×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosjanie rezygnują z linii Malev


Rosja zwróci Węgrom kontrolę nad narodowym przewoźnikiem. Deficytowy Malev stał się dla Moskwy zbędny. Dziś rząd węgierski i rosyjscy inwestorzy porozumieli się w sprawie linii lotniczej Malev. Państwowy Wnieszekonombank (WEB) odstąpi węgierskiemu rządowi ok. 95 proc. w Malev, dowiedziała się agencja Reuters. Aby utrzymać przewoźnika na powierzchni Budapeszt musi zwiększyć jego kapitał o ok. 128 mln dol. WEB da węgierskim władzom gwarancje na 32 mln euro oraz refinansuje długi Malev na lepszych warunkach - głosi oświadczenie węgierskiego rządu. Rosyjska spółka Airbridge zachowa 5 proc. akcji Malev. To ona trzy lata temu kupiła 99,5 proc. akcji węgierskiej linii. Wtedy 49 proc. Airbridge należał do rosyjskiego magnata lotniczego Borisa Abramowicza, właściciela aliansu kilku rosyjskich lokalnymch przewoźników AiRUnion. W 2008 r AirUnion zbankrutowały i 49 proc. akcji Airbridge dostało się kredytującemu Abramowicza WEB. Bank prowadził rozmowy o kupnie Malev przez Aerofłot, ale Rosjanie wycofali się z transakcji w połowie 2009 r. źródło: Rzeczpospolita

28/02/2010 01:32,  
<>

gość_fb1db - Profil
gość_fb1db
  

  
Jest to kolejny dowód na to, że prywatyzacja nie zawsze jest najlepszą metodą ratowania przewoźników "narodowych".
28/02/2010 09:51  

  
Rosja zwróci Węgrom kontrolę nad narodowym przewoźnikiem. Deficytowy Malev stał się dla Moskwy zbędny. Dziś rząd węgierski i rosyjscy inwestorzy porozumieli się w sprawie linii lotniczej Malev. Państwowy Wnieszekonombank (WEB) odstąpi węgierskiemu rządowi ok. 95 proc. w Malev, dowiedziała się agencja Reuters. Aby utrzymać przewoźnika na powierzchni Budapeszt musi zwiększyć jego kapitał o ok. 128 mln dol.
WEB da węgierskim władzom gwarancje na 32 mln euro oraz refinansuje długi Malev na lepszych warunkach - głosi oświadczenie węgierskiego rządu. Rosyjska spółka Airbridge zachowa 5 proc. akcji Malev. To ona trzy lata temu kupiła 99,5 proc. akcji węgierskiej linii. Wtedy 49 proc.
Airbridge należał do rosyjskiego magnata lotniczego Borisa Abramowicza, właściciela aliansu kilku rosyjskich lokalnymch przewoźników AiRUnion. W 2008 r AirUnion zbankrutowały i 49 proc. akcji Airbridge dostało się kredytującemu Abramowicza WEB. Bank prowadził rozmowy o kupnie Malev przez Aerofłot, ale Rosjanie wycofali się z transakcji w połowie 2009 r. źródło: Rzeczpospolita
28/02/2010 01:32  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie