Kraków Balice - statystyki za styczeń -17,5%

Styczeń 2009 - 164 631 ilość pasażerow co daje spadek -17,5% w stosunku do stycznia 2008 (196tyś pasażerów)
04/02/2009 09:39  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2009-02-10 16:04   
aynis - Profil aynis
W ramach ciekawostki: od końca marca będzie można nie tylko skorzystać z lotów WindJet do Forli, ale również będzie można polecieć dalej na Sycylię, do Katanii oraz Palermo. Loty są dobrze skomunikowane (godzina na przesiadkę), a ceny przyzwoite: 56 EUR w jedną stronę za lot z KRK do CTA w kwietniu.
4tech 2009-02-05 21:57   
4tech - Profil 4tech
marecki: dlatego napisalem ze odejscie C0 to nie jedyna przyczyna i do tego nie mam najmniejszej watpliwosci....tak jak KRK nie mialo wplywu np. na upadek VE czy innych przewoznikow....
marecki 2009-02-05 21:06   
marecki - Profil marecki
4tech: zgadza się, że zawieszenie cZero miało duże znaczenie, bo mimo wszystko dość dużo latali, nawet jeśli były anulacje czy opóźnienia - problem tylko w tym, że zarząd Balic non stop jest 'zaskakiwany' decyzją tego czy tamtego przewoźnika (i zgadzam się że nie zawsze da się pewne ruchy przeiwdzieć czy im zapobiec) - tylko że od pierwszego poważnego kryzysu w 2007 kiedy niemal z dnia na dzień znikło z krk NE poprzedni zarząd ani obecny niewiele robi żeby skutecznie sytuację naprawić - trochę szumu, obietnic, ale jeśli przychodzi do oceny EFEKTÓW tej działalności.....to jest bardzo mizernie - zgadzam się, że praca powinna być w zaciszu gabinetów ale muszą być i już powinny być widoczne EFEKTY tej pracy, a tych nie ma jak na razie zbyt wiele
4tech 2009-02-05 21:01   
4tech - Profil 4tech
hmmm do konca sierpnia 2008 czyli do momentu zawieszenia lotow przez C0 KRK obsluzylo 2.065.508 pasazerow..co w porownaniu z tym samym okresem z 2007 jest praktycznie takim samym wynikiem...
( do siepnia 2007 obsluzono 2.069.144)..roznica 3.636 na minus...wiec sluszne jest twierdzenie co bardziej "normalnie" i racjonalnie myslacych osob na forum ze do spadku w 2008 roku w duzej mierze przyczynilo sie zawieszenie a pozniej likwidacja lotow przez C0...na ktore zarzad lotniska w KRK nie mial najmniejszego wplywu...ale to nie jedyna przyczyna oczywiscie...
paolo-79 2009-02-05 19:12   
paolo-79 - Profil paolo-79
Krakow goni Zielona Gore..200 pax w styczniu
miras 2009-02-05 18:34   
miras - Profil miras
A w KRK mgła... Znowu statystyki spadną!
paolo-79 2009-02-05 15:14   
paolo-79 - Profil paolo-79
OT Komentarz moderatora: mod-1
4tech 2009-02-05 14:37   
4tech - Profil 4tech
OT Komentarz moderatora: mod-1
pikus 2009-02-05 14:32   
pikus - Profil pikus
OT Komentarz moderatora: mod-1
paolo-79 2009-02-05 13:44   
paolo-79 - Profil paolo-79
Komentarz moderatora:OT
jaris 2009-02-05 13:44   
jaris - Profil jaris
dlatego tez twoje twierdzenia typu, że brakuje "przedsiebiorczosci i po prostu tego jak sie robi dobre lotnisko" sa dla mnie bezpodstawne, ponieważ nie opierają się na żadnym konkretnym fakcie, ponieważ nie znamy właściwej przyczyny tegoz zjawiska a przyczyny moga byc rozne.
jaris 2009-02-05 13:38   
jaris - Profil jaris
paolo, chyba zle mnie zrozumiales, chodzi mi o to ze nie potrafie sie doszukac zadnych wzmianek na temat jakiejs wynisolosci na forum o ktorej ty domniemywasz. Kazdy zasluguje na kredyt i szanse tylko nie kazdy potrafi ja wykorzystac - czy tak tez bedzie - nikt z nas tego nie wie, kwestia czasu. Tez ubolewam nad faktem braku polaczen chocby do Rzymu czy Barcelony ale tak jak wczesniej wspomnialem - my nie wiemy dlaeczego tak jest i z czego to wynika czy z nieudolnosci zarzadu czy tez z jakichs innych przyczyn - to wiedza tylko ludzie, ktorzy sie tym zajmuja...
4tech 2009-02-05 13:36   
4tech - Profil 4tech
paolo-79...jaris ma troche racji w tym co pisze....duzy spadek w ilosci paxow na KRK mial miejsce po zawieszeniu a w konsekwencji likwidacji lotow C0...przyklad znajdziesz na stronie lotniska w zakladce statystyki....do sierpnia 2008 ruch na KRK byl porownywalny do tego samego okresu w 2007....racje masz rowniez TY ze jezeli KRK nie zrobic nic to w tym roku bedzie jeszcze wiekszy spadek...i tyle
paolo-79 2009-02-05 13:30   
paolo-79 - Profil paolo-79
Miras, dobre..
paolo-79 2009-02-05 13:26   
paolo-79 - Profil paolo-79
Jaris, Ty chcesz dawac kredyt dla zarzadu a ja kiedy slysze o czym i jak mowi prezes to widze przyszlosc Kurnika. Polaczenie do Baku, jakies tam gadanie o Centralwings (!!!???), jest LUTY,nadal nie ma ANI slowa o polaczniu do Rzymu,wiec na wiosne na pewno nie bedzie go. Jelsi nowy zarzad byl by dobry to z impetem zabral by sie do pracy w jesieni i zalatwil jakies 2,3 prestigowe polaczenia jak Rzym,Barcelona aby bylo jaka kolwiek zmiane widac...a tu pan prezes cieszy sie o polecimy do Fiori (jak on nazywa Forli) i do Aten ( 4 loty w tygodniu na obie trasy)..a najgorsze jest Jaris ze Wy nie widzicie tego co jest zle w Krakowie, piuszesz''nie potrafie sie doszukac zadnych wzmianek'' no i TU jest problem, z cala sympatia do Ciebie, jak wam ta slepota na nie zaradnosc z KRK nie zejdzie to bedzie gorzej i gorzej...
marecki 2009-02-05 13:24   
marecki - Profil marecki
trzeba powiedziec jasno ze sytuacja w krk jest nienajciekawsza i paolo-79 ma duzo racji w tym co pisze; jak sledzi sie efekty dzialania zarzadu to odnosi sie wrazenie ze wszystko jest robione bez jakiegos sesnowengo konceptu - duzo szumu, malo konkretnych efektów - to znaczy takich, ktore moga byc stabilna dzwignia dla lotniska w najblizszym czasie - owszem jest recesja, ktora dotyka tez transport lotniczy, ale wszystko na recesje sie nie da zwalic jesli niewiele sie robi zeby bylo lepiej. Owszem niby coś nowego się ma pojawić; Islandia, Forli, Ateny, być może ten Berlin, ale to wszystko na razie jest mało żeby wyjśc na plus po tych stratach które nastąpiły w ciagu ostatniego roku. A z szumnych zapowiedzi typu baza, moskwa, rzym jak na razie zero!
jaris 2009-02-05 13:07   
jaris - Profil jaris
paolo: nie potrafie sie doszukac zadnych wzmianek, ktore przemiawialyby za okresleniem ''bo my w Krakoooooowie'' i nie wiem tez o jakiej pokorze mowisz. Nikt nie twierdzi ze krk jest fenomenalnym, najlepszym, i najdoskonalszym czy tez najlepiej zarzadzanym portem lotniczym w PL. Mi tez nie podoba sie obecna sytuacja jaka panuje na tym lotnisku - mimo wszytsko trzeba dac szanse nowemu zarzadowi i poczekac na jakies efekty o ile takowe nastapia. Co wiecej nikt z nas tak na prawde nie wie jak faktycznie wyglada i na jakich zasadach opiera się polityka zarzadzania lotniskiem w krk, ktw czy jakimkolwiek innym portem lotniczym i jak owe lotniska traktuja linie lotnicze - jesli ty wiesz to napisz prosze konkretne przyklady oparte na faktach a nie na domyslach.
airliner 2009-02-05 12:57   
airliner - Profil airliner
paolo-79: znamy wszyscy Twoją niechęć do lotniska w Krakowie ale jak coś piszesz to sprawdz. Centralwings operował z Balic tylko do września 2008 i przewiózł 162,5 tys pasażerów z udziałem prawie 7%. Wiec wcale nie marginalnie a w sezonie C0 wykonywał nawet 70 operacji w tygodniu. Pozostale kolejne -10% straty lecz to wpływ recesji w transporcie lotniczym i podobny spadek zanotowano w Pyrzowicach.
miras 2009-02-05 12:41   
miras - Profil miras
Wczoraj przyleciałem z STN do KRK, z osobą która nie zna tego forum i słowa którym określamy to lotnisko. Jakież było moje zdumienie, gdy wysiadając z samolotu usłyszałałem słowa: "lotniskow w Krakowie w porównaniu do Stansted to taki KURNIK"
paolo-79 2009-02-05 11:41   
paolo-79 - Profil paolo-79
jaris:troche pokory=mniej tego krakowskiego ''bo my w Krakoooooowie'', PRZESDSIEBIORCZOSCI i po prostu tego jak sie robi dobre lotnisko..Pamula lamentowal ze KTW dostaja nowe polaczenia bo stosuja nieucziwe praktyki. Nie,KTW dostaja nowe polaczenia bo wiedza jak traktowac kompanie lotnicze,jak na dobrym poziome traktowac pax i potrafia myslec z perspektywa. W tej materii mozecie sie duzo na Sl;asku nauczyc..ale oczywiscie w Krakowie wiecie wszystko lepiej...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy