×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poważna groźba bankructwa JAL Japan Airlines


Niepowodzeniem najprawdopodobniej zakończą się negocjacje pomiędzy japońskim rządem, akcjonariuszami i wierzycielami japońskich narodowych linii lotniczych JAL Japan Airlines. Spekuluje się, że do tego wielkiego bankructwa może dojść nawet w tym tygodniu. JAL, największy przewoźnik w Azji, od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Kilka tygodni temu rząd japoński wspomógł linię "zastrzykiem gotówki" na bieżącą działalność, jednak nie spowodowało to poprawy sytuacji. Odrzucono propozycje przejęcia (czy wsparcia finansowego) od amerykańskich przewoźników American Airlines i Delty (prawdopodobnie wiązało by się to z przejęciem przez nich JALa). Rząd planuje wymianę zarządu firmy oraz spodziewane są nawet kilkutysięczne zwolnienia we wszystkich działach linii. Planowane jest zawieszenie kilkudziesięciu tras i kilkuset połączeń. Zmartwieni powinni być również pasażerowie British Airways oraz innych przewoźników zrzeszonych w Oneworld Alliance, którzy sprzedawali bilety na wiele tras wspólnie z JL (czy to jako loty code-share czy w połączeniu z międzynarodowymi biletami innych przewoźników). Jeżeli dojdzie do tego bankructwa, to może być to jedno z największych w historii Japonii, a także może pogrążyć japońską lotniczą branżę w jeszcze większym kryzysie, nie wspominając o chaosie na lotniskach... Pasażerowie mający loty do/z/wewnątrz Japonii z JL powinni uważnie sprawdzać swoje rezerwacje przez rozpoczęciem podróży. wg. ttglive z 11 sty.

11/01/2010 22:10,  
<>

gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

  
AA ...jakoś dziwnie się kojarzy ....
12/01/2010 11:31  

  
spekuluje się, że w razie pomocy Delty JAL mogłyby zmienić sojusz na ST - według komentarzy współpraca japończyków z Deltą jest dla niech bardziej opłacalna od AA
12/01/2010 00:20  

gral - Profil
gral
  
sniegu pewnie nasypales do wanny? :P ale mi tez sie nie chce czytac, poprosimy o streszczenie... bryka tak zwanego :)
11/01/2010 22:56  

  
...znaczy wódę mam...;) ale wodę już też hehe
11/01/2010 22:26  

  
Aynis woda czy wóda...hehe,a wodę już mam w chacie ;P
11/01/2010 22:20  

  
eahh...zmęczony trochę...hehe
11/01/2010 22:16  

  
Woda mu zaszkodziła ;)
11/01/2010 22:16  

  
oj, mrader... coś taki leniwy???
11/01/2010 22:15  

  
Przyznaję,że nie czytałem...zbyt dłuuugie ;)...ale o JAL chyba chodzi ;P
11/01/2010 22:13  

  
Niepowodzeniem najprawdopodobniej zakończą się negocjacje pomiędzy japońskim rządem, akcjonariuszami i wierzycielami japońskich narodowych linii lotniczych JAL Japan Airlines. Spekuluje się, że do tego wielkiego bankructwa może dojść nawet w tym tygodniu. JAL, największy przewoźnik w Azji, od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Kilka tygodni temu rząd japoński wspomógł linię "zastrzykiem gotówki" na bieżącą działalność, jednak nie spowodowało to poprawy sytuacji. Odrzucono propozycje przejęcia (czy wsparcia finansowego) od amerykańskich przewoźników American Airlines i Delty (prawdopodobnie wiązało by się to z przejęciem przez nich JALa). Rząd planuje wymianę zarządu firmy oraz spodziewane są nawet kilkutysięczne zwolnienia we wszystkich działach linii. Planowane jest zawieszenie kilkudziesięciu tras i kilkuset połączeń. Zmartwieni powinni być również pasażerowie British Airways oraz innych przewoźników zrzeszonych w Oneworld Alliance, którzy sprzedawali bilety na wiele tras wspólnie z JL (czy to jako loty code-share czy w połączeniu z międzynarodowymi biletami innych przewoźników). Jeżeli dojdzie do tego bankructwa, to może być to jedno z największych w historii Japonii, a także może pogrążyć japońską lotniczą branżę w jeszcze większym kryzysie, nie wspominając o chaosie na lotniskach... Pasażerowie mający loty do/z/wewnątrz Japonii z JL powinni uważnie sprawdzać swoje rezerwacje przez rozpoczęciem podróży.
wg. ttglive z 11 sty.
11/01/2010 22:10  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie