Weeze i bagaż

Witam, to może przejdę od razu do pytania: czy w Weeze czepiają się wymiarów bagażu podręcznego? zapakowałem plecak i niestety teoretycznie przekracza wymiary o kilka cm. A że tam mają chyba swojego człowieka przy odprawie bezpieczeństwa, więc stąd moje pytanie... z góry dzięki za odpowiedź!
19/12/2009 12:08  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2009-12-23 01:33   
michalb - Profil michalb
W Birmingham wszystkie walizki mierzyły ,stały dwie kobiety które nie przepuściły nikogo
marqoos_pl 2009-12-21 20:49   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A osoby, które lubią podróżować "z tysiącem torebek" mogą ze sobą również wozić zwykły foliowy worek na śmieci... Kiedyś widziałem na lotnisku w DUB, jak jeden z pasażerów tak zrobił szybko 'wymaganą 1 szt' bagażu... Przepuścili bez problemu, a jeszcze przed wejściem na pokład samolotu rozpakował swoje cudowne 1000 pakunków...
szumny 2009-12-21 13:35   
szumny - Profil szumny
Najlepsza jest miękka torba albo plecak bez szczególnie dużego stelaża. Łatwiej się upycha w koszyk.
aynis 2009-12-20 22:28   
aynis - Profil aynis
Pewnie w sklepach już sprzedają takie specjalne walizeczki podręczne typu "especially for Ryanair" :))
sadaml32 2009-12-20 22:25   
sadaml32 - Profil sadaml32
W alicante też obsługa jakaś taka czepialska bywa a nie daj boże jak dyskutujesz z nimi to jak aptekarze.
marqoos_pl 2009-12-20 13:51   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ja za to w GRO miałem dosyć dokładnie sprawdzony bagaż podręczny (chyba pierwszy raz), ale waga była 9,9 kg :P:P:P Zazwyczaj jak widzą, że jestem w stanie unieść swój bagaż (a do boardingu zawsze tak robię, mimo, że walizeczka ma kółka), to nie chcą jej widzieć na wadze... Jedynie w koszyku, bo wygląda na większą, jednak zawsze pasuje... Perfect Ryanair size :P
ziberro 2009-12-20 13:29   
ziberro - Profil ziberro
a u mnie z kolei, jedyne lotnisko na jakim przyczepili się do podręcznego to MAD właśnie. Nie ma reguły - wszystko zależy od stopnia upierdliwości konkretnego pracownika.
so-fly 2009-12-20 11:48   
so-fly - Profil so-fly
najlepszy jest MAD i GRO, tam nikt niczego nie waży i nie mierzy:) leciałem z MAD z bagażem podręcznym, który ważył 17kg i nikogo to nie obchodziło:) tak samo przy przesiadce w GRO:)
gdn_37 2009-12-19 21:28   
gdn_37 - Profil gdn_37
Przez NRN lecieliśmy w obie strony kilka dni temu i mam bardzo skrajne odczucia. Lecąc wieczorem, gdy do odprawy został już w NRN tylko jeden ostatni samolot do OPO było miło i sympatycznie - nikt nic nie sprawdzał i niczego się nie czepiał - było super !!! Natomiast w drodze powrotnej istny koszmar. W ciągu 25 min odlatywało 6 samolotów FR - był taki kocioł i taki tłum ludzi, że nie radzili sobie z tym absolutnie. Do tego bardzo skrupulatnie ważyli wszystkie bagaże podręczne i sprawdzali ich wymiary. Co powodowało, że ludzie się przepakowywali i wydłużało to i tak już sporą kolejkę ... Także reasumując uważam, że lecąc przez NRN nie należy przesadzać z wymiarami i wagą bagażu podręcznego, gdyż są dosyć skrupulatni :-)
omega 2009-12-19 17:25   
omega - Profil omega
lecialem KRK-LPL-KRK - nikt sie nie czepial (pazdziernik) oraz RZE-LPL-RZE (poczatek grudnia) - nikt sie nie czepial (jedynie w RZE wazyli kg). To zalezy od dnia i osob. Przy locie LPL-KRK widzialem jak poprosili Pania aby ta torbe wlozyla do koszyka (torba byl min. 50% wieksza niz powinna) - Pani zaczyna sie mocowac z koszykiem, wola meza zeby uzyl sily, torba do polowy jest w koszyku i nie idzie dalej. Obsluga troche "zmiekla", powiedzieli, ze ok ok, idzcie juz... :>
marqoos_pl 2009-12-19 14:35   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'seep02' - nie liczyłbym na "przedświąteczną litość"... Mi zazwyczaj się jakoś udawało (jak tam troszkę więcej miałem), ale walizka zawsze się mieściła do koszyczka... Ostatnio w KRK mocno sprawdzali, ale w sumie się nie dziwię... Szczególnie skrupulatni byli przy pasażerach, który "mieli sporo do powiedzenia" na ten temat, hehe.
aynis 2009-12-19 13:23   
aynis - Profil aynis
Albo będą jeszcze bardziej złośliwi na potęgę będą kasować 35 EUR/GBP...
seep02 2009-12-19 13:16   
seep02 - Profil seep02
ech, do czego to dochodzi... żeby człowiek musiał na lotnisku rzeczy z plecaka przekładać do kieszeni w kurtce... ;) w każdym bądź razie dzięki za odpowiedzi, będę musiał na wszelki wypadek kilka rzeczy wyrzucić z plecaka, bo wszysko się do kurtki nie zmieści;-) chociaż... święta, może chociaż z tego powodu się zlitują nad biednymi pasażerami nie chcącymi płacić za bagaż rejestrowy... ;)
marqoos_pl 2009-12-19 13:10   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'seep02' - w Weeze nie byłem, ale ostatnio dosyć często na większości lotnisk przy obsłudze lotów FR dosyć rygorystycznie podchodzą do wymiaru (do wagi nieco mniej) bagażu podręcznego... O Weeze słyszałem, że bywają "dosyć mocno czepliwi", ale na własnym przykładzie nie sprawdziłem jeszcze... Powodzenia w każdym razie :)
aynis 2009-12-19 12:25   
aynis - Profil aynis
Słyszałam od ostatnio podróżujących przez Weeze, że wagi i wymiarów czepiają się nieziemsko. Ale to zależy tak naprawdę od tego, na jaki dzień trafisz, na jaką obsługę. gdn_37 jest na bieżąco :)
seep02 2009-12-19 12:09   
seep02 - Profil seep02
ach, tak chodzi oczywiście o Ryanair :) chociaż prawie nic innego tam nie lata, pewnie i tak byście się domyślili ;)
seep02 2009-12-19 12:08   
seep02 - Profil seep02
Witam,
to może przejdę od razu do pytania: czy w Weeze czepiają się wymiarów bagażu podręcznego? zapakowałem plecak i niestety teoretycznie przekracza wymiary o kilka cm. A że tam mają chyba swojego człowieka przy odprawie bezpieczeństwa, więc stąd moje pytanie... z góry dzięki za odpowiedź!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy