Wycieczka do Londynu - oyester etc.

Witajcie, dużo osób do Londynu lata, więc myślę, że mi pomożecie, ponieważ mam kilka pytań. 1. Od ilu przejazdów metrem opłaca się kupić kartę oyester, ile ona kosztuje i po ile jest jej doładowanie, oraz czy wszędzie ją dostane? 2. Przystanek EasyBus'a na Gloucester Place jest jakoś oznaczony, czy tylko żółta kratownica na jezdni z napisem 'bus stop'? 3. T-Mobile oferuje jakieś pakiety na internet (najlepiej całodniowy) i jeśli tak to w jakiej cenie oraz ile danych? // Myślę, że to wszystko, byłbym wdzięczny za odpowiedź, jak coś mi się przypomni to dopiszę.
18/01/2010 11:14  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
z 2010-01-18 23:58   
z - Profil z
Doładuj Oystera dowolną kwotą, jak będziesz wyjeżdżać to możesz tą kartę zwrócić na dowolnej stacji metra, oddadzą ci depozyt 3f plus cokolwiek na niej miałeś.

Płacąc za przejazdy oysterem, jeżeli dojdziesz do tzw. daily cap ustalonego na cenę dziennej karty minus 50c, już więcej nie płacisz. Więc zasadniczo jeździj ile chcesz, i tak zawsze zapłacisz mniej niż jednodniowa travelkarta.
jetair 2010-01-18 14:09   
jetair - Profil jetair
gral: też chodził bym pieszo, ale EasyBus jak na złość 2dni przed moim przylotem przestał do Victorii jeździć.
aynis 2010-01-18 13:55   
aynis - Profil aynis
Ach, no tak. Ja już mam tyle oysterów, że nie pamiętam o tym :)
gral 2010-01-18 13:54   
gral - Profil gral
i tak uważam, że jest to zakręcone jak chiński termos :)
jsg 2010-01-18 13:50   
jsg - Profil jsg
gral: tylko 'ostryga' jest zwrotna. Kaucja na 'ostrygę' wynosi 3.00 GBP. Czyli wyjdzie taniej ni z jednorazowy.
gral 2010-01-18 13:47   
gral - Profil gral
plus cena za oystera, right? razem wyjdzie wiecej niz bilet jednorazowy.
aynis 2010-01-18 13:39   
aynis - Profil aynis
Jak jedziesz z LHR metrem do strefy 1 lub 2 i korzystasz z Oystera to zapłacisz za to 3.80 GBP. To nie jest tak dużo.
gral 2010-01-18 13:37   
gral - Profil gral
ale popieprzony ten londek :) dlatego ja zwiedzalem go na piechote, a metrem pojechalem jedynie z centrum do LHR placac kosmiczna cene za bilet jednorazowy. i zdaje sie, ze w przypadku takiego jednego przejazdu zadna ojsterka ani travelka by mi nic nie dala (znaczy zaplacilbym jeszcze wiecej)
aynis 2010-01-18 13:28   
aynis - Profil aynis
Wszędzie są żółte cuda :)
jetair 2010-01-18 13:01   
jetair - Profil jetair
Mleko: dziękować, już mi Aynis pomogła via gadu. Mogę gdzieś sprawdzić ile mi zostało środków na tej karcie w tym żółtym cudzie? Jak są bramki non-stop otwarte, to jest żółte cudo, a jak są barierki, to nie ma żółtego cuda i muszę do bramki przyłożyć, dobrze rozumiem?
mleko 2010-01-18 12:44   
mleko - Profil mleko
wez oystera (jednorazowa oplata 3 funciaki - tylko po powrocie nie wyrzucaj oystera bo sie przyda w przyszlosci) i laduj na niego travelcard na 1 dzien
jsg 2010-01-18 12:41   
jsg - Profil jsg
jetair: tam gdzie są bramki musisz zbliżyć aby wejść i wyjść. W takim przypadku to nie ma sprawy, ale jeżeli wyjście jest otwarte non-stop to wtedy pamiętaj aby zbliżyć kartę do żółtego cuda, bo w przeciwnym razie system naliczy Ci inną taryfę. Co do doładowania to zawsze doładowuję okrągłą sumą. A czy można nieokrągłą, to nie wiem. A jeżeli planujesz jechać 4-6 razy to skalkuluj czy bardziej się nie opłaca dzienna karta.
jetair 2010-01-18 12:32   
jetair - Profil jetair
Generalnie Day TravelCard jest za £5.60 na zone 1-2. Metrem przejechał bym jedynie jakieś 4-6 razy. Kupując Oyester mogę na nią wziąć Day TravelCard (co by karta była na inne wypady)? Aynis powiedziała, że doładowuję za ile chcę, czyli kwota nie musi być okrągła i może być to £5.60?
jetair 2010-01-18 12:19   
jetair - Profil jetair
jsg: planuję poruszanie się tylko w strefie 1 ze względu na czas. Będę korzystać tylko z metra, co by się nie pogubić. Znalazłem w necie, że kartę się zbliża do takiego żółtego cuda, nie pamiętam detali - bramki tam są takie jak w Wawie, że żeby przejść trzeba przyłożyć bilet, bo się nie otworzy, czy są non-stop otwarte?
jsg 2010-01-18 12:12   
jsg - Profil jsg
jetair: oyster jest zdecydowanie lepsza niż pojedyncze bilety. Placisz za kazdy porzejazd osobno w zależności od iosci stref przejechanych. Jednakże jeśli planujesz 'dużo poruszania' w Londynie to lepiej kupić bilet strefowy. Pamietaj aby zbliżyć oysterkę przy opuszczaniu stacji, autobusu, tramwaju.
jetair 2010-01-18 12:04   
jetair - Profil jetair
I jaka cena tego 'pakietu' jednodniowego w strefach 1-2?
jetair 2010-01-18 12:03   
jetair - Profil jetair
Mleko: namieszałeś mi trochę, jak chcesz mi wgrać 'pakiety' day tc?
mleko 2010-01-18 12:02   
mleko - Profil mleko
najlepiej polaczyc oystera z travelcarda - tzn "pakiet" travelcardy moge ci 'wgrac' na oystera

ostatnio jak bylem na 5czy6dni to najbardziej mi sie oplacalo wziac wlasnie travelcarte - cena zalezy od ilosci stref

oystera kupisz generalnie WSZEDZIE nawet w najbardziej obskornym sklepie u pakistanca :)
jetair 2010-01-18 11:57   
jetair - Profil jetair
Czyli jak całodniowy jest za £5.60 w 1-2 to mogę równo za tyle doładować ją? Wybacz za głupie pytanie, ale nigdy z tego nie korzystałem. Będąc tam w godzinach 15-22 muszę kupić off-peak czy peak? Karta otwiera bramkę wejściową do metra i na podstawie tego wie skąd dokąd ile jadę, że nie przekraczam strefy 2?
aynis 2010-01-18 11:46   
aynis - Profil aynis
jetair: kartę kupujesz na stacji metra i tam ją doładowujesz za ile chcesz. Możesz gotówką, monetami lub kartą. Zdecydowanie bardziej to się opłaca, niż kupowanie pojedynczych biletów. Kupując Travel Card na jeden dzień na strefy 1-2 zapłacisz ponad 5 funtów, jeśli kupisz ją w godzinach szczytu (bodajże do 9 rano), po 9 rano jest taniej. Ja zawsze korzystam z Oystera jak poruszam się po Londynie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy