Jak nas widzą - tak nas piszą

Jak nas widzą - tak nas piszą Któż z nas, entuzjastów lotnictwa, nigdy nie załamał rąk, słysząc informację dotyczącą naszej pasji w telewizyjnym serwisie informacyjnym, w radiu lub czytając ją w gazecie? Słynne "chwile grozy", kołowania nad lotniskiem, dziwaczne nowe modele samolotów, takie jak Airbus A830, poprzekręcane nazwy linii lotniczych… Nikt nie jest nieomylny – i nam, w redakcji...
10/12/2010 17:19   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hops 2010-12-13 14:29   
hops - Profil hops
@stryro no właśnie nie :] jest dobrze, bo tacy "spece" to właśnie Alfa i Romeo ;)
styro 2010-12-12 12:58   
styro - Profil styro
hops chyba alfe i omege miales na mysli hahaha
pitterek 2010-12-12 10:21   
pitterek - Profil pitterek
a zarejestrowane są wszystkie - niektóre rzeczywiście mają tylko raporty wstępne :P:P
pitterek 2010-12-12 10:14   
pitterek - Profil pitterek
ok nie chciało misie sprawdzać daty. Ale masz na myśli LSP ? przy dotankowaniach z paxami onboard to obowiązkowe. A jak odniesiesz się do faktu, że kilka minut po starcie, na pewnym forum lotniczym w temacie SWO - pojawił się komentarz informujący o tym, iż samolot leci dotankować do GDN ?
michalb 2010-12-11 13:50   
michalb - Profil michalb
miało być myśli
michalb 2010-12-11 13:49   
michalb - Profil michalb
Co moderator ma na musli pisząc do niedawna ? Czy to taki problem zmienić nazwę w zakładce lotniska i w kalendarzu lotów ?
piotrek737 2010-12-11 10:59   
piotrek737 - Profil piotrek737
Się zaczęło :D BTW KRK-GDN-ORD to było naprawdę rzadkością... Nie wiem czy takie dotankowanie odbywało się 3 może 4 razy i to w wakacje kiedy bookingi były sporawe. Jak byłem w Krakowie to rzadko kiedy opuściłem start 767 więc widziałem jak leci i gdzie leci. Co do tego tekstu to jeżeli rzeczywiście były karetki i inne służby lotniskowe to można stwierdzić, że to było lądowanie awaryjne. Miało ono miejsce nie w maju a 27 czerwca 2009. Czy wiesz, że w PKBWL przy takim natłoku pracy i zdarzeń nadal leży do przejrzenia około 100 incydentów/ zdarzeń lotniczych z 2009/2010roku?
michalb 2010-12-11 04:42   
michalb - Profil michalb
Ale nadal istniej na tak fachowym portalu lotnisko Nottingham East Midlands choć takiego lotniska nie ma , wstyd panowie redaktorzy . Komentarz moderatora: Pełna nazwa lotniska brzmi: "East Midlands Airport: Nottingham, Leicester, Derby", jeszcze do niedawna port nazywał się "Nottingham East Midlands Airport".
pitterek 2010-12-10 20:58   
pitterek - Profil pitterek
KRK-GDN_ORD miałem na myśli
pitterek 2010-12-10 20:55   
pitterek - Profil pitterek
Nie pamięta wół, jak cielęciem był :P
Dla przypomnienia dodam, ocoloto.
W maju zeszłego roku za techniczne lądowanie w GDN na dotankowanie, uznaliście jako lądowanie awaryjne. Abstrahuje już od informacji podanej dzień wcześniej "na innym portalu" związanym z lotnictwem. Dodam również, że nie ma wzmianki o tym awaryjnym lądowaniu w raporcie PKBWL. No ale nikt nieomylny nie jest. I jeszcze te zapewnienia, wiem lepiej i tyle :P:P Ale uczycie się - to fakt.
domos 2010-12-10 20:21   
domos - Profil domos
hops: O tym to można by napisać cały nowy tekst, a ten i tak już jest długawy. Pół biedy jak zaprasza się osobę, która jest przedstawiana jako pilot GA lub spotter. Często "eskpertami" są osoby, które faktycznie pewną wiedzę mają lub choćby mieć powinny - a i tak plotą farmazony niedorzeczne...
hops 2010-12-10 20:09   
hops - Profil hops
szkoda, że autor nie dodał akapitu o korzystaniu mediów z opinii/ wypowiedzi pseudo fachowców. kiedy to wypadek czy incydent w linii lotniczej X, jako światły i super-specjalista komentuje pilot GA, czy spotter. nie umniejszam niczyjej wiedzy, ale jakie pojęcie o chociażby procedurach danej linii, czy innych bardziej profesjonalnych aktach ma pilot, którego latanie kończy się w Cessną w niedziele po kręgu. a przedstawia się go jako Alfę i Romeo wiedzy lotniczej...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy