Okęcie we mgle

Okęcie we mgle 2005-11-09 11:42 Jak podała TVN24, mgła rozproszyła się nad Okęciem. "W tej chwili samoloty startują i lądują zgodnie z planem. Staramy się doprowadzić całość operacji do stanu normalnego" - powiedziała Edyta Mikołajczyk, rzecznik prasowy Polskich Portów Lotniczych. 2005-11-09 09:42 Z powodu utrzymującej się mgły nadal nie lądują od rana w środę (9 listopada)...
09/11/2005 00:51   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
maxx 2005-11-20 11:03   
maxx - Profil maxx
chris: To był żart. Po prostu warto umotywować każde żądanie, nawet jeśli nie masz takiego obowiązku.
chris 2005-11-19 22:12   
chris - Profil chris
Maxx : Czytając gołe prawo lotnicze uważam że taka rekompensata po prostu mi się należy i to bez konieczności jakiegokolwiek sciemniania o zniszczeniu mojego życia ...
gosc_Avang 2005-11-19 13:12   
gosc_Avang - Profil gosc_Avang
Dwa lata temu leciałem z WAW do HRG, wylot o 6:30- 14 listopada , wiec zjawilem sie na lotnisku przed 24-bo tak mi pasowal dojazd.....wynik oczekiwania na okęciu gdzie wszysto bylo pozamykane a dodatkowo nie działało ogrzewanie przy -5 stopniach= zapalenie płuc...
..i jeszce jedno....przy tureckim regionalnym lotnisku w Antalyi Okęcie wygląda jak różowo-plastikowa prowizorka z Barbie landu
maxx 2005-11-10 11:39   
maxx - Profil maxx
chris: Zaczynasz od kontaktu z przewoźnikiem (zresztą to on powinien Cię dopaść zawczasu...) Potem, jak po dobroci nie pomoże, skargę zgłaszasz do ULC (KOPP - Komisja Ochrony Praw Pasażera)
zobacz link
A jak i to nie pomoże, to piszesz do Komisji Europejskiej.
Jak zawsze wskazane, żebyś przekonująco opisał, jak to odwołanie lotu zniszczyło twoje życie, pracę, więzy rodzinne i jesteś głęboko nieszczęśliwy na tyle, że voucher na inny lot z innego lotniska tudzież goły zwrot ceny biletu zupełnie Cię nie robi.
chris 2005-11-09 23:09   
chris - Profil chris
Wiadomo dlatego że :
- konkretny rejs zniknął z rozkładu tych linii
- połowa rezerwacji ( 1 lot ) znikneła z rezerwacji. W jej miejsce widnieje nierozstrzygnięta kwota zwrotu.
Łatwo się więc domyślić czym to się zakończy. Co do reszty terminów to nie widzę dużych szans na ich spełnienie gdyż przewoźnik tego dnia nie ma innych lotów na tej trasie i nie sądze aby zaproponował mi alternatywne połączenie w innych liniach.
gosc_MARCI 2005-11-09 19:55   
gosc_MARCI - Profil gosc_MARCI
Hello!!! Panie "maofda" - polecam stronke pyrzowickiego lotniska zobacz link
Tam moze sobie Pan przeczytac ile dokladnie wyladowalo wczoraj samolotow w Katowicach zamiast w Warszawie (bylo ich 9). Sa tez na to dowody w postaci zdjec.... :-) W stolicy mgla, a na Slasku, piekna pogoda... Tak sie dzieje bardzo czesto w okresie jesieni czy wiosny a poludniowe lotniska ratuja lotnicza Polske!!! Warto dodac, ze lotnisko w Pyrzowicach, ze wzgledu na swoje swietne polozonie geograficzno-klimatyczne charakteryzuje sie stosunkowo najmniejsza iloscia dni zamglonych czy pogoda, ktora uniemozliwialaby zupelnie operacje lotnicze....

Mam tez jeszcze pytanie, co sie dzieje z WIZZ'erem!!??? Drugi dzien z rzedu samoloty w Liverpoolu laduja z 4-godzinnym opoznieniem. Czy to ciagle wplyw zlej pogody w Warszawie??? Za malo samolotow i napiety rozklad lotow, ktory powoduje, ze opoznienia nakladaja sie kaskadowo??? Ludzie, 4 godziny to juz przesada! Moze sie zdarzyc raz. ale nie 2 dni z rzedu!!! Skandal i wstyd!!!!
chris 2005-11-09 19:44   
chris - Profil chris
Przepraszam że nie na temat ale ...
I need a help !

Czy ktoś się orientuje w jaki sposób wyegzekwować odszkodowanie w wysokości 250 E za odwołany lot w przypadku jeśli linia niue poinformowała mnie jeszcze o tym , a do lotu postało jedynie 12 dni ?
Mam tu na myśli prawa konumenta :
zobacz link Komentarz moderatora: Procedura odszkodowawcza zaczyna się w momencie zaistnienia zdarzenia, czyli w momencie odwołania lotu. Czy już wiadomo, że za owe 12 dni lot będzie odwołany? Niby skąd? Linia poinformowała? Jeśli tak, to odnosimy się do punktu drugiego: "Odszkodowanie nie przysługuje, jeśli przewoźnik uprzedził nas o odwołaniu lotu z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem i zaproponował połączenie rozpoczynające się nie wcześniej niż 2 godziny wcześniej i kończące nie później niż 4 godziny później niż planowano." lub trzeciego "Odszkodowanie nie przysługuje, jeśli przewoźnik uprzedził nas o odwołaniu lotu z mniej niż 7-dniowym wyprzedzeniem i zaproponował połączenie rozpoczynające się nie wcześniej niż godzinę wcześniej i kończące nie później niż dwie godziny później niż planowano." Jeśli przewoźnik nie spełnił powyższych wymogów, wtedy można ubiegać się o odszkodowanie.
maxx 2005-11-09 13:00   
maxx - Profil maxx
W takich sytuacjach dopiero widać, co znaczy ta "pewność lotu"... ;)
marqoos_pl 2005-11-09 10:20   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Bo wtedy mają 100-procentową pewnosć, że właśnie lot będzie odwołany... A tak, to jest chybił-trafił... :)
gosc_maofd 2005-11-09 09:54   
gosc_maofd - Profil gosc_maofd
chyba muszę to napisać i pewnie zaraz pojawi się moderator jak wogóle to puści. To już jest kolejny raz kiedy przy takiej sytuacji czytam w portalach internetowych, że przy mgle w warszawie pyrzowice przyjmują samoloty - patrz Onet. Przecież w takiej sytuacji wszystkie lotniska krajowe przyjmują samoloty w zależności od tego jakie mają zapasowe lotniska. Mam znajomą, która pracuje na okęciu na wieży. Mówiła mi, że większość samolotów ma jako lotnisko zapasowe Kraków, następnie jest Gdańsk później Pyrzowice i Wrocław. Zależy to też oczywiście od kompani, które tam gdzie ma bazę tam ma swój zapas, jeżeli nie jest to lotnisko docelowe. Widocznie jacyś niedowartośiowani chcą za wszelką cenę zrobić z Pyrzowic Hethrow or sth like that. Trochę prawdy PISMAKI. Komentarz moderatora: Informacja o tym, że samoloty kierowane były na lotniska w Krakowie lub Katowicach pochodzi z Okęcia. Także pasażerowie niektórych odwołanych rejsów byli przewożeni autobusami na Pyrzowice (np. Centralwings do Lizbony). Proszę zatem uzgodnić zeznania... Okęcie.
roberto 2005-11-09 08:45   
roberto - Profil roberto
?? ze jak.. chyba nie maja co liczyc na lot do waw ;)
krisg 2005-11-09 01:32   
krisg - Profil krisg
Tylko gdy na Okęciu jest mgła, pasażerowie portów regionalnych nie muszą się obawiać, że LOT do WAW zostanie odwołany :]. Kraj na chwilę normalnieje ;).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy