Raport: Co przynosi zima?

Raport: Co przynosi zima? Wchodzący w życie zimowy rozkład lotów, jak co roku, przynosi wiele zmian w rozkładzie połączeń lotniczych oferowanych z polskich lotnisk. W naszym kraju, cierpiącym na wciąż znaczną sezonowość rynku, zwykle zima była czasem kasowania lotów i zmniejszania ich częstotliwości. Nie inaczej jest teraz, jednak skala zmian może napawać umiarkowanym optymizmem. Z siatki wypada 35...
30/10/2010 21:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2010-11-02 12:43   
aynis - Profil aynis
Szkoda by było, GDN straciłby wszystkie niemieckie połączenia FR.
kilifi 2010-11-02 12:40   
kilifi - Profil kilifi
Wyczytalem tem akrykul w gazecie regonalnej "Weserkuriser"
I tam jest napisane, ze zastanawiaja sie jeszcze nad Berlinem,ale kierunki takie jak Gdansk,Liverpool,Alghero,Kowno,Zadar,Trapani i Berlin nie znajda sie latem,ale moze jeszcze cos sie uda uratowac?? Komentarz moderatora: Linki zamieszczamy poprzez "zalacz link"
aynis 2010-11-02 12:22   
aynis - Profil aynis
Już wiadomo na pewno?
kilifi 2010-11-02 12:16   
kilifi - Profil kilifi
Koniec lotow w sezonie letnim z GDN do BRE :-((( Wszytsko przez podatek kochanej pani Merkel.
antypilot 2010-11-02 09:35   
antypilot - Profil antypilot
Damianek_787, o tych cięciach było wiadomo już wczesniej, obawiam się, że od listopada większość polskich lotnisk będzie miała spadki pasażerów...
aynis 2010-11-02 08:50   
aynis - Profil aynis
4tech: trzeba było się rozejrzeć w sierpniu za biletami :P Mi się udało upolować LHR-WAW za 50 GBP na Święta, więc można ;)
4tech 2010-11-01 17:33   
4tech - Profil 4tech
marecki, pełna zgoda:)///Piotrek 737, wiem wiem tylko co dalej z WAW do BZG? ciapociag, samochód, autobus? Czasowo wyjdzie mi praktycznie to samo co czas przejazdu samochodem z UK do BZG:)) a w systemie LO nie ma póki co lotów WAW-BZG.... /// aynis ceny zbliżone a BZG wychodzi najdrozej ( qna wszyscy chyba latają do Bydzi ze takie ceny :)))) )
piotrek737 2010-11-01 17:04   
piotrek737 - Profil piotrek737
4techu: no ale przecież zawsze można się przelecieć jakąś "tradycyjną" linią z przesiadką lub w przypadku BA z LHR bez ;) Bo za Ryana na pewno nie dałbym tyle ile piszesz ;) Mój brat kupił bilety w KLM za 1030 GBP na swieta. Trasa NCL - AMS - WAW - 2 dorosłe osoby, 1 dziecko i 1 infant ;)
marecki 2010-11-01 16:18   
marecki - Profil marecki
4tech: parafrazując jedną reklamę, to ceny dla idiotów:)
aynis 2010-11-01 16:09   
aynis - Profil aynis
Nieźle... A BHX-GDN? Albo LTN-GDN? Też takie ceny?
4tech 2010-11-01 16:08   
4tech - Profil 4tech
aynis, STN-GDN 1060 GBP plus pozostałe koszty, a BRS-GDN 1000 GBP bez dodatkowych kosztów:)))... Wybieram Swieta w UK..:(
aynis 2010-11-01 15:53   
aynis - Profil aynis
To może do GDN?
4tech 2010-11-01 15:49   
4tech - Profil 4tech
hm, ceny biletów w FR zbytnio nie zachęcają do rodzinnych świątecznych podróży... STN-BZG 1300 GBP RT bez opłaty za kartę:D plus dojazd na STN- samochód plus parking 75GBP/ autobus 120GBP wszystkie kwoty dla 4 osobowej rodziny, dla przykładu koszt przejazdu samochodem to 240GBP RT...
tomtor 2010-11-01 12:04   
tomtor - Profil tomtor
z mojego osobistego doswiadczenia - wydaje mi sie ze marecki ma racje: ciagle jeszcze jest ruch na trasach wyspiarskich, ale .. ceny biletow rosna zdecydowanie - rozklad letni - marzec - Wizzair rozpoczyna sie od 67.99 GBP, co jest w pelni porownywalne z BA, LOT ma zablokowany promot na loty rozpoczynajace sie z poza Polski itp. co przy przynajmniej zamrozeniu plac na wyspach wczesniej czy pozniej doprowadzi do spadku paxow. Juz moja rodzina ktora zawsze latala na Swieta w tym roku jedzie samochodem, wiec pozyjemy zobaczymy
michalb 2010-10-31 23:40   
michalb - Profil michalb
Generalnie zgadzam się z 4techem i chmurka . z 5 moich znajomych którzy wrócili do Polski ,dwie osoby już wróciły z powrotem do Dublin a następne dwie planują w styczniu.
4tech 2010-10-31 20:08   
4tech - Profil 4tech
marecki, nie wiem czy można mówić o spadku ilości paxa na kierunkach wyspiarskich jeżeli na lotniskach typu BZG, RZE, LCJ ( wyjątek okres remontu WAW) notuje się wzrosty ilości paxow w przypadku gdy te lotniska praktycznie w całości z małymi wyjątkami obsługują tylko i wyłącznie ruch na wyspy. Poprostu, generalnie nie zgadzam się z teza zawarta w artykule.
chmurka 2010-10-31 20:07   
chmurka - Profil chmurka
A moze po prostu emigracja zaczela troche latac " tradycyjnymi" liniami? Moze juz sie zorientowali, ze wcale nie jest drozej niz w LCC a czasami wrecz przeciwnie? Moze juz ten torcik zostal inaczej podzielony?
marecki 2010-10-31 18:47   
marecki - Profil marecki
4tech: ale jednak politka LCC w zakresie - przynajmniej generalnie - ograniczania podaży połączeń/liczby miejsc w rejsach na wyspy świadczy o spadku zainteresowania , a co za tym idzie o jakiejś jednak tendencji spadkowej w tym rychu.
4tech 2010-10-31 18:38   
4tech - Profil 4tech
domos, nie wiem na czym opierasz swoją wiedzę o wielkości emigracji na wyspach. Jeżeli jest to wiedza z HR lub informacji prasowych to mija się z rzeczywistością. Na przykładzie swojej firmy mogę podać dane które temu przecza. Na 46 Polakow którzy odeszli z firmy i wróciło do Polski na przełomie wiosna/lato 2010 chęć powrotu do firmy zgłosiło 38 osób ( a to tylko jeden z oddziałów mojej firmy). Z obserwacji rynku pracy w UK wynika całkiem coś innego niż oficjalne dane... blisko 80% Polakow wraca na wyspy a do tego dochadz wciaz nowi. Różnica w danych wynika z tego ze wyjezdzajacy Polacy nie zgłaszają tego faktu do HR, tylko we wrześniu przybyło ponad 70 tys nowych emigrantów z PL ( dane oficjalne z HR ).
madej 2010-10-31 15:10   
madej - Profil madej
zapomnieliscie o rejsach z warszawy do moskwy ze tym razem zima przyniesie zwiekszenie rejsow WAW - SVO, bo beda odbywac sie codziennie 7 dni w tygodniu po 4 razy dziennie 2 razy Aeroflot i dwa razy LOT z czego jeden rejs LOTu jest o beznadziejnej porze wylot z WAW o 22:30 przylot do moskwy na 2:30 w srodku nocy. Ale za to powrotny rejs o 6:05 realizowany teraz przez LOT wpisuje sie swietnie w LOTowska siatke polaczen do warszawy, przylot do warszawy na 6:10 skad rano sa dogodne przesiadki do Europy Zachodniej jak równiez jest to idealny lot godzinowo do WAW jako portu docelowego.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy