Ordnung muss sein - czyli ładnie i składnie

Witam wszystkich Szanownych Państwa Forumowiczów oraz Redakcję i Moderatorów. Od pewnego czasu obserwujemy na forum niepokojące zjawisko, które w ostatnim czasie przybrało na sile. Otóż chodzi o powszechnie znanych, także na forach internetowych np. Onet.pl) TROLLI, "forumowiczów", którym ogromną frajdę sprawia dodawanie w wątku swoich przewrotnych myśli. Z informacji, jakie napływają do mnie od innych użytkowników tego forum jak i z własnego doświadczenia wiem, że osobniki takie, nękają forumowiczów wysyłając do nich obraźliwe maile. Droga Redakcji, czy można coś z tym zrobić? Ostatnio na forum pojawił się TROLL o nazwie "stenuss" a więc jak wszyscy dobrze wiemy, nick bardzo podobny do użytkownika znanemu nam bardzo dobrze. Czy, i myślę, że spotkam się z przychylnością innych, prosić osoby odpowiedzialne za nadzór na akceptowaniem Nicków, aby nie akceptować nazw nowych forumowiczów, które są bardzo podobne do Nicków już istniejących oraz, po drugie, czy można prosić, jeśli istnieją do tego możliwości techniczne, o umożliwienie nam nowej funkcji na naszych kontach automatycznego blokowania np. maili na priv od osób niechcianych. Bardzo by to ułatwiło sprawę. O ostatnich wpisach TROLLi pojawiły się informacje mogące wskazywać, że osobami takimi mogą być, choć oczywiście nie muszą, osoby z forum. Czy istnieje możliwość, aby Redakcja zajęła się identyfikowaniem IP komputera i automatycznym blokowaniem wpisów z komputera o takim IP? Forum, owszem, to miejsce publiczne, gdzie można wyrażać opinie, jeśli dotyczą one tematu. Jeśli mogę jeszcze prosić Pana Admina o zmianę punktu regulaminu odnoszącego się do wklejania linków stron www. Czy można zmienić ten punkt regulaminu tak, aby można było wklejać linki do stron www, jeśli są one bezpośrednio związane tematycznie z lotnictwem? Prosiłbym w imieniu swoim i innych o rozważenie mojej prośby i uwag wcześniejszych. Dziękuję. Pozdrawiam, Grzegorz Szot
20/10/2009 16:48  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2009-10-21 14:01   
humbak - Profil humbak
jurku: Poduszeczkę podać?
jurek 2009-10-21 13:52   
jurek - Profil jurek
Szanowna Redakacjo Bardzo przepraszam i idę w kąt klęczeć na grochu...
delboy 2009-10-21 02:06   
delboy - Profil delboy
nie karmic trollii.,,,na to czekaja :)
moderator 2009-10-21 00:50   
moderator - Profil moderator
Szanowny Jurku. Daję Ci w imieniu szefostwa portalu 24h na przesłanie do naszej redakcji dowodów na to, iż ktoś z zespołu podszywa się pod innych użytkowników, lub "reprezentuje" tak zwanych trolli. Jeżeli - bo domniemam, że tak, skoro wielokrotnie publikujesz takie insynuacje - masz na to niezbite dowody, które nas przekonają, zobowiązujemy się do tego, iż osoba, która z redakcji dopuszcza się takich nadużyć, pożegna się z zespołem. 24 godziny na dowody (przesłane do redakcji) lub przeprosiny za niejednokrotne insynuacje (opublikowane na forum) wraz z zaprzestaniem publikacji tego typu zarzutów. W przeciwnym przypadku, nie godząc się na praktyki przez Ciebie stosowane, zostaną podjęte kroki przymusowe, które uskutecznią nasze oczekiwania co do zaniechania szargania dobrego imienia osób, które pracują w redakcji; zarzuty nasze dotyczą także wklejania prywatnych maili w publiczne posty, co godzi w elementarne poszanowanie prywatności, dowodzi braku kultury i choć odrobiny klasy, o dobrym smaku nie wspominając. Pozdrawiam.
gregory 2009-10-21 00:42   
gregory - Profil gregory
jurek: wyrywanie wypowiedzi z kontekstu jest co najmniej niesmaczne. Jak chcesz coś przekazać wszystkim to wklej całą historię rozmowy (a najlepiej nic nie wklejaj). I dam sobie głowę uciąć że to Ty pierwszy napisałeś do Disordera...
nadja 2009-10-20 23:44   
nadja - Profil nadja
Popieram Szota również. Nie udzielam się zbytnio na forum, ale akcja wiewiórki czy jak mu/jej tam i innych podobnych trolli są wkurzające.
delboy 2009-10-20 22:55   
delboy - Profil delboy
marqoos - lepiej bym tego nie ujal
druga strona jest to ze admini/moderatorzy sie ociagaja z blokowaniem/usuwanim postow....prawie jakby to oni sami nakrecali ta pelnie ksiezyca :))))
przeciez nie trzeba byc mistrzem by wyczaic trolla....Szot przylaczalm sie do apelu :)
humbak 2009-10-20 20:54   
humbak - Profil humbak
A ja się zgodzę z wypowiedzią d800. Nie karmić trolli.
2009-10-20 20:54   
 - Profil
Co do wklejania prywatnych wiadomości - takie zachowania również nakręcają trolli do jeszcze intensywniejszego zaśmiecania Waszych skrzynek. Pomijam aspekt moralny i elementarnych podstaw klasy: z założenia osoba wysyłająca priv NIE ZGADZA się na publikowanie wiadomości!!! Gdyby było inaczej - nie korzystałaby z tej drogi!!!
2009-10-20 20:52   
 - Profil
Ja też popieram propozycję szota, choć jednocześnie dodam małą łyżeczkę dziegcie...bo nie kto inny kilka dni temu urządził sobie zabawe w prowokowanie trolla, jak właśnie szot. Wracając do meritum: bardzo często osoby takie niestety używają zmiennego IP, to po pierwsze... i to walka z wiatrakami. Niejednokrotnie już były apele forumowiczów, aby tych ludzi zwyczajnie "nie karmić" - bezskuteczenie. Choć wiem, że to trudne...mieć totalny zlew.
gdn_37 2009-10-20 20:39   
gdn_37 - Profil gdn_37
Ja również popieram stanowisko szota ...
Po to jest regulamin, aby go przestrzegać i powinno dotyczyć to wszystkich ...
marecki 2009-10-20 19:57   
marecki - Profil marecki
popieram propozycje szota
jurek 2009-10-20 19:38   
jurek - Profil jurek
marqoos_pl: niestety moderator najpierw nadreaktywny teraz jakoś powoli reaguje na wulgarne wpisy.. //irton: paolina i franek to kolejne mutacje wiewiorki, rysia i lesnejsarenki.. nic na to nie poradzimy.
marqoos_pl 2009-10-20 19:35   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Czy jakaś pełnia księżyca się zbliża czy co się dzieje? Całkowicie popieram pomysł 'szota', żeby blokować adresy IP osób, które nagminnie łamią regulamin, zaśmiecają forum i próbują obrażać i innych użytkowników... Z pewnością takie coś pozwoli na skuteczne zniechęcenie tego typu 'troli' do takich 'wyrafinowanych' zabaw przed dobranocką... 'wojtka' poprę w tym, że wiadomości prywatnych (jakiekolwiek by nie były) nie powinno się zamieszczać publicznie, co co kogo to obchodzi (tym bardziej, że nie mamy całej korespondencji, a jedynie fragment...)... Takie łaskawe "informowanie" wszystkich pozostałych jest całkowicie bez sensu i bez klasy...
wojtek 2009-10-20 17:25   
wojtek - Profil wojtek
priv jak sama nazwa wskazuje jest wiadomością prywatną i nie ma najmniejszej potrzeby wklejać jej na forum. A swoją drogą, nie sądzę żeby disorder pierwszy napisał do Ciebie. Wręcz jestem przekonany że była to odpowiedź, być może na zaczepkę. W każdym razie nie interesuje mnie, innych zapewne też, prywatne ''obrażanie'' jak to określiłeś i ogólnie rzecz biorąc wiadomości prywatne. Nie mam ochoty o tym czytać. Stop zaśmiecaniu forum!
jurek 2009-10-20 17:17   
jurek - Profil jurek
Zdecydowanie popieram manifest Grzegorza a Wojtka proszę o zastanowienie się czy ludziom (forumowiczom) nawet w privach wolno obrażać innych.
4tech 2009-10-20 17:07   
4tech - Profil 4tech
popieram....
szot 2009-10-20 17:05   
szot - Profil szot
Witam wszystkich Szanownych Państwa Forumowiczów oraz Redakcję i Moderatorów. Od pewnego czasu obserwujemy na forum niepokojące zjawisko, które w ostatnim czasie przybrało na sile. Otóż chodzi o powszechnie znanych, także na forach internetowych np. Onet.pl) TROLLI, "forumowiczów", którym ogromną frajdę sprawia dodawanie w wątku swoich przewrotnych myśli. Z informacji, jakie napływają do mnie od innych użytkowników tego forum jak i z własnego doświadczenia wiem, że osobniki takie, nękają forumowiczów wysyłając do nich obraźliwe maile. Droga Redakcji, czy można coś z tym zrobić? Ostatnio na forum pojawił się TROLL o nazwie "stenuss" a więc jak wszyscy dobrze wiemy, nick bardzo podobny do użytkownika znanemu nam bardzo dobrze. Czy, i myślę, że spotkam się z przychylnością innych, prosić osoby odpowiedzialne za nadzór na akceptowaniem Nicków, aby nie akceptować nazw nowych forumowiczów, które są bardzo podobne do Nicków już istniejących oraz, po drugie, czy można prosić, jeśli istnieją do tego możliwości techniczne, o umożliwienie nam nowej funkcji na naszych kontach automatycznego blokowania np. maili na priv od osób niechcianych. Bardzo by to ułatwiło sprawę. O ostatnich wpisach TROLLi pojawiły się informacje mogące wskazywać, że osobami takimi mogą być, choć oczywiście nie muszą, osoby z forum. Czy istnieje możliwość, aby Redakcja zajęła się identyfikowaniem IP komputera i automatycznym blokowaniem wpisów z komputera o takim IP? Forum, owszem, to miejsce publiczne, gdzie można wyrażać opinie, jeśli dotyczą one tematu. Jeśli mogę jeszcze prosić Pana Admina o zmianę punktu regulaminu odnoszącego się do wklejania linków stron www. Czy można zmienić ten punkt regulaminu tak, aby można było wklejać linki do stron www, jeśli są one bezpośrednio związane tematycznie z lotnictwem? Prosiłbym w imieniu swoim i innych o rozważenie mojej prośby i uwag wcześniejszych. Dziękuję. Pozdrawiam, Grzegorz Szot
4tech 2009-10-20 17:05   
4tech - Profil 4tech
a wam juz co,odbilo do reszty?..a pozniej dziwicie sie ze wszelkiej masci trolle maja uzywanie....no comments...
wojtek 2009-10-20 16:57   
wojtek - Profil wojtek
Weź ty się Jurek zastanów o czym piszesz? Lesne coś tam miało rację - zaśmiecasz to forum! Jaki związek ma gej i kebab z lotnictwem? Jakbym nie próbował tego połączyć tak mi nie wychodzi. Ludzie, przemyślcie dwa razy zanim coś napiszecie!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy