Bilet stand-by

Czy ktoś mi może wyjaśnić zasady biletu Stand by, czy to jeszcze funkcjonuje? ew. na jakich lotniskach (WAW także?), jakie linie?
21/01/2014 20:35  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
spooks 2014-01-30 16:31   
spooks - Profil spooks
Standardowo bilety sprzedawane na ostatnią chwilę są najdroższe. Gdyby w ostatniej chwili bilety byłyby oferowane znacznie taniej to kto chciałby kupować je z wyprzedzeniem? ;)
krzysiekl 2014-01-21 23:16   
krzysiekl - Profil krzysiekl
tego typu bilety bywają dla pracowników, aczkolwiek, taki pracownik może chyba wskazac osobę którą chce uprawnić do zakupu takiego biletu.
dexter 2014-01-21 22:58   
dexter - Profil dexter
@spooks - a mógłbyś mi ew. wyjaśnić czy są to bilety raczej tylko dla pracowników linii, czy one są dostępne dla wszystkich. Byłem kiedys na Stand by LOTu ale zaproponowali mi najwyższą możliwą taryfę...
pcharasz 2014-01-21 22:30   
pcharasz - Profil pcharasz
W moim przypadku, nie pamiętam konkretnie, ale cena była dużo niższa, może 50% mniej. Ale nie wiem czy LH te bilety powszechnie sprzedaje, ja miałem swój z (teoretycznie) puli dla agentów i pracowników LH.
spooks 2014-01-21 22:28   
spooks - Profil spooks
Stand-by stosuje się również w przypadku overbooking-u. Np. Ryan i Wizz często sprzedają kilka biletów więcej niż jest miejsc w samolocie. Osoby, które odprawią się jako ostatnie pozostają na stand-by. Obsługa lotniskowa wpuści takiego pasażera na pokład lub nie - jeżeli zwolni się jakieś miejsce (jakiś inny pasażer się nie pojawi). Rada aby nie pozostać na stand-by jest jedna: odprawić się możliwie wcześnie.
dexter 2014-01-21 22:24   
dexter - Profil dexter
@pcharasz - a czy to są dużo niższe ceny?
pcharasz 2014-01-21 22:20   
pcharasz - Profil pcharasz
Zasada jest taka, że dostajesz boarding pass jedynie jeżeli jest miejsce na dany lot, powiedzmy, godzinke przed odlotem (np. pax zrezygnuje, albo lot nie jest zapełniony). Nie wiem na jakich lotniskach, ale wydaje mi się, że to nie zależy od lotniska, a od przewoźnika. Ja tak leciałem LH z Hong-Kongu.
dexter 2014-01-21 20:35   
dexter - Profil dexter
Czy ktoś mi może wyjaśnić zasady biletu Stand by, czy to jeszcze funkcjonuje? ew. na jakich lotniskach (WAW także?), jakie linie?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy