Bagaz podręczny

Witam. Mam pytanie dotyczące bagazu podręcznego. Lecę Ryanairem i mam tylko bagaz podreczny. Plecak i to dosc zapchany, a chciałbym zabrac tez aparat (lustrzanke cyfrowa). Czy bedzie problem jak aparat bedzie poza plecakiem ?
06/10/2009 22:36  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
omega 2009-10-07 12:20   
omega - Profil omega
nie, mozesz zalozyc na siebie.
usuniety 2009-10-07 10:38   
usuniety - Profil usuniety
a jezeli chodzi o kurtki? Jest jesien i czy muszę ja rowniez schowac do plecaka ?
that 2009-10-07 02:52   
that - Profil that
paolo-79: Nie tylko PSA. Wiekszosc lotnisk, w ktorych FR nalezy do "najwiekszych" przewoznikow, ustawiane sa punkty kontroli bagazu przed security, skladajace sie z koszyka i wagi jak i osoby, ktora to weryfikuje, czesto ta samo, co sprawdza karty pokladowe. Ze znanych mi w PL to np BZG/WRO/SZZ. W KRK sprawdzaja przy gacie.
paolo-79 2009-10-07 02:27   
paolo-79 - Profil paolo-79
racja z tymi prowisjami..w Gironie pracownicy LESMA (najgorszy handling w europie) dostaja premie za dodatkowe kilosy...oblx12,uwaga na PSA,jest tak taka jedna zouza ktora stoi przy kolejce do security i ocenia bagaze...jak boisz sie ryzyka,najlepiej isc do decurity z duzym zapasem czasu,zawsze bedziesz miec czas wrocic do check in i zaplacic...
that 2009-10-07 01:31   
that - Profil that
w DUB nigdy nie waza- ani przy security, ani przy gatach nie ma wag, a lotnisko jest za duze na to, aby robili stanowiska do kontroli bagazu przed security.
bagi 2009-10-07 00:15   
bagi - Profil bagi
that: ja mieszkam w Londynie, ale i tak wiem co miales na mysli:)
julkoska 2009-10-06 23:46   
julkoska - Profil julkoska
leciałam niedawno z WRO do CRL, we WRO jest ok, nie czepiają się, ale w CRL trzeba ładnie ukryć, że ma się jakąś dodatkową torbę, pan z obsługi kazał mi się nawet obrócić i sokolim wzrokiem ocenił czy mój plecak jest wymiarowy ;)
michalb 2009-10-06 23:37   
michalb - Profil michalb
oblx, na CRL bardzo przykładają uwagę do jednej sztuki bagażu,natomiast nie ważą ale za to sprawdzają wymiary w koszyku
that 2009-10-06 23:10   
that - Profil that
pitterek: No to dostales dzisiaj za kare orzezwiajacy irlandzki deszczyk ;) (Ci, ktorzy mieszkaja w DUB zrozumieja co mialem na mysli). A jesli chodzi o "DUBlinska" dokladnosc w bagazach, warto wspomniec, ze DUB jest jedynym lotniskiem FRancy gdzie posiadaja wlasna obsluge handligowa, tzn. wszyscy, ktorzy robia check-in/boarding/laduja bagaze/... sa zatrudnieni przez Ryanair. Nawet na STN robi to juz handling agent (SwissPort). A z tymi prowizjami racja- podobno na check-in deskach, kazdy musi wypracowac jakas srednia "norme", a osoby ktore skasuja na oplatach dodatkowych najwiecej dostaja miesieczna premie :]
usuniety 2009-10-06 22:58   
usuniety - Profil usuniety
Chyba wezmę Lumixa :-))))
pitterek 2009-10-06 22:55   
pitterek - Profil pitterek
właśnie that :-) nie miałem czasu - harmonogram napięty był jak baranie jaja i guinessa tam nie nie dało rady wcisnąć - ale nic straconego - nextajmem.
usuniety 2009-10-06 22:54   
usuniety - Profil usuniety
Nie chciałbym ryzykowac... Tym bardziej, ze to nie podróz w jedna strone.
pitterek 2009-10-06 22:53   
pitterek - Profil pitterek
Dziś w DUB upychałem nogą - ale się zmieściło ;-) Generalnie obsługa ma płaconą prowizję za dodatkowe opłaty - więc nie licz na to, że ktoś będzie oczko przymykał ;-) Faktem jest, że akurat Pani upatrzyła sobie moje 2 mniejsze walizki z 3 (byłem z rodziną) ale obie przyjmowały dowolne kształty - więc zmiesciły się bezproblemowo ;-) Nie trzeba się poddawać ;-)
that 2009-10-06 22:50   
that - Profil that
Jak schowasz pod kurtka to bedzie ok, widocznie moze byc tylko jedna sztuka bagazu podrecznego- dotyczy to rowniez aparatow fotograficznych (taka informacja jest zawarta na karcie pokladowej).
usuniety 2009-10-06 22:44   
usuniety - Profil usuniety
Lece z WRO do CRL i z CRL do PSA
gral 2009-10-06 22:43   
gral - Profil gral
to zalezy od lotniska, ale przewaznie jest to problem. licz sie tez z kontrola wagowa (10 kg) i wymiarowa (czy sie zmiesci do skrzynki). napisz z jakiego lotniska to moze powiemy cos wiecej :)
usuniety 2009-10-06 22:39   
usuniety - Profil usuniety
Witam. Mam pytanie dotyczące bagazu podręcznego.
Lecę Ryanairem i mam tylko bagaz podreczny. Plecak i to dosc zapchany, a chciałbym zabrac tez aparat (lustrzanke cyfrowa). Czy bedzie problem jak aparat bedzie poza plecakiem ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy