Zapłać w sklepie za bilet

Zapłać w sklepie za bilet Linia lotnicza Centralwings wprowadziła niedawno nową formę płatności za swoje bilety. Teraz za bilet możesz zapłacić gotówką podczas zakupów na stacji benzynowej czy w hipermarkecie. Wystarczy przy zakładaniu rezerwacji wybrać GOTÓWKĘ jako formę płatności. Następnie w ostatnim kroku rezerwacji wydrukować kwit z kodem kreskowym, który jest niezbędny do dokonania opłaty w...
11/11/2005 12:04   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
yannkes 2005-11-14 11:49   
yannkes - Profil yannkes
Zgadzam sie z Przezornym i Gregorym. Zarowno przelew jak i oplacanie w sklepach blokuje bilety bez pewnosci ze zostana one wykupione... Bank faktycznie wyplacil za Air Polonie a nie sadze by market oddal...
gosc_przez 2005-11-14 09:53   
gosc_przez - Profil gosc_przez
Jednak i tak najlepiej placic karta. Zaplacilem karta w przypadku Air Polonii - oczywiscie nie polecialem z powodu upadku linii, a pieniadze oddal bank. Czy myslicie, ze w sklepie oddaliby pieniadze?
chris 2005-11-14 00:30   
chris - Profil chris
Maxx : No baaa, sam czytam ! Świetna gazeta, ale ta nazwa pasuje :)
maxx 2005-11-14 00:18   
maxx - Profil maxx
chris: Śmiej się, lecę sobie keidyś Easyjetem z Niemiec do Hiszpanii, patrzę, a tu nad Pirenejami ciało przede mną wyjmuje prasę z torby... ANGORA oczywiście :) Zresztą na lotniskach można kupić. Więc proszę nie teges, zwłaszcza nie wiązać z Moherami. MOHER MOHER UEBER ALLES.
chris 2005-11-14 00:02   
chris - Profil chris
margoos_pl : Chyba babcie spółkę ( nie obrażając mojej babci ) , a gazetą pokładową lini Moher mogła by być ...
Angora :) ( nie obrażając tej gazety oczywiście )
marqoos_pl 2005-11-13 23:52   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Hm... Powstaje tu nowa idea... Moher Airlines... Jak się Wam podoba??? Może jakąś spółkę-córkę naszych szanownych PLL by stworzyć??? Rezerwuję sobie prawo do używania nazwy... Kto zaproponuje barwy firmowe i logo??? Stroje stewardess już są wiadome...
chris 2005-11-13 23:39   
chris - Profil chris
Maxx : ależ załapałemi i to bardzo dobrze , a Moherem to nie będe nigdy bo to nie od wieku zależy ....
maxx 2005-11-13 23:10   
maxx - Profil maxx
chris: Ty znowu nie złapałeś ironii... ;) Pomyśl tylko, że za 40 lat sam zostaniesz prawdziwym Moherem i inaczej będziesz gadał.
Łysy: ja też czekam! Hiszpania tez się należy. Masa Polaków tam jest. Sam już prawie poleciałem do Lisbony z WAW Centralwingsem, ale jednak nie będę tłuc się starym 737-300 z lądowaniem o 1 w nocy...
lysy81 2005-11-13 21:24   
lysy81 - Profil lysy81
A ja mysle ze brakuje tanich polaczen np na poludnie Francji Monachium czy Turcji i czekam na milionowego pasazera w KTW!!!!pozdrawiam
chris 2005-11-13 20:02   
chris - Profil chris
Maxx : a kto mowi ze SAS jest lepszy ? Jest drogi co sam napisales i to juz jest powod aby wybierac tansza alternatywe o ile jest. Dzisiaj kazdy tnie koszty , a jak nie robi to jutro go nie ma. Wiekszosc normalnych linii sprzedaje juz bilety w wersji elektronicznej. Nie bede udowadnial Ci wzrostu moherow w load factor Centralwings ... nie pije piwa :) ale naprawde nie zartuje ... widzialem ostatnio w Balicach w sklepie z pamiatkami T-shirty z napisem czy leci z nami Ojciec dyrektor ... czy cos w tym stylu ... ;)
maxx 2005-11-13 19:27   
maxx - Profil maxx
chris: Masz u mnie piwo, jak udowodnisz mi wzrost ilości latających Moherów na trasach Centralwings. :)
Za parę lat będą tylko middle-costy, no i oczywiście Ryan, chyba że mu zabronią. Poza tym Gregory ma rację.
PS. SAS daje bilety elektroniczne i nie daje żarcia. No to w czym jest lepszy od Wizza?
Zresztą chyba podział się robi powoli sztuczny, i tylko Ryanowi potrzebny do szczęścia.
chris 2005-11-13 19:07   
chris - Profil chris
Maxx : O kazdych Klientow trzeba dbac, o tych moherowych tez ... ;) Ostatnie wybory pokazaly gdzie ta wiekszosc mieszka ...
To ze ktos ma drozej to nie jest argument aby sie w tym kierunku rozwijac, SAS to normalna a nie low costowa linia.
gosc_grego 2005-11-13 18:26   
gosc_grego - Profil gosc_grego
Mimo że pomysł godny pochwały, nie podoba mi się z jednego powodu. Na dokonanie płatności jest czas aż 3 dni. I załóżmy że jest promocja dwudniowa (jak ostanio Lizbona tam i z powrotem 199zł) oczywiście ilość miejsc ograniczona. Ktoś sobie myśli że może poleci, rezerwuje bilet na kilka osób, ale się rozmyśla i rezerwacja zostaje po 3 dniach anulowana. Promocyjne bilety przepadają, a za to ktoś kto na prawdę chce lecieć by skorzystał.
marqoos_pl 2005-11-13 16:02   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Po prostu... Kolejny kanał dystrybucji i dodatkowa reklama strony zobacz link w kilkuset (albo i więcej) punktach w cąłej Polsce... Może 10, a może 1% klientów CW będzie w ten sposób płaciło, ale wiele osób dowie się, że takie coś istnieje (Centralwings).
maxx 2005-11-13 15:47   
maxx - Profil maxx
Errata jeszcze: Właśnie zrobiłem rezerwację i Vueling z 2x10 EUR ze wszystkim w promocji zrobił dokładnie 48,70 EUR za 2 osoby ;) Co wciąż nie zmienia faktu, że to 2,5x więcej niż ofertowa cena. Ale nadal tanio! ;)
maxx 2005-11-13 15:38   
maxx - Profil maxx
chris: Centralowi współczuję pomysłu, bo zbiera najmniej rokujących klientów. Właśnie tych, którzy przy drobnej choćby obniżce uciekną gdzieśkolwiek indziej.

BTW: Jest taka fajna hiszpańska linia Vueling.com, też jak Wizz lata nowymi A320 i w ogóle nawet fajniejsza ;) I tam na przykład masz lot za 10 EUR z BCN do LIS, który w trakcie rezerwacji rośnie do 30coś euro, plus opłata za wydanie biletu 8,95+IVA (VAT) za paxa i leg, w sumie ca 45 EUR za osoboprzelot. Ale i tak są z reguły o połowę tańsi od Spanaira ze starym MD80. I masz rezerwację miejsc on-line. W ogóle nie bądź skąpy, w SASie byś zapłacił te 644 PLN za jeden osoboprzelot w jedną stronę, i to w promocji.
/
To nie miejsce na wykład z marketingu, ale sztuczka jest ta sama, jak np. raty 3x0% plus "ubezpieczenie" 5 zł od każdej raty... Przy każdej sprzedaży wysyłkowej, a tak jest też w przypadku biletów przez internet, firmy lubią sobie dorzucić to i owo. Skoro klient chce i może zapłacić, to czemu nie? :)
PS. Kupiłem ostatnio kubek w domu, ale na 10tys metrów smakuje lepiej. Może glutaminiam lepiej działa, jak molekuły zasuwają z prędkością 1Macha ;)
chris 2005-11-13 13:39   
chris - Profil chris
Maxx : Opłata za transakcje to nie majątek, jednak nie podoba mi się gdy przewoźnik każe klientowi ponosić jego koszty. Ponadto nawet taka opłata gdy podróżuje się często czyni całkiem niezłą kwotę np haracz dla banku w przypadku moich lotów jedynie Wizzem wynosi już 644 PLN. Mało ? ? Już wolę to wydać w sklepie pokładowym np na ... gorący kubek :)) Weź też pod uwage że tanimi liniami latają ludzie którch wcześniej nie było stać na przelot liniami tradycyjnymi i dla nich każdy zaoszczędzony grosz to duży plus. Dużo ludzi llecie pierwszy raz samolotem, nie mają dostępu do netu i taka możliwośc zakupów w markecie czy na stacji benzynowej to według mnie bardzo dobry pomysł o ile będzie sprawnie działał. Po prostu kolejny kanał sprzedaży.
maxx 2005-11-13 10:59   
maxx - Profil maxx
chris: No bez jaj, jeśli kogoś aż tak robi nawet prowizja Wizza (24 zł) przy wylocie za granicę, to mimo wszystko powinien zweryfikować plany. A już na pewno osoby lecące do UK. Metro z lotniska kosztuje więcej ;) Poza tym i tak taniością nie przebiją Ryanaira. Już lepszym sposobem wyróżnienia jest rozpijanie paxów.
PS. A czy naprawdę by się firma zawaliła, gdyby te wpłaty przyjmowały kasy LOTu w Polsce? Jest ich chyba teraz więcej niż kas tepsy ;) A tak dziewczyny strasznie się nudzą.
KrisG: Wyprzedzenie jest po to, że miejsce się nie zmarnowało. Wiadomo że ca 50% rezerwacji będzie nie opłacona, bo ludziska zmienią zdanie.
chris 2005-11-13 00:09   
chris - Profil chris
Bez jaj panowie, przecietny, statystyczny i rozsadny klient tanich linii kupuje bilet wczesniej a nie kilka dni przed odlotem. Ponadto prowizja jest zdecydowanie mniejsza niz za platnosc karta i to zdecydowany plus.
maxx 2005-11-12 20:15   
maxx - Profil maxx
Powiedzmy sobie szczerze: w ten sposób mogą ściągnąć tylko najtańszych, najmniej rokujących klientów. Ci trochę lepsi dawno mają kartę albo przynajmniej zrobią przelew. W sklepie to chyba mohery tylko płacą ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy