Spadł samolot na pikniku lotniczym w Krakowie

a małopolskim pikniku lotniczym w Krakowie spadła Cesna 172 - informuje TVN24. W samolocie były cztery osoby. Jedna zginęła, trzy są ranne. Samolot jest doszczętnie spalony. Tragedia miała miejsce przy ul. Bora-Komorowskiego przy parku. Samolot wracał już po pikniku do portu macierzystego. Według relacji świadków samolot zaczął szybko tracić wysokość po starcie i uderzył w drzewa. Trzy osoby z samolotu wówczas wypadły lub wyskoczyły. Zginął pilot. Rannych przewieziono do szpitali im. Rydygiera oraz im. Żeromskiego w Krakowie. Dwie osoby są w stanie ciężkim, doznały poparzeń. Trzecia osoba - mężczyzna jest przytomny, jego stan lekarze szpitala im. Żeromskiego określają jako dobry, pacjent przechodzi badania. REKLAMA Czytaj dalej Małopolski piknik lotniczy to największy organizowany w południowej Polsce pokaz lotniczy. Pierwszy raz został zorganizowany w 2004. VI Małopolski Piknik Lotniczy odbywał się w dniach 27 - 28 czerwca na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice - Czyżyny, dokładnie pośrodku Krakowa. Rakowice - Czyżyny to najstarsze lotnisko na ziemiach polskich, założone przez Austriaków jeszcze w XIX w. i pierwsze lotnisko niepodległej Rzeczypospolitej. // zrodlo: wp.pl
28/06/2009 20:35  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
that 2009-06-28 20:36   
that - Profil that
a małopolskim pikniku lotniczym w Krakowie spadła Cesna 172 - informuje TVN24. W samolocie były cztery osoby. Jedna zginęła, trzy są ranne. Samolot jest doszczętnie spalony.

Tragedia miała miejsce przy ul. Bora-Komorowskiego przy parku. Samolot wracał już po pikniku do portu macierzystego. Według relacji świadków samolot zaczął szybko tracić wysokość po starcie i uderzył w drzewa. Trzy osoby z samolotu wówczas wypadły lub wyskoczyły. Zginął pilot.

Rannych przewieziono do szpitali im. Rydygiera oraz im. Żeromskiego w Krakowie. Dwie osoby są w stanie ciężkim, doznały poparzeń. Trzecia osoba - mężczyzna jest przytomny, jego stan lekarze szpitala im. Żeromskiego określają jako dobry, pacjent przechodzi badania.


REKLAMA Czytaj dalejMałopolski piknik lotniczy to największy organizowany w południowej Polsce pokaz lotniczy. Pierwszy raz został zorganizowany w 2004. VI Małopolski Piknik Lotniczy odbywał się w dniach 27 - 28 czerwca na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice - Czyżyny, dokładnie pośrodku Krakowa.

Rakowice - Czyżyny to najstarsze lotnisko na ziemiach polskich, założone przez Austriaków jeszcze w XIX w. i pierwsze lotnisko niepodległej Rzeczypospolitej. // zrodlo: wp.pl
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama