Wizz Air: Dzień z pilotem

Wizz Air: Dzień z pilotem Portal Pasażer wraz z linią lotniczą Wizz Air zapraszają do obejrzenia drugiej części materiału filmowego obrazującego tym razem pracę pilota w praktyce. Pierwsza część materiału zatytułowanego Załoga Wizz dla Pasazer.com ukazała się na łamach portalu 4 czerwca 2005 roku. Przy okazji obchodów pierwszej rocznicy Wizz Air, kapitan bazy w Katowicach Witold Skowron opowiadał...
21/11/2005 18:03   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_bonzo 2005-11-28 12:32   
gosc_bonzo - Profil gosc_bonzo
Swietny material, gratulacje dla ekipy pasazera. Troche im zazdroszcze tego widoku chmur z kokpitu :) Czy mozna prosic o namiary na podklad muzyczny??
bartek 2005-11-23 06:26   
bartek - Profil bartek
Chris: ups sorki, jakies takie przeoczenie :) Swoja droga, jesli radar stanalby pomiedzy KTW a KRK to byloby niezle rozwiazanie :) Chodzi o niedogodnosci terenowe ;)
mateusz 2005-11-23 00:17   
mateusz - Profil mateusz
Pomyslcie ze Airbus albo Boeing wrzucilby ciag wsteczny zeby sie sam wypchac (co chyba w tym przypadku jest niemozliwe) to szyby w terminalu zaczely by chdzic na wszystkie kierunki. Fizyka niestety to ogranicza, zbyt duze sily....
chris 2005-11-22 23:56   
chris - Profil chris
Bartek : A gdzie ja napisałem że radar w Pyrzowicach będzie dla całej południowej Polski ?
krisg 2005-11-22 23:47   
krisg - Profil krisg
Jeszcze jedno - radar krakowski miał stanąć pomiędzy Pyrzowicami i Balicami, jednak silne lobby krakowskie zrobiło swoje.
krisg 2005-11-22 23:45   
krisg - Profil krisg
Z tym wypychaniem to nie chcę się przemądrzac bo po prostu nie wiem, ale może wypychają te, które stoją przed terminalem a nie na bocznej płycie postojowej? Może jest jakiś przepis mówiący jak daleko koniec skrzydła może się znajdować od terminalu, albo mówiący, że skrzydło nie może przekroczyć linii "drogi technicznej"?
Jeszcze do tych pesymistów, którzy mówią, że powoli Wizz się wycofuje z KTW - własnie się pojawiło info, że zawieszone kierunki na zimę powracają do letniego rozkładu. A to, że Wizz nie otwiera nowych połączeń z Katowic (np. ten Amsterdam - szkoda) to jest to raczej wina wejscia Ryana na polski rynek. Wizz zdaje się, chce zaistnieć na innych lotniskach aby ludzie nie tylko Ryana tam widzieli. No ale niestety mało samolotów maja - "tylko" 7. Kiedy mają odebrać następny? Może wtedy coś nowego pojawi się w Katowicach?! PS. Kiedyś były ploty, że LH chce się wycofać z KTW - teraz obsługują 4 połączenia dziennie, w tym na trzech lata B737. Widać ludzie lubią plotkować o Pyrzowicach i przepowiadać im ciemną przyszłość.
bartek 2005-11-22 23:31   
bartek - Profil bartek
Chris: Z tym ze radar bedzie dla calej poludniowej Polski to juz bajka ;) Krakow bedzie mial swoj, Katowice swoj i beda dwa zblizania w tak bliskiej odleglosci, bedzie ciekawie:) Co do tej sciagawki to zwykla checklista, jest to wykaz poszczegolnych czynnosci w odpowiedniej fazie lotu.
chris 2005-11-22 23:26   
chris - Profil chris
Maxx : No pewnie że warto inwestować w elektronike a nie marmury czego masz właśnie przykład w GTL i nikt nie twierdzi że jest inaczej. Niemniej powstający radar nie jest pomyślany jedynie dla lotniska w Pyrzowicach, a ma stanowić element nowego systemu dla całej Polski południowej. 2 lata temu nie było takiej potrzeby , ruch lotniczy był maly i Pyrzowice korzystały z radaru krakowskiego. Gdańsk takiej szansy nie miał gdyż zapewne najbliższy radar był na Okęciu. Natomiast nie wiem od kiedy Rębiechowo posiada obecny radar, ale raczej nie od 15 lat ... ? Czytałem zresztą gdzieś że mieli budować nowy radar od tej jesieni ...
czeko 2005-11-22 23:01   
czeko - Profil czeko
Sciagawka? Nieee!!! To tylko maluuutka lista zakupow przedswiatecznych, jakie pilotowi kazala zrobic zona ;-)
maxx 2005-11-22 22:37   
maxx - Profil maxx
Ok sam się zabanuję i problem z głowy.
maxx 2005-11-22 20:50   
maxx - Profil maxx
dopiszę punkt 4 do Ryana: pisze się "rzec", nie rzecz :P A tak poważnie to czy ja dobrze zauważyłem, że w ostatniej scenie kapitan używa ściągawki?
maxx 2005-11-22 20:48   
maxx - Profil maxx
chris: Nie wiem jak Ty, ja pamiętam jeszcze czasy jak Rębiechowo w ogóle nie miało żadnego radaru w okolicy. Był szum, histeria i wielkie halo, a to było 15 lat temu... Czasy się zmieniają i może warto ładować kasę raczej w elektronikę, która zapewni lepszą latalność, niż w marmury w terminalu. Ale mogę się mylić.
Co do wypychadła: wypychana była Lufa, może po prostu tak lubi.
ryan 2005-11-22 19:01   
ryan - Profil ryan
To teraz cos ode mnie:
1. W materiale filmowym podane jest ze piloci ustawiaja wszystkie przyrzady podczas wypychania a nawet podczas kolowania co nie jest prawda poniewaz wszystko ustawia sie jeszcze przed zamknieciem drzwi
2. Kolejna bzdura to fakt iz piloci w 2 obsluguja wszystko. Robi to jedna osoba i zawsze jeden pilot wykonuje lot.
3. Jakos nie wiem czemu ale wole B737 ten joystick mnie nie przekonuje :)
pozdrowienia z PIK Komentarz moderatora: Cóż można rzec... komentarz do filmu był konsultowany z kapitanem bazy Wizz Air w Katowicach. Myśle, że więcej wyjaśnień nie potrzeba ;-)
chris 2005-11-22 18:38   
chris - Profil chris
Maxx : Co to znaczy dawno ? Rok , 2 lata temu ? Napewno nie bo nie było takiej potrzeby. Do dziś GTL korzysta z radaru w Krakowie.
I co to znaczy duży samolot ? Czy A 320 jest duży ? ... ;) Nadal nie widze uzasadnienia dla jakiegokolwiek samolotu o ile nie stoi przy rękawie i ma miejsce do zawrócenia. Zreszta czasami Wizz tak robi w Katowicach więc się zastanawiam od czego to zależy.
gosc_Tomec 2005-11-22 18:32   
gosc_Tomec - Profil gosc_Tomec
Czemu mozna tylko oglądać w WMP? mi on siada, wiec fajnie by bylo, jakbyscie dodali opcje oglądania wazych materiałów filmowych w Quick Time Player'rze
maxx 2005-11-22 17:25   
maxx - Profil maxx
Czy mi się wydaje czy radar powinien być już dawno? :) Wypychanie się stosuje, żeby duży samolocik się sam nie szwendał. W Gdańsku też czasami wypychają - jest fajny duży Star chyba, nie takie małe coś jak w DTM :)
chris 2005-11-22 17:23   
chris - Profil chris
KrisG : Radar zbliżania ma być oddany do użytku "lada dzień"
PS
Czy orientuje się ktoś po co wykonuje się manewr wypychania ? Rozumiem to n lotniskach na których nie ma miejsca zawrócić samolotem np przy małych odległościach pomiędzy rękawami gdy stoi jeden samolot obok drugiego. W każdym innym przypadku wydaje mi się że taki moment wydłuża obsługę samolotu i powoduje dodatkowe koszty.
maxx 2005-11-22 15:05   
maxx - Profil maxx
Realista: A tobie Balice płacą za czarnowidztwo? Jest miejsce i dla Popradu, i dla Ostrawy, i dla Balic, i dla Pyrzowic, i pewnie jeszcze to nie koniec... Tylko trzeba dać szansę.
gosc_Reali 2005-11-22 11:10   
gosc_Reali - Profil gosc_Reali
Do KTW juz chyba zaden przewoznik nie wejdzie. Wizz pomalu odlatuje do innych portow a zarzad GTL nie robi nic, zeby sprowadzic dodatkowe linie. Ale Krakow sie rozwija bardzo dynamicznie wiec Katowice moga byc zapasowym lotniskiem dla Krakowa.
gosc_Pablo 2005-11-22 10:17   
gosc_Pablo - Profil gosc_Pablo
Kapitalny materiał z nie mniej kapitalnym podkładem muzycznym :-) Pink Floyd Rządzi !
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy