Poważna groźba bankructwa JAL Japan Airlines

Niepowodzeniem najprawdopodobniej zakończą się negocjacje pomiędzy japońskim rządem, akcjonariuszami i wierzycielami japońskich narodowych linii lotniczych JAL Japan Airlines. Spekuluje się, że do tego wielkiego bankructwa może dojść nawet w tym tygodniu. JAL, największy przewoźnik w Azji, od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Kilka tygodni temu rząd japoński wspomógł linię "zastrzykiem gotówki" na bieżącą działalność, jednak nie spowodowało to poprawy sytuacji. Odrzucono propozycje przejęcia (czy wsparcia finansowego) od amerykańskich przewoźników American Airlines i Delty (prawdopodobnie wiązało by się to z przejęciem przez nich JALa). Rząd planuje wymianę zarządu firmy oraz spodziewane są nawet kilkutysięczne zwolnienia we wszystkich działach linii. Planowane jest zawieszenie kilkudziesięciu tras i kilkuset połączeń. Zmartwieni powinni być również pasażerowie British Airways oraz innych przewoźników zrzeszonych w Oneworld Alliance, którzy sprzedawali bilety na wiele tras wspólnie z JL (czy to jako loty code-share czy w połączeniu z międzynarodowymi biletami innych przewoźników). Jeżeli dojdzie do tego bankructwa, to może być to jedno z największych w historii Japonii, a także może pogrążyć japońską lotniczą branżę w jeszcze większym kryzysie, nie wspominając o chaosie na lotniskach... Pasażerowie mający loty do/z/wewnątrz Japonii z JL powinni uważnie sprawdzać swoje rezerwacje przez rozpoczęciem podróży. wg. ttglive z 11 sty.
11/01/2010 22:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2010-01-12 11:31   
mrader - Profil mrader
AA ...jakoś dziwnie się kojarzy ....
marecki 2010-01-12 00:20   
marecki - Profil marecki
spekuluje się, że w razie pomocy Delty JAL mogłyby zmienić sojusz na ST - według komentarzy współpraca japończyków z Deltą jest dla niech bardziej opłacalna od AA
gral 2010-01-11 22:56   
gral - Profil gral
sniegu pewnie nasypales do wanny? :P ale mi tez sie nie chce czytac, poprosimy o streszczenie... bryka tak zwanego :)
mrader 2010-01-11 22:26   
mrader - Profil mrader
...znaczy wódę mam...;) ale wodę już też hehe
mrader 2010-01-11 22:20   
mrader - Profil mrader
Aynis woda czy wóda...hehe,a wodę już mam w chacie ;P
mrader 2010-01-11 22:16   
mrader - Profil mrader
eahh...zmęczony trochę...hehe
aynis 2010-01-11 22:16   
aynis - Profil aynis
Woda mu zaszkodziła ;)
marqoos_pl 2010-01-11 22:15   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
oj, mrader... coś taki leniwy???
mrader 2010-01-11 22:13   
mrader - Profil mrader
Przyznaję,że nie czytałem...zbyt dłuuugie ;)...ale o JAL chyba chodzi ;P
marqoos_pl 2010-01-11 22:10   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Niepowodzeniem najprawdopodobniej zakończą się negocjacje pomiędzy japońskim rządem, akcjonariuszami i wierzycielami japońskich narodowych linii lotniczych JAL Japan Airlines. Spekuluje się, że do tego wielkiego bankructwa może dojść nawet w tym tygodniu. JAL, największy przewoźnik w Azji, od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Kilka tygodni temu rząd japoński wspomógł linię "zastrzykiem gotówki" na bieżącą działalność, jednak nie spowodowało to poprawy sytuacji. Odrzucono propozycje przejęcia (czy wsparcia finansowego) od amerykańskich przewoźników American Airlines i Delty (prawdopodobnie wiązało by się to z przejęciem przez nich JALa). Rząd planuje wymianę zarządu firmy oraz spodziewane są nawet kilkutysięczne zwolnienia we wszystkich działach linii. Planowane jest zawieszenie kilkudziesięciu tras i kilkuset połączeń. Zmartwieni powinni być również pasażerowie British Airways oraz innych przewoźników zrzeszonych w Oneworld Alliance, którzy sprzedawali bilety na wiele tras wspólnie z JL (czy to jako loty code-share czy w połączeniu z międzynarodowymi biletami innych przewoźników). Jeżeli dojdzie do tego bankructwa, to może być to jedno z największych w historii Japonii, a także może pogrążyć japońską lotniczą branżę w jeszcze większym kryzysie, nie wspominając o chaosie na lotniskach... Pasażerowie mający loty do/z/wewnątrz Japonii z JL powinni uważnie sprawdzać swoje rezerwacje przez rozpoczęciem podróży.
wg. ttglive z 11 sty.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama