Felieton: Lotnisko moje widzę ogromne

Felieton: Lotnisko moje widzę ogromne Po ponad 400 latach stolica wraca do Krakowa. Przynajmniej ta lotnicza, i przynajmniej według Jana Pamuły, prezesa krakowskiego lotniska.Prezes Balic nie od dziś znany jest ze swojej ambicji. Najpierw żywo protestował przeciwko skasowaniu połączenia LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago. Utrzymywał, że wcale nie jest ono deficytowe, choć według przewoźnika przynosiło...
10/05/2011 01:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
statystyk 2011-05-16 22:35   
statystyk - Profil statystyk
Andrzej, ja pisałem o terminalu lotniska który wygląda jak średniej klasy dworzec kolejowy ...
andrzej 2011-05-16 11:17   
andrzej - Profil andrzej
statystyk to jest w planie. Mają zacząć budowę w przyszłym roku. Przystanek dla pociągu będzie na tyłach parkingu wielopoziomowego. Zobacz w link, który załączyłem.
zobacz link
statystyk 2011-05-16 11:04   
statystyk - Profil statystyk
moze najpierw zamienic ten dworzec kolejowy balice na terminal z prawdziwego zdarzenia bo obawiam sie ze parking wielopoziomowy to za malo... nie wiem co Pan Prezes .... bral... ze takie ma wizje ....
andrzej 2011-05-11 19:41   
andrzej - Profil andrzej
Amsterdam i Moskwa to dwie najpotrzebniejsze nowe destynację jak najszybsze przywrócenie lotów do Nadrenii Północnej - Westfalii. Szkoda, że o tym nie ma ani słowa.
usuniety 2011-05-11 18:18   
usuniety - Profil usuniety
Pan Prezes dostał zapewne na urodziny olbrzymi globus i tak się zaczęły marzenia o planowaniu połączeń z Krakowa.
Swoją drogą z taką wizją i determinacją Prezes powinien zastanowić się nad założeniem własnych linii lotniczych. Takich pięciogwiazdkowych, pierwszych na świecie od razu w trzech sojuszach.
lmajchrowski 2011-05-11 04:04   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Jak czytam te pierdoły które marzą się prezesowi to nie wiem czy jego czasem nie sprowadzili z Marsa aby kierował KRK. Z czym do Miami już nie mówiąc o Pekinie. Powiem tak Chłopie weź się za budowę terminala bo wstyd coś takiego mówić nie mając zaplecza jak np. nowoczesnego terminalu (który już niedługo będzie miał Wrocław za co mu brawa)
mietek 2011-05-10 14:16   
mietek - Profil mietek
mirekk: co rozumiesz przez to, że z Miami też to się może sprawdzić??? Przecież te loty jeszcze nie ruszyły i nie wiemy jakie beda miały LF...
mlodyy1985 2011-05-10 12:06   
mlodyy1985 - Profil mlodyy1985
Prędzej zastanowiliby się(jako port bo oczywiście decydują przewoźnicy) nad połączeniami ,a których operował SkyEurope np. Amsterdam czy coś w Chorwacji. Do tego coś w Portugalii, Zurych.
marqoos_pl 2011-05-10 11:37   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
*mirekk* - zgoda, ale to jest opieranie całego połączenia na 1/2 klientach (biurach), które w każdej chwili mogą z tego zrezygnować, a linia wciąż będzie ponosiła gigantyczne koszty... Nie sądzę, żeby Miami było najbardziej opłacalnym kierunkiem z KRK, ale może się mylę...
coby 2011-05-10 11:34   
coby - Profil coby
wystarczyly by regularne polaczenia z Chicago Nowym Jorkiem i Toronto w barwach lotu no i moze Moskwa, takto mysle ze trzeba bylo by sie zabarać za rozbudowe terminalu wkońcu i może dłuższy pas
mirekk 2011-05-10 11:22   
mirekk - Profil mirekk
marqoos. miałem na myśli coś w stylu air poland jak do toronto/chicago. tam biuro ma wykupione miejsca i to ono organizuje te wycieczki do europy centralnej. coś takiego również mogło by się sprawdzić z miami..
marqoos_pl 2011-05-10 09:49   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
*mirekk* - wszystko fajnie, ale ci zamożni emeryci z Florydy nie podróżują liniami, o których nikt nie słyszał. Ci klienci wybierają niemal wyłącznie linie swoje, amerykańskie o sprawdzonej marce, które mogą zaoferować kilkaset innych destynacji, nie koniecznie Kraków. Nie uważałbym ich za głównej grupy docelowej na to połączenie (KRK-MIA)...
as77 2011-05-10 09:38   
as77 - Profil as77
no plany ma jak zwykle, bardzo ambitne. Ciekawe, co z tych ambicji wyjdzie...
domos 2011-05-10 09:22   
domos - Profil domos
korrado: Oczywiście masz rację, zmęczenie i pojawił się taki kwiatek...
aynis 2011-05-10 08:20   
aynis - Profil aynis
A lotów do Dubaju nie planują? Emirates A380 na pewnie pięknie by się prezentował na krakowskich Balicach ;)
antypilot 2011-05-10 08:06   
antypilot - Profil antypilot
Do Pekinu, moim zdaniem , poleci rzecz jasna Ryanair:-)
korrado 2011-05-10 04:05   
korrado - Profil korrado
Panie Sipiński, Istanbul, czyli po polsku Stambuł, nie jest stolicą Turcji od prawie dziewięćdziesięciu lat. A "Istambuł" to takie samo kuriozum jak "Nowy York".
mirekk 2011-05-10 04:04   
mirekk - Profil mirekk
istambul uważam że jak najbardziej możliwy, gdyby nie dwustronne umowy. Także Miami, co wielu zaskakuje, nie powinno być czymś bardzo dziwnym; właśnie na florydzie mieszka mnóstwo bardziej zamożnych amerykańskich emerytów którzy to własnie podrózuja po swiecie i wg mnie jest to także bardzo mozliwe szczegolnie jako czarter mix. Poczekamy, zobaczymy..
marqoos_pl 2011-05-10 01:59   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A destynacja "Księżyc" jest już przygotowana na balickiej tablicy wylotów/przylotów???
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy