1 euro = 4,67 zł?

1 euro = 4,67 zł? Podczas dokonywania transakcji zakupu biletu w liniach lotniczych Wizz Air pasażer zostaje poinformowany, iż za płatność kartą "zostanie dodana opłata manipulacyjna o równowartosci 6 euro". Okazuję się jednak, iż tak naprawdę pasażer płaci 28 zł, co jest równowartością 7,10 euro, zamiast równowartości 6 euro. Wizz Air stosuje w swoich transakcjach kurs wymiany sprzed...
26/10/2005 23:12   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Pozna 2005-10-31 13:31   
gosc_Pozna - Profil gosc_Pozna
o! widze, ze tlum super-frequent-first-class-passenger'ow zlazl z wiecznie zywego tematu "obsmarujmy LOT" i sie na wizza przerzucil... :-)))
chris 2005-10-30 11:13   
chris - Profil chris
stenus : Twoje prawo. Wez kanapki, salatke, deser i koniecznie cos do picia ( tylko nie alkohol ) Stewkom bedzie lyso ze masz lepsze menu....;)
Maxx : a jak pasazerom odbije to nie beda latac Germanwngs ... :)
maxx 2005-10-30 10:36   
maxx - Profil maxx
stenus: Ciesz się, że lecisz tym strasznym Wizzem ;) Przypominam, że jedzenie własnych kanapek na pokładzie Germanwings jest ciężkim naruszeniem warunków przewozu i jak kapitanowi odbije, to awaryjnie wyląduje po drodze, żeby Cię wysadzić ;-)
humbak 2005-10-30 06:36   
humbak - Profil humbak
chris: No to nie zapłacę... Wezmę swoje kanapki. :o))))
chris 2005-10-30 01:47   
chris - Profil chris
Stenus : Niestety tylko wypukle kredytowe Visa i EC/MCard.
humbak 2005-10-30 01:31   
humbak - Profil humbak
Dziękuje chłopcy za porady. Za kilka dni zapłacę zatem karta na pokładzie Wizza. Czy honorują kredytowe Visa Electron, czy musi być tylko wypukła?
chris 2005-10-30 01:28   
chris - Profil chris
Maxx : Nie ma o czym pisać ot co ...
maxx 2005-10-30 00:54   
maxx - Profil maxx
chris: Ale się rozpisałeś... Tak czy owak koniec dyskusji. I tak latam Wizzem, Ty chyba też :)
chris 2005-10-30 00:19   
chris - Profil chris
Maxx : nie masz racji
maxx 2005-10-29 23:53   
maxx - Profil maxx
Przestępstwo byłoby, gdyby od Ciebie konkretnie wyłudzili 250 zł. A tyle nawet chyba nie zapłaciłeś za bilet ;)))
chris 2005-10-29 21:40   
chris - Profil chris
Maxx : Jak więc sam widzisz popełnili przestępstwo seryjne ... zresztą uczciwość także w biznesie nie zna ograniczeń prawnych typu 250 PLN ...
A Wizz nie jest taki straszny, ale nie jest też świętą krową której nie można skrytykować i zawsze może być lepszy.
maxx 2005-10-29 15:50   
maxx - Profil maxx
chris: Przestępstwo jest od 250 zł ;) Straszny, straszny Wizz. Dobrze, że można chociaż wziąć własne kanapki.
gosc_polyn 2005-10-29 15:05   
gosc_polyn - Profil gosc_polyn
ja sama mowiac o roznicy w przeliczniku
euro-zloty w barku Wizz'a nie mowilam tego
dlatego ,ze mi szkoda 2zl,czy cos takiego
ale latajac dosyc czesto z wizzem(co2miesiace paryz katowice)
po prostu dziwie sie ,ze te ceny iezminne od ponad roku,ba 5zl za euro to
bylo bardzo dawno temu i nie nazwalabym tego zaokragleniem ceny,to jest po prostu lekkie zdzierstwo
dlatego place euro bo jest to korzystniejsze
i podaje informacje dalej,ot co
chris 2005-10-29 14:01   
chris - Profil chris
MAxx : Ta pani nie miala problemow ze wzrokiem, chuda tez nie byla , raczej zgrabna. Wracajac do tematu to ile trzeba ukrasc aby go uznac za zlodzieja ? 1 PLN , 5 PLN , 10000 PL ?
Ja po prostu nazywam sprawy po imieniu. Zlodziejem moze dzis byc kazdy, nawet biznesmen w bialym kolnierzyku.
Prosta kalkulacja zlodziejstwa Wizza = 2000000 przewiezionych pasazerow. Zakladajac ze tylko co drugi z nich kupil cos podczas lotu za jedyne 2 E np herbate i zaplacil gotowka w PLN. Wizz zawyzajac kurs E ukradl w ten sposob 1000000 x 2 PLN = 20000000 PLN
Malo ?
maxx 2005-10-28 17:02   
maxx - Profil maxx
chris: Może chuda taka, z lekkim wytrzeszczem? ;) Czynik ludzki, nie wytaczaj od razu armaty. Bo zaraz się okaże, że Wizz to złodzieje i wszyscy chcemy latać EuroLOTem. Taką dyskusuję już mieliśmy w kwestii obciążania przez Wizza za płatności kartą. Czy naprawdę te 2-3 zł na transakcji Was aż tak robi? Niech mają na zdrowie i nie dajmy się zwariować.
chris 2005-10-28 16:43   
chris - Profil chris
KrisG : No nie żartuj nawet że ich usprawiedliwiasz. To zwykłe złodziejstwo i robienie klientów w przysłowiowe bambuko. 1 E jeszce przed chwilą kosztowało poniżej 4 PLN więc w jaki sposób zaokroglenie wyszło Ci 5 PLN ? I odkąd to zaokrągla się do wyższej wartości a nie do bliższej ?
Wczoraj lecialem Wizzem i doszlo do sytuacji gdy chciałem zapłacić kartą. Stewardessa wykazala niezadowolenie dopytując się czy nie mam gotówki, potem starała się mnie przekonać że mogę być stratny na transakcji kartą bo " nie wiadomo jak tam pana bank obciąży ... " Cóż za troskliwość o pasażera ! Mój bank pomimo pobierania prowizji nigdy nie zbliżył się nawet do 5 PLN za 1 E !!
Być może są ludzie nieświadomi że ich Wizz tak na tym kursie oskubuje. Ja do nich nie należę, byłem świadomy od początku - dlatego też na pokładzie plącę wyłącznie kartą. Wiadomo że nie są to duże koszty dla pojedyńczego pasażera ale Wizz kradnie tym sposobem niezła kasę. W moim przypadku hipotetyczną stratę w sytuacji gdybym płacił w polskiej walucie mogę szacować na około 60 - 70 PLN . Mało ?
Wizz gdzie ta uczciwośc w biznesie ? a gdzie ludzka ?
krisg 2005-10-28 12:14   
krisg - Profil krisg
OK gosc_tomek: opłata manipulacyjna została kiedyś policzona, po starym kursie i tak wpisana do systemu rezerwacyjnego. Widać, że ona tam jest na stałe a nie jest przeliczna z Euro. Hmmmm, czy na okłamuja? Ciężko powiedzieć. W końcu widzisz ile płacisz w złotówkach a nie dowiadujesz się tego dopiero z wyciągu. Można więc dwojako do tego podejść. Myślę, że większość z nas nad tymi 4rema złotymi się nawet nie zastanawiała. Co do cen w sklepiku to zawsze się zaokrągla do pełnej warości do góry (do góry aby nie być stratnym). A, że chwilowo ta wartość powinna być 4 zł zamiast 5... no coż - w Republice Jednojajowej sytuacja szybko wróci do normy (czytaj złoty w okolice 5 zł).
maxx 2005-10-28 10:42   
maxx - Profil maxx
tomek: Wyładuj może swoje święte oburzenie na Kaczorach? Nie ma koalicji i to też nie jest fair. Życie nie jest fair. Za kawę z zagrychą na lotnisku w Luton zapłaciłem ponad 39 zł w przeliczeniu z funtów. A potem wsiadam do Wizza i za rosołek z Twixem płacę już tylko 2,50 EUR (10 zł). W Gdańsku na lotnisku sama kawolura bez zagrychy kosztuje 8 czy 9 zł. Ale najprościej rzucić się na Wizza, bo pod ręką. Kurczę!
Krispie - masz rację, to właśnie dzięki temu Wizz osiąga wypełniene dochodzące do 93%.
gosc_tomek 2005-10-28 10:06   
gosc_tomek - Profil gosc_tomek
Troche niektorych z Was nie rozumie. I przeraza mnie to co piszecie. Nie przeszkadza Wam to ze Was oklamuja?? To nie chodzi czy 1 uero wiecej czy 1 zl wiecej ale o fakt ze cos jest nie tak. To samo ze straza graniczna w poprzednim watku ktora nie wykonuje swoich obowiazkow a jak dojdzie do tragedi bedzie za pozno. A przepisy chyba sa po to zeby je egzekwowac.
krispie 2005-10-28 08:55   
krispie - Profil krispie
Dla mnie te parę groszy różnic kursowych nie stanowi żadnego problemu. Szczerze to dzięki Wizz-owi mogę sobie pozwolić na częste odwiedzanie znajomych w Sztokholmie czy też Londynie ( np ostatnio kupiłem bilet w obie strony do Sztokholmu i całkowita cena to tylko ok 170,00 zł).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy