Zmarł pilot lecący z Warszawy

Zmarł pilot lecący z Warszawy 55-letni pilot samolotu ATR czeskich linii lotniczych Czech Airlines zmarł dziś (15.02) w trakcie lotu z Warszawy do Pragi.Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku Ruzyně w Pradze. Na płycie czekało pogotowie i straż pożarna. Lekarze stwierdzili zgon pilota.Na pokładzie samolotu znajdowało się 46 pasażerów. Zmarły pilot latał dla Czech Airlines od 20 lat. Na...
15/02/2012 18:52   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hariko 2012-02-20 21:10   
hariko - Profil hariko
zycie....wieliki szacunek dla zalogi za zachowanie tzw zdrowego rozsadku!!! pare tyg wczesniej zmarl rowniez pilot linii Utair...wyrazy wspolczucia!!!1
chmurka 2012-02-16 12:16   
chmurka - Profil chmurka
Swoja droga, zastanawiam sie jak rzeczywiscie to sie stalo. Jezeli kapitan zaslabl, to drugi pilot powinien udzielic pierwszej pomocy, jak kazdy obywatel ma taki obowiazek, przynajmniej w Polsce.
Dobrze, pilotowal samolot, wiec nie mogl udzielac pierwszej pomocy. W takiej sytuacji mogl ( musial? -nie ma nic na ten temat w tych ceglach od naglych wypadkow -QRH- w kabinie??) wezwac pomoc. Czyli slynne pytanie, czy leci z nami lekarz? Ok, co wtedy, wynosimy kapitana na zewnatrz i zaczynamy reanimacje, przypominam; najpierw 30 ucisniec, potem 2 wdechy, choc czasami same ucisniecia juz pomagaja i nie ma potrzeby wdechow, bo moze juz byc przywrocenie funkcji zyciowych.

Ok, jest to ATR, wiec malo miejsca, nie wiem czy daloby rade polozyc go na ziemi i obok druga osoba zmiescilaby sie zeby reanimowac...
Ok, nie ma na pokladzie lekarza? Powtarzam, jest obowiazek pierwszej pomocy, wiec to samo musialby zrobic FA, lub pasazer.
Ok, jeszcze jedna watpliwosc; w przypadku ogloszenia, ze potrzebna jest pomoc medyczna pilotowi, czy to rzeczywiscie nie spowodowaloby jakiejs paniki. W sumie oprocz dramatu, jest to pasjonujaca sprawa, czy w tej konkretnej sytuacji zrobiono wszystko jak nalezy.
Ja osobiscie lecac do E170 prawie mialem identyczna sytuacje, ktos z mojej dalszej rodziny zaslabl. Najpierw myslalem ze to panika, bo pierwszy raz w samolocie, ale ona naprawde odplywala. FA super pomagala slowami i tlenem, ale ja juz sie zastanawialem gdzie i jak ja polozyc do reanimacji, bo tetno zanikalo... W koncu jakos doszla do siebie bez spektakularnych akcji, ale bylbym gotowy klasc ja na podloge i reanimowac a potem nawet prosic o przerwanie trasy i ladowanie gdzies po drodze. Co ja wtedy przezylem, to tylko ja wiem, ale sytuacja wydawala mi sie prosta, czyli udzielanie pierwsze pomocy w kazdej dostepnej formie. Tutaj, powtarzam, mam za malo danych zeby wyrokowac, ale na pewno FO dlugo sie bedzie zastanawial, czy wszystko zrobiono nalezycie....
A moja ciotka kilka tygodni pozniej dostala rozrusznik...
gosc_ec78c 2012-02-15 20:53   
gosc_ec78c - Profil gosc_ec78c
Dobrze, że wylądowali cało i szczęśliwie z drugim pilotem!
czapl1997 2012-02-15 20:32   
czapl1997 - Profil czapl1997
Wyrazy wspóczucia dla rodziny;(
gosc_042c0 2012-02-15 19:55   
gosc_042c0 - Profil gosc_042c0
Smutna wiadomość...:(
Tak i w tej syt. mijmy nadzieję rozważanie obecności II pilota jest bez sensu.Miejmy nadzieje.
usuniety 2012-02-15 19:05   
usuniety - Profil usuniety
I co na to MOL? Faktycznie należałoby zrezygnować z drugiego pilota w imię oszczędności? Niech pilot CSA spoczywa w pokoju.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy