Plany rozwoju Wizz

Plany rozwoju Wizz W środę (13.07) linie lotnicze Wizz Air przedstawią nowe plany swojego rozwoju w Polsce. Linia zawarła porozumienie z Airbusem na kupno 12 samolotów z rodziny A320, z dalszymi 12 opcjami. Dostawy rozpoczną się w 2007 roku i potrwają do 2010. Oficjalna umowa z Airbusem podpisana zostanie we wrześniu. Wizz Air wyleasinguje ponadto 3 nowe A320, które zostaną dostarczone;...
12/07/2005 16:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
zosia 2005-07-28 19:57   
zosia - Profil zosia
A DLACZEGO WIZZ MIALBY OTWORZYC LINIE MIEDZY GDANSKIEM-KÖLN/BONN? CZY GOSC-JUP11 MA KOLEGE W GDANSKU KTOREGO CHCIALBY ODWIEDZIC?????? POZDRAWIAM
gosc_J 2005-07-28 18:09   
gosc_J - Profil gosc_J
A KIEDY OTWORZY WIZZ LINIE GDANSK- KÖLN-BONN TO JEST KOSZMAR ZEBYSMY Z KOLONI CZY BONN DOJEZDZALI POCIAGAMI CZY AUTOBUSAMI PROSZE T PRZEMYSLEC POZDRAWIAM WIZZ
gosc_macie 2005-07-18 12:50   
gosc_macie - Profil gosc_macie
popatrzcie na barometr cen - Ryan w zimie wykosi Wizza, bo jest o wiele tanszy
gosc_Senat 2005-07-18 02:04   
gosc_Senat - Profil gosc_Senat
Przestalem latac z Balic bo tam jest wieczny tlok, balagan i niekonczace sie przebudowy. Oby z Pyrzowic polaczenia rozwijala LH lub inna prestizowa linia a nie lowcosty. Nie wyobrazam sobie jak bedzie wygladala sytuacja w Balicach po wejsciu Ryanair'a. Przeciez tlumy zatkaja to lotnisko ostatecznie i zniszcza ten ladny terminal. Dodatkowe polaczenia Wizz z Pyrzowic zrobia to samo. Poki co pseudoterminal-budka w Pyrzowicach jest schludniejszy.
gosc_w_dom 2005-07-17 16:34   
gosc_w_dom - Profil gosc_w_dom
smietnie rozwijajace sie? czy swietnie zapchane?
gosc_axel 2005-07-17 16:28   
gosc_axel - Profil gosc_axel
Cóż Wizz pomimo tych wielkich szumnych zapowiedzi jakoś nie poszerzył siatki w katowicach. Czyżby rozpoczęła się powolna walka o południe Polski z ryanairem? Pomyślcie-rozszerzają siatkę i ilość połączeń z Warszawy gdzie wiadomo, że ryan nie wejdzie a kasują najprawdopodobniej 3 połączenia z Katowic i nie dodają nic nowego. Hmmmm trudno, przynajmniej dobrze, że zostają jeszcze świetnie rozwijające się balice. Zapraszam do dyskusji. Komentarz moderatora: Konferencja dotyczaca rozszerzenia siatki z Katowic odbedzie sie wkrotce. Nieoficjalnie wiemy iz jednym z nowych kierunkow bedzie Edynburg. Poczekajmy wiec z ocena do konferencji.
gosc_som 2005-07-14 15:27   
gosc_som - Profil gosc_som
super ze moze bede do edynburga latac!
krisg 2005-07-13 16:01   
krisg - Profil krisg
Oj - tomeczek - na Ryanie też można się zawieść. Planowełem wziąść pewnego pięknego czerwcowego dnia lot z Mediolanu do Sewilli. Przynajmniej 2 dni pod rząd lot był odwołany. Dobrze, że mi się plany pozmieniały bo bym przeklinał na czym świat stoi.
Low cost to low cost i żaden przewoźnik nie zawaha się odwołać, gdy mu się lot nie opłaca.
gosc_tomec 2005-07-13 11:24   
gosc_tomec - Profil gosc_tomec
ja i tak wolalbym Ryana albo Easy - przynajmniej wiem ze polece
chris 2005-07-13 10:46   
chris - Profil chris
Do Kowna Wizz pewnie bedzia latal tankowac :) - tansza benzyna lotnicza...
gosc_wirol 2005-07-13 10:02   
gosc_wirol - Profil gosc_wirol
a dlaczego raynal akurarat ma wizz "zniszczyc" jest masa innych droszzcych lini lotniczych jakby LOT !..........:)
aguirre 2005-07-13 09:50   
aguirre - Profil aguirre
Leciałem tylko Wizzem i rzeczywiście nie narzekam, wolę ich od Sky Europe, który jest droższy a standard samolotu pozostawia wiele do życzenia. Ale Wizz lata na lotniska low costowe (Beauvais, Charleroi, Hahn, Skavsta, Luton), jak Ryanair. Ale trzeba docenic, że sa na naszym rynku prekursorem kierunku pólnocno-wschodniego. Jeśli omniechodzito mógłby byc Tallin, ale jestem realistą i wiem, że A320 na tej trasie nie zapełnią. Może w sezonie letnim wystartują z Polski do Chorwacji - to połączenie, którego mi najbardziej brakuje.
marqoos_pl 2005-07-13 09:33   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Wizz ma jednak troszkę inną taktykę pozyskania i utrzymania klientów... Ryanair stawia na tanie przeloty, na maksymalną redukcję kosztów (często kosztem komfortu i świadczeń), a Wizz stawia właśnie na wygodę i zadowolenie klientów z obsługi. Jeszcze nie leciałem ani jedym, ani drugim, ale z komentarzy tutaj tak mi wynika. Wizz ma opłaty lotniskowe z kosmosu, ale ma też grono swoich stałych klientów, krórym to najwidoczniej nie przeszkadza. Może Wizz nie ma wcale zamiaru być najtańszą linią, ale najbardziej lubianą i najbardziej komfotową wśród low-cost'ów w Europe Środkowej... Ja poproszę połączenie Katowic z Kownem albo jeszcze lepiej z Rygą.
aguirre 2005-07-13 09:24   
aguirre - Profil aguirre
Kowno ? Wizz zetknie się tam bezpośrednio z Ryanairem. Zresztą ciekawa taktyka. Może chcą się "dac przejąc" Irlandczykom ? Latają do tych samych miast, zbliżony marketing. Fajnie, że interes się rozwija, oby jednak nie skasowali tych tras jeszcze przed ich inauguracją lub krótko po niej.
marqoos_pl 2005-07-13 09:16   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Chyba dobry pomysł z tymi połączeniami z Kowna. Zobaczymy, co wymyślą z Polski nowego.
bartek 2005-07-13 08:40   
bartek - Profil bartek
Do gosc_hehe, Co Ty nie powiesz ciekawego ? Moze jeszcze zaczna latac z Krakowa o 1h wczesniej niz Ryanair? Uwielbiam takich domoroslych znawcow zarzadzania liniami lotniczymi :D
gosc_Bogda 2005-07-13 00:20   
gosc_Bogda - Profil gosc_Bogda
a co moze nie wytraszeni ?? Katowice -Szkocja - pewnie na tym dobrze wyjda , zapewne wysola oplaty na poziomie ok 300-350 zl za powrotny i i tak zlapia ludzi puki nie ma konkurencji. A o tym ze sa wystraszeni i boja sie o byt na polskim niebie swiadczy fakt ekspansjii na wschod, moze tam nie popelnia podobnych bledow marketingowych i dluzej lokalne spoleczenstwo bedzie ich szanowac i traktowac powaznie
chris 2005-07-13 00:19   
chris - Profil chris
Gosc_Steve : No przeciez napisalem ze nie wiem to co mnie sie pytasz ?
gosc_hehe 2005-07-12 23:56   
gosc_hehe - Profil gosc_hehe
he he, jutro Ryan oglosi polaczenia z Krakowa i w ogole zmiekna. Pewnie znowu pozmieniaja godziny odlotow, itd. ah ta linia to juz jest chyba spisana na straty.
gosc_steve 2005-07-12 23:33   
gosc_steve - Profil gosc_steve
bogdan , kto wystraszony ??? mają zaldwie 6 maszyn , działają od roku i co juz teraz maja z raynal konkurowac ??
..........a chris jak to jest z tymi bileatmi na sezon zimowy
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy