Dalsza ekspansja Ryanaira

Dalsza ekspansja Ryanaira Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Pasazer.com, irlandzki potentat na rynku tanich przewozów lotniczych - linia Ryanair, planując siatkę połączeń z rozbudowywanej właśnie bazy we Frankfurcie-Hahn, zakłada także nowe połączenia do Polski. Prezes linii Michael O'Leary kilka dni temu zapowiedział między innymi, że do roku 2012 zostanie potrojona liczba samolotów...
17/11/2005 22:34   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
maxx 2005-11-22 20:53   
maxx - Profil maxx
uu: No ale przyznasz, że Easyjet jest lepszy od Ryanaira? :) Tak przy okazji - Ryan ma od dwóch dni serię wykrzaczeń pogodowych, jedno wielkie cancellation. Jeśli dobrze policzyłem, to przyznali się sami do 80 odwołanych lotów w ciągu niepełnych dwóch dni. I pewnie nawet bonów stołówkowych nie daje.
gosc_uu 2005-11-21 21:16   
gosc_uu - Profil gosc_uu
Lecialem Ryanem z Londynu do Krakowa pare dni temu i z Wroclawia do Londynu wczoraj i oba razy bylismy przed czasem. Jako ze mieszkam w Czestochowie latam z reguly z Krakowa bo tam jest duzy wybor linii i godzin ale lecialem tez Wizem z Katowic. W ogole to lecialem juz wszystkimi low-costami jakie operuja z Polski do Londynu i prawda jest taka ze Easy i Ryan po wieloma wzgledami przewyzszaja nasze Central, Wizz, SKY
gosc_ostry 2005-11-21 16:33   
gosc_ostry - Profil gosc_ostry
to i ja dorzucę: LGW 20:55 FR119 DUBLIN DELAYED South Terminal
maxx 2005-11-21 16:26   
maxx - Profil maxx
Dla tych co tak cierpią jak im się spóźni Wizz:
"1520 FR 1973 Reus (Barcelona) - Dublin DELAY
Eta 0040 due to earlier ground handling delay at dublin airport "
W sumie ponad 9 godzin opóźnienia... :)
maxx 2005-11-19 00:42   
maxx - Profil maxx
styro: jak PIK mówi że będzie to będzie (albo nie będzie :). I nie wierz we wszystko co piszą.
styro 2005-11-19 00:22   
styro - Profil styro
Hmmmm RZE???? Nie bardzo chce mi sie w to wierzyc, predzej Lodz lub Poznan - miasta z wiekszym potencjalem niz Rzeszow... A baza techniczna nad Wislokiem - oby, ale czy nie robilismy za duzo szumu medialnego w zwiazku z oferta RYana a w tym czasie Ryga po cichutku dogadywala sie z FR??? Mam nadzieje, ze nie mam racji
gosc_PIK 2005-11-18 15:26   
gosc_PIK - Profil gosc_PIK
to teraz cos ode mnie. Jesli chodzi o rozbudowe HHN to jak wiadomo z oficjalnych informacji od FR bedzie to trawalo systematycznie do 2012r.Nie jest powiedziena kiedy jakie polacznenia zostana uruchomione oby jak najszybciej te do PL. Kolejna kwestia to umiejscowienie nowych maszyn ktorych bedzie przybywac teraz naprawde sporo od Boeinga. Z obecnych baz to tylko HHN bedzie mogl sie swobodnie rozwijac. Jeden samolot dojdzie do PIK. Max 1 do STN. Dublin i LTN odpadaja bo Ryan niedogada sie tam z wladzami lotniska. EMA i Liverpool dostane najprawdopodobnie kilka samolotow. Ale to wciaz za malo miejsca na ilosc planowanych B737. Tak wiec Polska stoi otworem dla FR. Najprawdopodobniej na poczatek RZE pod warunkiem dogadania sie o powstaniu bazy inzynieryjnej a z czesem z tego co wiem bedzie kolejna baza. Nio i na ta 2 baze ja bym obstawial POZ albo LCJ.
To tyle ode mnie
Pozdrawiam
maxx 2005-11-18 13:28   
maxx - Profil maxx
Dominik: Ale gosc_gosc faktycznie formalnie ma rację... ;) To tak jak z tą nieszczęsną SG i celnikami - formalnie mają prawo się przy...ć, ale czy ma to sens?
yannkes 2005-11-18 12:57   
yannkes - Profil yannkes
Ja bym sie cieszyl gdyby Hahn rozbudowali -tzn wieksza siatke polaczen a loty z Polski na tyle o odpowiednich porach by traktowac to jako super miejsce na przesiadke omijajac czasem drogi londek...
gosc_domin 2005-11-18 12:38   
gosc_domin - Profil gosc_domin
gosciu: ale dowaliles.... w takim wypadku pasazer powinien miec przewalone bo mnozy sie tu od logotypow wszystkich linii lotniczych i lotnisk. Drogi gosciu... liniom zalezy na reklamie a ta jest darmowa - wiec debilizmem byloby atakowanie Pasazera za darmowa reklame. Pomysl zanim cos napiszesz;)
gosc_gosc 2005-11-18 12:22   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
Moja mala rada dla Redakcji. Jesli opublikowana mapka nie pochodzi ze strony Ryanair, lecz jest "produkcja" redakcyjna to moze byc problem praw autorskich. Mapka ludzaco przypomina oficjalne mapy Ryanair i jeszcze na dokladke ma ich logo. Komus to moze sie nie spodobac i moze to byc dosc drogie doswiadczenie Pasazera. Proponuje zmienic troche szate graficzna, aby nie miec na plecach oficjalnych rzecznikow tej linii bezwzglednie pilnujacych praw autorskich.
maxx 2005-11-18 10:49   
maxx - Profil maxx
EMA się też rozbudowuje. Chyba można założyć, że w ciągu paru lat będą loty z prawie każdego lotniska w Polsce do STN/PIK/EMA, z większości do HHN, i pewnie kilka do innych baz (Orio al Serio, Gerona itd.), a po powstaniu bazy w PL - loty z niej do miast gdzieś w okolicy. Na przykład Ryga;) Tak wygląda siatka Ryana w innych krajach i pewnie tak samo będzie u nas? Można snuć marzenia.
roberto 2005-11-18 08:30   
roberto - Profil roberto
u cha cha cha Dzis konferencja w sprawie kierunkow otwieranych za kilka lat. To chyba ma znaczenie wylaczenie marketingowe, po co z pompa mowic o polaczeniach o ktorych wszyscy zdaza zapomniec zanim one powstana ;)
gosc_stani 2005-11-18 00:51   
gosc_stani - Profil gosc_stani
O której jest ta konferencja? Dziękuję
aguirre 2005-11-18 00:47   
aguirre - Profil aguirre
Modlin obok Łodzi byłby bez sensu. A Szczytno ? Jesli tak, to Ryanair powinien przejść do historii jako linia, która wydoyła z niebytu większość polskich lotnisk. Taknaprawdę, to pracownicy tych lotnisk powinni dziękować Ryanairowi, bo tylko dzięki niemu będa przez jakiś czas mieli pewność pracy (oby jak najdłużej).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy