Bilety - święta grudniowe

Drodzy forumowicze! Otóż chciałbym się ówdzie zwrócić do Was z niżej wymienionym pytaniem i oczekiwać na zdanie częściej latających ode mnie osób ;-) Moim celem i marzeniem jest oczywiście najniższa cena biletu na lot Polska->Niemcy tuż po świętach. I pytanie: jak kształtują się ceny na świąteczne loty? Z tego co zdążyłem sprawdzić, to np. Ryanair promocji na ten okres nie wprowadza ;-) Kiedy najlepiej (z Waszego doświadczenia) kupić bilet? Na chwilę obecną, to ceny są jak dla mnie niezadawalające, ale z tego co wyczytałem w Internecie, za 2 miesiące będzie jeszcze gorzej... Za podzielenie się ze mną Waszymi doświadczeniami z góry wielkie dzięki ;-)
12/07/2009 00:09  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
seep02 2009-08-10 10:15   
seep02 - Profil seep02
a jednak opłacało się trochę poczekać :) mimo, że ceny miesiąc temu podchodziły pod 150zł i w zwyż, to dzisiaj udało mi się kupić bilet kraków-weeze za 20zł :) dodam od siebie: współczuję tym, co latają do UK po świętach...
humbak 2009-07-12 17:41   
humbak - Profil humbak
4techu: Ależ bądź. :P:P
4tech 2009-07-12 17:18   
4tech - Profil 4tech
stenusie...uwazaj abym ja nie byl bardzo dokladny....
humbak 2009-07-12 17:16   
humbak - Profil humbak
4teszq: Jeśli chodzi o samoloty, to jestem dokładny. :o)
4tech 2009-07-12 17:07   
4tech - Profil 4tech
stenusie....dobrze wiesz o co chodzi...bynajmniej nie flote samolotow:)
humbak 2009-07-12 17:06   
humbak - Profil humbak
4techu: Zamiast robić focha byś wyjaśnił, co masz na myśli, bo z tego wynika, że LCC mają co innego niźli "floty".
4tech 2009-07-12 17:00   
4tech - Profil 4tech
stenus...czepiasz sie szczegółów....tak flotowych...jak Tobie nie pasuje to nie czytaj;P.....
humbak 2009-07-12 16:59   
humbak - Profil humbak
4teszq: "flotowych przewoźników jest w tym okresie taniej niż w lcc". To LCC nie maja flot?
marqoos_pl 2009-07-12 10:39   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
4tech: właśnie ten termin powrotów 02-07 sty jest najbardziej popularny... jak jeszcze przed świętami jakoś ten ruch pasażerów się da rozłożyć (na tydzień, dwa, trzy, itd. przed...), tak "po" wszyscy chcą wrócić w tym samym terminie... zazwyczaj 01 sty jest bardzo tani (ja w zeszłym roku KTW-DUB chyba miałem za 50 EUR z tax... dwa dni później musiałbym dodać 2 przed tą kwotę)
4tech 2009-07-12 10:33   
4tech - Profil 4tech
marqoosku: osobiscie bilety na 1/01.09 BZG-BRS kupowalem w pazdzieniku...a BRS-POZ w listopadzie...ale jest tak jak piszesz, ceny biletow na terminy 2-5/01 byly "astronomiczne", Franca chciala za taki bilecik OW od 99GBP ( 5/01) do 199GBP (2-3/01) na trasie BZG-STN....w LO czy BA nie bylo wcale taniej...
marqoos_pl 2009-07-12 10:24   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
seep02: widzisz, do czego takie lotnicze rozbestwienie doprowadza... co do biletów, to akurat ten termin (02-10 styczeń) jest jednym z bardziej obleganych na wszystkich kierunkach, bo "każdy chce przecież zostać jeszcze te 2-3 dni po sylwestrze", więc osobiście nie spodziewałbym się żadnych super-niskich cen... w zeszłym roku jakoś we wrześniu sporo linii lotniczych "uwolniło" w systemach rezerwacyjnych miejsca, które wcześniej były zablokowane, tj. klienci kupowali w wyższych cenach, uważając, że nic nie będzie już taniej... może też tak być i w tym roku, ale wcale nie ma żadnej gwarancji
seep02 2009-07-12 00:54   
seep02 - Profil seep02
lot: wt-czw: ~2400zł ;-)
Lufthansa: ~70 euro
promocję lotu też widziałem, za 99zł to bym się nawet nie zastanawiał ;-)

powiem tak... nie jestem wybredny, mogę się przesiąść i tak dalej, oblatałem dzisiaj chyba wszystkie możliwości i wniosek jest następujący: za 50 euro jestem w stanie znaleźć z 5-10 różnych połączeń. Z tym, że tanie linie mnie tak rozbestwiły, że dla mnie to i tak dużo ;-) i stąd właśnie moje pytanie, co do kształtowania się cen.

4tech: w sylwestra możeby się udało (wtedy się świętuje, a nie lata:) ), ale mnie satysfakcjonowałby okres 4-6 stycznia, czyli okres, jak wszyscy muszą wracać z powortem ;-)

Trochę sam sobie jestem winien, bo mogłem kupić za 10 euro przed paroma miesiącami jeszcze, ale pomyslałem sobie: nie spieszy się...

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, aż tak szybko się ich nie spodziewałem w szczególności patrząc na godzinę, ale Wy chyba nie chodzicie spać:-P
jsg 2009-07-12 00:48   
jsg - Profil jsg
seep02: tak zgadzam się z bagi, że jak cena odpowiada to należy rezerwować. Ja kupiłem bilet na trasie LHR-WAW-POZ i nazat WAW-LHR by LO za 138 GBP (700 PLN) . Warto też sprawdzić nie tylko strony przewoźników, ale i tzw. strony rezerwacyjne jak np. opodo czy expedia. Czasami zdarzają się tam niespodzianki cenowe!
bagi 2009-07-12 00:42   
bagi - Profil bagi
ja juz zakupilem bo ceny szly w gore - nawet w locie w ciagu tygodnia o 50 fuli na bilecie. W efekce dwie osoby KRK-LGW-KRK z jedna walizka chyba 950 zl i uwazam to za niezla cene!! jezeli chesc dorwac cos hiper taniego to ryzykujesz na wlasna odpowiedzialnosc - moze byc, a nie musi!!
4tech 2009-07-12 00:31   
4tech - Profil 4tech
seep2:podzielam zdanie drivera z małym
jednak wyjątkiem... ceny w Ryanair często tuż w terminie po swietach są na " przyzwoitym" poziomie wiem z własnego doświadczenia np za bilet BZG-LPL 1/01/09 zaplacilem 1pln... za bilet BRS-POZ miedzy świętami a nowym rokiem 5gbp... ale nie jest to reguła i należy się liczyć ze wydatek na bilet w tym okresie u takich przewoźników będzie znaczący... wiec zawsze jest to loteria ale generalnie u flotowych przewoźników jest w tym okresie taniej
niż w lcc tym bardziej w chwili obecnej zainteresowalbym się LO szczególnie lotami wt-czw. gdyż są one tańsze niż w inne dni...
2009-07-12 00:22   
 - Profil
Polecam rozejrzeć się u tradycyjnych przewoźników, a nie u tych pseudo tanich. Zwłaszcza w okresach tak obleganych, jak święta, można się bardzo mile zaskoczyć. Normą bowiem jest tak, że Wizz czy Ryan wozi ludzi w święta za 1500-1800zł, gdzie w analogicznym okresie za bilet u przewoźnika tradycyjnego można zapłacić nawet czterokrotnie mniej. Polecam także LOT, tam się dzieją teraz "dziwne rzeczy".
seep02 2009-07-12 00:16   
seep02 - Profil seep02
Drodzy forumowicze!
Otóż chciałbym się ówdzie zwrócić do Was z niżej wymienionym pytaniem i oczekiwać na zdanie częściej latających ode mnie osób ;-) Moim celem i marzeniem jest oczywiście najniższa cena biletu na lot Polska->Niemcy tuż po świętach. I pytanie: jak kształtują się ceny na świąteczne loty? Z tego co zdążyłem sprawdzić, to np. Ryanair promocji na ten okres nie wprowadza ;-) Kiedy najlepiej (z Waszego doświadczenia) kupić bilet? Na chwilę obecną, to ceny są jak dla mnie niezadawalające, ale z tego co wyczytałem w Internecie, za 2 miesiące będzie jeszcze gorzej... Za podzielenie się ze mną Waszymi doświadczeniami z góry wielkie dzięki ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy