaty pobierane od pasażerów rejsów krajowych i pasażerów rejsów zagranicznych. Zarządzające lotniskiem im. Fryderyka Chopina PP „Porty Lotnicze” pobierają jednakowe opłaty od wszystkich pasażerów odprawianych w T2. „W związku z wyższymi stawkami opłat pasażerskich w Terminalu 2, musimy mieć czas na poinformowanie pasażerów. Opłaty te muszą znaleźć odzwierciedlenie w cenie biletu – będą dodatkowym kosztem dla pasażera” - powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy PLL LOT. Dotychczas pasażerowie korzystający z Terminala Krajowego na Okęciu obciążani byli niższymi opłatami, niż podróżni wylatujący z Okęcia za granicę. 25 marca LOT przeniósł do Terminalu 2 odprawy pasażerów rejsów transatlantyckich. 30 marca z nowego terminalu wyleciał inauguracyjny rejs LOT-u do Pekinu. Od 31 marca w Terminalu 2 odprawiani są wszyscy pasażerowie rejsów międzynarodowych LOT-u

08/04/2008 10:58,  
<>

gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

gral - Profil
gral
  
well. C0 lata z WAW do DUB (w maju, bo druga połowa kwietnia wziął sobie urlop) tak oto:
poniedziałek: 7:45, wtorek: 12:20, środa: 22:00, czwartek: urlop, piątek: urlop, sobota: 12:00, niedziela: 22:00. RATUNKU!!! (sprawdziłem jeden tydzień majowy, nie mam odwagi sprawdzać pozostałych ;))
09/04/2008 00:54  

cezary - Profil
cezary
  
gral: a ja się nie zgadzam na takie traktowanie pasażerów i taki standart obsługi. Nie zamierzam być odprawiany jak bydło. Sprawdziłem, wiem jak jest w Etiudzie. Dziękuję bardzo i nigdy więcej. Koniec kropka.
09/04/2008 00:51  

gral - Profil
gral
  
cezary: lepiej bym tego nie ujął. ale czasem trzeba być bydełkiem :) EI lata do DUB w południe, a FR o 20:00. jak przylatuję na krótko to w zasadzie nie mam wyboru bo to bardzo ważne 8 godzin jest :) no niby o 22:00 lata jeszcze C0. albo i nie :) poza tym rano do pracy, więc to już deczko za późno, nawet jak poleci. FR jest godzinowo idealny. A w poniedziałek miał LF na oko jakieś 99% Ciekawe ile % leciało jak ja za 10 EUR
09/04/2008 00:45  

cezary - Profil
cezary
  
gral: dziekuję ale z Etiudy korzystałem dwa razy. NIGDY WIĘCEJ !!!! Kiedyś to był terminal przylotowy lotniska Okęcie. Potem sklep meblowy. A teraz terminal o dźwięcznej nazwie. Bardzo pianistycznej. Etiuda. To jest barak dla bydła a nie terminal dla ludzi.
09/04/2008 00:13  

gral - Profil
gral
  
z uwagi na liczbę paxów podróżujących na trasach krajowych wcale nie uważam portu krajowego za ciasną budę. zapraszam w poniedziałkowy wieczór do etiudy - z jednej zagrody norwegian do rygge a z drugiej - tej mniejszej oczywiście, easyjet do londka i rajan do dublina jeden za drugim... masakra
09/04/2008 00:05  

cezary - Profil
cezary
  
To po co był bajer że od 8 kwietnia wszystkie krajówki będą z nowego T2 ? To jest nieprofesjonalne ze strony LOTu.
W informacji zamieszczonej na stronie LOT nie ma słowa o nowym terminie wyprowadzki z dotychczasowej ciasnej budy, nazywanej Terminalem Krajowym.
08/04/2008 23:41  

miras - Profil
miras
  
piterius: jestem w stanie uwierzyć że LO nie jest w stanie wynegocjować dobrych stawek. PLL i PPL to dwie różne firmy w rękach dwóch różnych ministerstw. PLL w rękach ministerstwa skarbu a PPL ministerstwa infrastruktury, tak wiec moze być im się trudno dogadać w tych sprawach. ;[
08/04/2008 19:56  

  
Na mój gust to jakaś ściema, tym bardziej, że nagle taką informację podają dziś, gdy mija termin wprowadzenia obiecywanych zmian. Być może planowane prace remontowe zezwalają na przedłużenie funkcjonowania starego D. Nie bądźmy na tyle naiwni, że to niby w trosce o nas pasażerów i by nas poinformować odwlekają to w czasie - bla, bla, bla... Pewnie zaistniały jakieś problemy techniczne związane z wprowadzeniem odpraw rejsów krajowych w T2, a żeby nie robić kichy kolejnej PLL i PPL rzuciły na prędce ten marny bajer. Umówmy się - LO nie jest w stanie wynegocjować preferencyjnych stawek w swoim macierzystym porcie??? Tere fere, odlweką to w czasie, a pod pretekstem wyższych opłat na pewno przy cenie biletu dołożą coś dla siebie też.
08/04/2008 19:48  

cezary - Profil
cezary
  
PS. albo dogadać sięe z zarządem lotniska Okęcie że bilety kupione do dziś bedą honorowane po aktualnej cenie a od jutra nowa stawka TAX zostanie wliczona do zakupowanych biletów krajowych. Miedzy PLL a PPL nie ma komunikcji ? Tak trudno szefowi LOT zadzwonić do szefa Polskich Portów Lotniczych ? Cholery można dostać.
08/04/2008 14:05  

cezary - Profil
cezary
  
szot: jaka derekcja i pracownicy LOT takie zarządzanie. Widocznie nie wiedzieli. Bidulki niepoinformowane w zarządzie o opłatach lotniskowych na czas. A czasu było skolko ugodno. Chętnie bym dopłacił te parę złotych żeby tylko uniknąć "Krajowego Dworca Lotniczego" w Warszawie.
Terminal 1 miał być zamknięty na czas remontu. Tak wygląda praca zarządu LOT. Jakby byli poważni to różnicę kosztów LOT powinien wziąć na siebie.
A tak co ? Kicha.
08/04/2008 13:55  

szot - Profil
szot
  
A tak na marginesie, to LOT znów się obudził za wczasu? To nie wiedzieli tego wcześniej?
08/04/2008 13:40  

szot - Profil
szot
  
No chyba jest lepiej nieco dopłacić i być odprawianym w przyzwoitych warunkach na poziomie a nie być odprawianym w oborze/stodole bo ten krajowy to żenada totalna, zresztą skoro mowa o cenie biletu to i jak sam LOT traktuje pasażerów nie fair, bo etix na krajowym jest droższy od międzynarodowego a nie pytali np. mnie o to, czy mi to pasuje czy nie...
08/04/2008 13:39  

cezary - Profil
cezary
  
Szkoda. A miałem nadzieję że nie bedę już musiał korzystać z domestica. Jest ciasno i niewygodnie.
08/04/2008 13:07  

  
Wszyscy narzekali na termianl krajowy, teraz będzie t2, ale oczywiście ze szkodą dla pasażerów. Ja osobiście wolałbym dalej być odprawiany w domesticu.
08/04/2008 11:11  

  
Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się odłożyć planowane na 8 kwietnia, przeniesienie odpraw pasażerów rejsów krajowych do Terminalu 2 na warszawskim Okęciu.

Przeniesienie odpraw krajowych do T2 będzie się wiązać ze wzrostem opłat pobieranych przez port od każdego pasażera odprawiającego się w nowym terminalu. W Terminalu 2 nie ma bowiem rozróżnienia na opłaty pobierane od pasażerów rejsów krajowych i pasażerów rejsów zagranicznych. Zarządzające lotniskiem im. Fryderyka Chopina PP „Porty Lotnicze” pobierają jednakowe opłaty od wszystkich pasażerów odprawianych w T2.

„W związku z wyższymi stawkami opłat pasażerskich w Terminalu 2, musimy mieć czas na poinformowanie pasażerów. Opłaty te muszą znaleźć odzwierciedlenie w cenie biletu – będą dodatkowym kosztem dla pasażera” - powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy PLL LOT.

Dotychczas pasażerowie korzystający z Terminala Krajowego na Okęciu obciążani byli niższymi opłatami, niż podróżni wylatujący z Okęcia za granicę.

25 marca LOT przeniósł do Terminalu 2 odprawy pasażerów rejsów transatlantyckich. 30 marca z nowego terminalu wyleciał inauguracyjny rejs LOT-u do Pekinu. Od 31 marca w Terminalu 2 odprawiani są wszyscy pasażerowie rejsów międzynarodowych LOT-u
08/04/2008 10:59  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie