Balicom mgła nie straszna

Balicom mgła nie straszna Polska Agencja Żeglugi Powietrznej potwierdziła, że działający w krakowskim porcie lotniczym Balice system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności ILS (Instrument Landing System) spełnia wymogi II kategorii. Krakowskie lotnisko będzie jedynym portem regionalnym w kraju, na którym urządzenia ILS mogą działać w II kategorii. Władze lotniska spodziewają się, że...
31/12/2010 12:21   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
antypilot 2011-01-04 12:10   
antypilot - Profil antypilot
Właśnie Balice zamgliło i to solidnie:-)
statystyk 2011-01-04 10:47   
statystyk - Profil statystyk
4tech: faktycznie osmieszam sie bo wedlug ciebie moje fakty sa smieszne?? to ze latam czy latalem (czytaj: probowalem latac w czasie mgly) z Balic bylo raczej smieszne...
michalb 2011-01-04 00:59   
michalb - Profil michalb
piotrek, ale ja nigdzie nie pisałem ile dni było zamknięte lotnisko w Balicach. Bardzo mnie cieszą każde zmiany w strukturach polskich lotnisk i każda zmiana lub nowość w nich jest dla mnie wielka radością
michalb 2011-01-04 00:55   
michalb - Profil michalb
szanowny moderatorze widzę ze trzeba dostać certyfikat aby można było obrażać a niektórzy już go maja czytaj flybe.
nescafe 2011-01-03 20:11   
nescafe - Profil nescafe
4tech: to że operacyjnie lotniska są zamykane to ja wiem :) chodziło mi tylko o to że nie spotkałem się z przypadkiem żeby kiedyś zamknięto lotnisko z powodu mgły.
4tech 2011-01-03 19:45   
4tech - Profil 4tech
statystyk, nie nie próbuje, natomiast jeżeli ktoś tu się ośmiesza to wyłącznie Ty.
statystyk 2011-01-03 19:05   
statystyk - Profil statystyk
4tech: ja rozumiem ze starasz sie byc najmadrzejszy za wszelka cene
nescafe: "nie ma takiej możliwości żeby zamknąć lotnisko z powodu mgły" bzdura , chyba nie wiesz co piszesz ...
ja tylko stwierdzilem fakty , sam bylem swiadkiem , w ciagu 6 godzin oczekiwania na moj lot w Balicach nikt nie byl w stanie mi powiedziec czy moj lot sie odbedzie wiec... gdzie te prognozy pogody z IMiGW???
4tech 2011-01-03 18:42   
4tech - Profil 4tech
nescafe, trochę się rozpedziles. Lotnisko można zamknąć ( jak chodzi o operacje lotnicze) z powodu mgły, śniegu, wiatru czy tez deszczu. Przykład lotniska BRS kilka lat temu ( po opadach deszczu scieralnosc DS była poniżej norm i operacje lotnicze przeniesiono na inne lotnisko w Bristolu na Filton a BRS zamknięto na tydzień) owszem jak ktoś myśli o zamknieciu lotniska "na klodke" to nic takiego nie ma miejsca. Natomiast operacyjnie lotniska są zamykane z różnych powodów.
nescafe 2011-01-03 17:44   
nescafe - Profil nescafe
michalb: nie ma takiej możliwości żeby zamknąć lotnisko z powodu mgły. Co innego zły stan drogi startowej np. lotniska na zachodzie zasypane śniegiem. Decyzję o lądowaniu zawsze podejmuje kapitan po przeanalizowaniu: aktualnej pogody, kategorii ILS lotniska, swoich uprawnień, urządzeń w samolocie i procedur linii lotniczej itd.. Jeśli chodzi o ilość dni nielotnych to takie statystyki prowadzi zarządzający lotniskiem na własne potrzeby.
piotrek737 2011-01-03 16:06   
piotrek737 - Profil piotrek737
Statystyk i michalb: Pracowałem w tym porcie, przemieszkałem w tym mieście 6 lat i powiem Ci, że takich dni nielotnych jest 11 lub maks 15 więc hmm nie wiem czy taka ilość dni kwalifikuję się do szaleństwa na CAT III. Zapytałem kilku pilotów i oczywiście na CAT III trzeba mieć papiery plus przyrządy pokładowe samolotu też muszą być dostosowane do tej kategorii. Większość maszyn ma maks CAT II bo to jest pewien standard na większości lotnisk. Tak więc moim zdaniem CAT II w Krakowie to już będzie i tak super ponieważ zmniejszy minima o połowę. A właśnie czasem brakowało 50 lub 100m żeby wylądować.
michalb 2011-01-03 12:17   
michalb - Profil michalb
flybe , przed chwila dzwoniłem do IMiGW i oni nie prowadza żadnych statystki ile raz były Balice zamknięte ze względu na pogodę .Zgadzam się ze lotniska w Polsce korzystają z prognoz IMiGW co nie znaczy ze posiadają one statystyki ile razy były lotniska zamknięte. Komentarz moderatora: Zanim Ty coś napiszesz i zaczniesz kogoś obrażać również pomyśl!
flybe 2011-01-03 02:27   
flybe - Profil flybe
czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd biorą się tacy forumowicze typu " statystyk", "michalb", " madej" i paru innych?
Lotniskowe służby meteo biorą prognozę pogody z TVN lub Polsatu ( bo TVP1 lub 2 chyba już nikt nie ogląda)...ludzie litości. Macie takie pojęcie o lotnictwie ( ogólnym) jak ja o rolnictwie....@ statystyk, a jak myślisz skąd jest prognoza pogody? z superstacji? lub PR1?, człowieku jedynym certyfikowanym biurem prognoz dla lotnictwa w Polsce jest właśnie IMiGW a dokładnie jego Biuro
Prognoz Meteo. Odsyłam do najbliższej strony internetowej np: pogodnik.ovh.org, lub też do pl.allmetsat.com...wystarczy tylko chcieć a nie wymądrzać się i pisać bzdury lub też się ośmieszać ( jak wolisz)...statystyki istnieją i jak już napisał 4tech wystarczy sięgnąć do internetu- michalb, myślenie nie boli, zarzucasz komuś "głupie pytania" a sam od dłuższego czasu nic mądrego nie napisałeś a głupich pytań zadałeś multum ( vide ENT).
4tech 2011-01-02 16:20   
4tech - Profil 4tech
statystyk, gratuluje wyobraźni. Gdzie napisałem ze to wina leży pi stronie IMiGW? Własnie z Twoich postów wynika ze masz pretensje do KRK za mgły na tamtejszym lotnisku, z Twoich postów wynika ze potrafisz ocenić wzrokowo warunki atmosferyczna na danym lotnisku. Nie usiłuje nic wmówić ( znowu działa Twoja wyobraźnią) ze IMiGW decyduje o ruchu lotniczym w PL ale optacowywane przez IMiGW prognozy pogody owszem maja wpływ pośredni na ruch lotniczy w PL ( jednak znajomość tematu przez Ciebie jest znikoma). Dla Twojej wiedzy baza dla LSM ( lotniskowa służba meteo) dla opracowania danych meteo są własnie komunikaty IMiGW oczywiście nie tylko one. Na podstawie ogólnych i szczegółowych danych z tej instytucji opracowuje się np. trasy przelotow samolotów nad PL tak aby np. ominąć fronty atmosferyczne, etc. Jak chodzi o artykuł to wyraźnie odwołuje się on do inwestycji na Balicach czyli instalacji ILS II kat. A posty które napisałeś świadczą tylko o Twoim kompletnym braku wiedzy. Chyba ze za Twoja wiedzę uznać "wzrokowe" porównanie warunków atmosferycznych panujących na dwóch roznych lotniskach oddalonych od siebie o iles kilometrów.
statystyk 2011-01-02 15:03   
statystyk - Profil statystyk
4tech: odnosze wrazenie ze obwiniasz IMiGE za to ze co chwila zamykaja Balice ... co jest dla mnie smieszne , w dodatku usilujesz wmowic ze IMiGE decyduje o ruchu lotniczym w Polsce co tez jest smieszne... rozmowa byla na temat artykulu "Balicom mgła nie straszna " co tez artykul jak sam tytul mowi jest dla mnie albo ironia albo glupim zartem... ja w swoich komentarzach stwierdzam fakty i moje doswiadczenia z lotniskiem w Balicach o ktorych tak bardzo ladnie sie pisze na pasazer.com...
do wszystkich krytykujacych mnie : proponuje abyscie zajeli sie polityka bo jestescie swietni w zmianach tematu (wytykajac mi bledy ortograficzne albo wiedze o IMiGE) czy tez na sile prubujecie udowodnic ze ja racji nie mam...
4tech 2011-01-02 13:55   
4tech - Profil 4tech
michalb, trywialnie odpowiem Tobie tak: poszukaj w internecie, nie wkladajac wielkiego wysiłku można odszukac interesujące Ciebie dane ( to za Twoja radą). /// statystyk, jednak prognozy IMiGE maja wiele wspólnego z ruchem lotniczym ( odsylam do danych źrodlowych które można odszukac w internecie), w KTW widzalność na DK i DS w stosunku do KRK porownales " wizualnie" czy może w inny sposób?
statystyk 2011-01-02 13:24   
statystyk - Profil statystyk
4tech : 4 grudnia wiekszosc pasazerow zostala przewieziona z Balic do Pyrzowic w tym ja ... ku mojemu zdziwieniu rowniez w Pyrzowicach byla mgla i wcale nie mniejsza a mimo to lotnisko funkcjonowalo. Wiec 4tech powiedz mi co ma IMiGW to lotnisk nie liczac ze daje prognozy pogodowe?? albo wiesz co 4tech przestan sie po prostu osmieszac...
statystyk 2011-01-02 12:52   
statystyk - Profil statystyk
troche cytatow z internetu czy prasy ponizej:
"W poniedziałkowy (19 listopad) wieczór oraz we wtorek (20 listopad) lotnisko Balice pod Krakowem zostało sparaliżowane przez gęstą mgłę"
"6 Lis 2009 ... Przymusowy nocleg w hali lotniska na Balicach, wielogodzinne opóźnienia odlotów i konieczność przejazdu autokarami do Katowic zafundowała ..."
"7 Wrz 2010 ... lotniska Aktualności lotniska KRAKÓW BALICE: Mgła odwołuje loty ... Mgła daje się we znaki pilotom i pasażerom samolotów..."
"16 Lis 2010 ... Trzy samoloty lecące na krakowskie lotnisko w Balicach musiały lądować w Katowicach. Przyczyną zmian w lotach jest gęsta mgła zalegająca nad..."
"6 Lis 2009 ... Znów mgła w Krakowie. Na krakowskich Balicach odwołano kilkanaście lotów m.in. do Pragi i Gdańska. Samoloty Ryanaira ze Sztokholmu ..."
"13 Paź 2010 ... Mgła sparaliżowała lotnisko Balice w Krakowie.."
"Balice: mgła powodem odwołania wielu odlotów i przylotów -16 Kwi 2010 ... Obecnie na krakowskim lotnisku temperatura wynosi -1 °C. Z powodu zimnego wiatru jest odczuwalna jako -3 °C. Ze względu na gęstą mgłę..."
propnuje z googlowac - "Balice mgla" a potem krytykujcie moje wypowiedzi...
statystyk 2011-01-02 12:45   
statystyk - Profil statystyk
michalb: 4tech w ponizszym komentarzu udzielil ci odpowiedzi...

4tech: czy IMiGW decyduje czy przy takich a nie innych warunkach samoloty moga startowac czy ladowac w balicach czy gdziekolwiek?
michalb 2011-01-02 12:41   
michalb - Profil michalb
4tech, jesteś pewny ze takie statystyki istnieją czy tylko ci się wydaje ? jeżeli odpowiedz jest pozytywna to podziel się nimi.
4tech 2011-01-02 12:25   
4tech - Profil 4tech
statystyk, chyba IMiGW ma coś do Balic jak i do każdego lotniska w PL. A takie statystyki istnieją. Dlatego pytałem czy masz wiedzę na ten temat popartą statystyką. I cały czas nie moge dostrzec tej wspomnianej przez Ciebie " promocji Balic" na portalu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy