Hiszpanie zamkną 30 lotnisk

Hiszpanie zamkną 30 lotnisk 30 spośród 47 zarządzanych przez państwo lotnisk w Hiszpanii zostanie częściowo zamkniętych - informuje brytyjski dziennik "The Telegraph". Wiele z nich zostało wybudowanych za fundusze unijne w okresie boomu gospodarczego, a teraz niemal połowa nie obsługuje nawet 100 tys. pasażerów rocznie.Wśród rekordowych lotnisk, o których pisze "The Telegraph", są porty w Badajoz...
25/05/2012 19:33   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_251b0 2015-11-13 23:34   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Zamknąć Modlin, to lotnisko jest nic nie warte. Odejdzie Ryan i po lotnisku.
gość_7127e 2015-11-13 21:46   
gość_7127e - Profil gość_7127e
Affinitor zestawianie tych lotnisk z LUZ jest nie na miejscu. W 3 roku działalności ma bazę LCC. Co miesiąc juz bedzie przed LCJ i BZG. Szykuje sie zwiększenie oferowania od FR i LH. To wszystko bez wielkiego terminala, drug kołowania, itd. Lotnisko prowadzone z głową.
Affinitor 2015-11-13 21:20   
Affinitor - Profil Affinitor
fu3i: KRK i KTW raczej to nie grozi, natomiast taka przyszłość spotka zapewne takie lotniska jak Radom, Lublin, nie mowiac juz o lotniskach typu Szymany. Poza tym po doświadczeniach z Hiszpanii i Portugalii u nas nie udało sie na szczescie tak bardzo rozdmuchać infrastruktury, vide choćby lotnisko w Gdyni.
A co do Ryana, to nie wiem czy lataliby z Okęcia. MOL kiedys był przeciwny takiemu lataniu, dopiero przymusowa przeprowadzka z Modlina na Okecie dała mu pewnie do myślenia i dzis byłoby juz zapewne inaczej, ale bez Modlina Ryan zapewne w ogole do Warszawy by nie wszedł, a prędzej obsługiwał Warszawę z LCJ.
Affinitor 2015-11-13 21:16   
Affinitor - Profil Affinitor
Z tym ruchem krajowym w Hiszpanii, to trzeba pamietać o dwóch rzeczach, po pierwsze Hiszpania to kraj wielu wysp, Baleary i Kanary robią duzo tych lotow krajowych. Ponadto rezydenci wysp maja bilety dotowane przez państwo i latanie do kontynentalnej Hiszpanii oraz na inne wyspy kosztuje ich grosze, w tej sytuacji łatwo o duży ruch i pasażerów, ale trudno o zyski.
garcba 2015-11-13 20:13   
garcba - Profil garcba
Według mnie jest dobrze tak jak jest i niech tak zostanie!
Lepiej jest rozwijać dwa duże niż jeden. Tak jak jest to w Warszawie. Bo jak wiadomo lotnisko w Modlinie było budowane żeby odciążyć( bo w jakim innym celu?) lotnisko Chopina ;)
misiok 2015-11-13 19:40   
misiok - Profil misiok
To nie jest kwestia wkurzenia - bo pewnie taki port działałby lepiej, ale w obu przypadkach zostały zainwestowane znaczne środki finansowe. I co teraz? Zaorać?
gość_38414 2015-11-13 19:40   
gość_38414 - Profil gość_38414
fu3i: Akurat KRK i KTW nie są chyba trafionymi przykładami- oba porty się rozwijają i notują dobre wyniki finansowe.
fu3i 2015-11-13 17:17   
fu3i - Profil fu3i
Nas czeka to samo za kilkanaście lat, Przepraszam jeśli wkurzę Kraków lub Katowice, ale wyobrażacie sobie tą oszczędność pieniędzy gdyby mniej więcej w połowie drogi między KRK a GOPem przy samej A4 byłby duży port lotniczy dla Aglomeracji Krakowskiej i Górnośląskiej? Okęcie mogłoby mieć ogromnego przeciwnika. Wiem, że to teraz absolutnie niemożliwe, bo KRK jest super rozwinięty, a KTW niewiele mu ustępują, ale gdyby teoretycznie Kraków i GOP nie miały ani jednego portu byłoby to moim zdaniem super rozwiązanie - utrzymywanie jednego bardzo dużego portu lotniczego niż dwóch mniejszych. Gdyby fizycznie w Modlinie nigdy nie było portu lotniczego, to Ryan ani by myślał zbazować tam swoje maszyny, tylko latałby z Okęcia.
bukaj 2012-05-29 16:39   
bukaj - Profil bukaj
Dobrze ,że u nas otwierają a nie zamykają :)
mietek 2012-05-29 12:29   
mietek - Profil mietek
Nie no wiem, że pominąłem LGW oraz London City ale chodzi mi o ogólny sposób liczenia? Czy jest z lotniska na lotnisko czy z miasta do miasta?
irton 2012-05-29 06:39   
irton - Profil irton
a ja byłem pewny że największy ruch lotniczy krajowy jest w Niemczech...
4tech 2012-05-28 15:12   
4tech - Profil 4tech
Mietku, pomijasz LGW w UK i GRO w E ;)
mietek 2012-05-28 12:20   
mietek - Profil mietek
Ja zawsze myślałem, że najczęściej obsługiwanym rejsem w UE jest Dublin - Londyn. Pytanie tylko jak to liczą, bo Madryt i Barcelona mają po jednym lotnisku, a z DUB do Londka latają na LHR, STN i LTN.
gosc_b9dc8 2012-05-26 21:57   
gosc_b9dc8 - Profil gosc_b9dc8
a u nas bum - kielce lublin, n. sącz lub n targ. zielona g, szymany; a wieszczę sukces tylko modlinowi
gosc_dfed5 2012-05-25 19:44   
gosc_dfed5 - Profil gosc_dfed5
Nic dziwnego ze zamkna Son Bonet - to stare lotnisko PMI, dzis jako ladowisko dla aviacion general i aeroklubu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy