Jednak LOT z Bydgoszczy?

Jednak LOT z Bydgoszczy? LOT się jednak zdecydował? Tak wynika z doniesień, jakie płyną do nas z Bydgoszczy - wczoraj (04.10.) otwarto koperty z ofertami przewoźników w przetargu na loty do stolicy. Po wielu miesiącach zabiegania o skuteczne rozstrzygnięcie przetargu okazuje się, że jedynym oferentem są... Polskie Linie Lotnicze LOT, które dotąd wzbraniały się przed realizacją "bydgoskich...
05/10/2010 09:45   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-10-10 03:53   
humbak - Profil humbak
tomicu: Możesz rozwinąć wątek, że FRA/MUC są "za daleko" i w związku z tym są "nierealistyczne"? :o)
4tech 2010-10-10 02:01   
4tech - Profil 4tech
tomic, takie Twoje prawo:)
tomic 2010-10-10 00:20   
tomic - Profil tomic
Ja nadal uparcie broniłbym władz Bydgoszczy. Ten region potrzebuje niczym tlenu dwóch połączeń - rannego i wieczornego ze światem. Tu nie chodzi o połączenia dla emigrantów czy urlopowiczów, ale dla ludzi biznesu. Na każdym lotnisku łatwo zauważyć, kto lata rano i wieczorem, a kto w środku dnia. Trochę może nieładnie, że rozpisano przetarg faworyzujący Warszawę, ale z drugiej strony FRA/MUC są nierealistycznie, bo zbyt odległe. Sensowny byłby jeszcze jedynie SAS ze stosunkowo nieodległą Kopenhagą, ale różnica między WAW a CPH w ofercie przesiadek nie jest aż taaaka wielka, a do WAW można liczyć na spory ruch point-to-point. Poza tym nie zapominajmy, chodzi tu o spore publiczne pieniądze, więc bardzo dobrze, że te 15 mln złotych zostanie w Polsce.
marecki 2010-10-09 19:01   
marecki - Profil marecki
4tech: połączenie skrojone ewidentnie na miarę lokalnych urzędników :) ale co bardziej mobilni mieszkańcy tez na tym skorzystają
4tech 2010-10-09 18:45   
4tech - Profil 4tech
Jest zgoda marszalka Calbeckiego na wydanie 15mln PLn z kasy wojewodztwa na jego zachciankę i najprawdopodobnie od 15/12/2010 PLL LOT powroca do obslugi polaczenia WAW-BZG-WAW 2x dziennie. Czy gra warta jest tych pieniedzy wydanych w ciagu trzech lat? Wg. mnie nie gdyz w tej kwocie mozna bylo pokusic sie o dodatkowy kierunek (FRA/MUC) 1x dziennie. Moze okazac sie ze ATR lub Saab to zbyt duzy samolot;)
john45 2010-10-09 18:10   
john45 - Profil john45
"LOT za utrzymanie połączenia oczekuje wsparcia finansowego od samorządu w kwocie blisko 15 mln zł za trzy lata. "

Dlaczego nikt się nie oburzył na te słowa. Przecież to jest kolejny skandal, tym razem na 15 mln PLN ! Biedni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, bo to oni za to nieświadomie moga zapłacić. Czy ktoś pytał się ich o zdanie ? Achh ten socjalizm... tffuuu. Jak tak można okkradać obywateli w bialy dzień i jescze się tym chwalić ! Ci urzędnicy jescze wylądują przed sądem... !!
4tech 2010-10-07 11:36   
4tech - Profil 4tech
mietku, trochę przestrzeliles:) przetarg ogłoszony był na loty krajowe a SAS mógłby być raczej zainteresowany trasa CPH-BZG.
mietek 2010-10-07 10:00   
mietek - Profil mietek
Przetarg był ogłaszany chyba 3 razy i nikt poza LOT-em się nie zgłosił, więc to oznacza chyba, że SAS nie jest zainteresowany.
4tech 2010-10-07 01:10   
4tech - Profil 4tech
michaleb, nie mam pojęcia czy SAS skusiłby się ponownie.
michalb 2010-10-07 00:55   
michalb - Profil michalb
a SAS by się nie skusił jak by mu dopłacali ?
4tech 2010-10-07 00:05   
4tech - Profil 4tech
michaleb, problem polega na tym że na horyzoncie nie widać żadnych realnych innych linii lotniczych które chciałyby latać z/do Bydgoszczy.
michalb 2010-10-06 23:24   
michalb - Profil michalb
tomic ale dlaczego to musi być Warszawa jest dużo lepszych hubów które dają możliwość podróżowania w świat
tomic 2010-10-06 21:06   
tomic - Profil tomic
boszzz co to za dziennikarz ten Aładowicz, który nie wie, jak istotne dla rozwoju jego własnego regionu jest połączenie go z kilkudziesięcioma miastami na świecie? Jak dolot do hubu w Warszawie można porównywać z tanią linią na Costa Brava?
usuniety 2010-10-06 17:46   
usuniety - Profil usuniety
4tech: szacun !! ;)
michalb 2010-10-06 16:30   
michalb - Profil michalb
pcharasz ,nie musisz przepraszać ;-), przeczytaj temat artykułu to będziesz wiedział
pcharasz 2010-10-06 16:16   
pcharasz - Profil pcharasz
Przepraszam, że się wtrącam, ale jakie to ma znaczenie co kto powiedział ileś miesięcy temu, czy było właściwe lub nie, dla uruchomienia połączenia do Bydgoszczy? Dajcie na wstrzymanie :)
2010-10-06 16:14   
 - Profil
Mnie też bimba, ale cieszyłbym się, gdybym miał możliwość lotów LOTem z Bydgoszczy do Warszawy, bo w ten sposób miałbym dwa lotniska z możliwością lotu LOTem do Warszawy w tej samej odległości - i do Bydzi i do Pozka mam "stówkę" i fajnie, że będę miał więcej możliwości wyborów jeśli chodzi o godziny lotów, i ceny przelotów.
4tech 2010-10-06 14:42   
4tech - Profil 4tech
michaleb, tak list intencyjny....w ostatecznej wersji. Prędzej było " umowa" gdyż takie stwierdzenie padło i na konferencji prasowej i na oficjalnej stronie Urzędu. Tyle tytułem komentarza. Nie zmieniam kierunku, cały czas jest ten sam.
michalb 2010-10-06 14:40   
michalb - Profil michalb
4tech. użyłem słowa prawdopodobnie, widzę ze rozmowa ta nie ma sensu bo zmieniasz jej kierunek . W artykule którym byłeś częściowo autorem jest napisane list intencyjny a nie umowa
4tech 2010-10-06 14:28   
4tech - Profil 4tech
michaleb, jest pewna różnica między informacjami "wyssanymi z palca" a informacjami zaczerpniętymi z oficjalnych i nieoficjalnych źródeł. Źródła oficjalne można podawać do woli a tych nieoficjalnych raczej nie gdyż można je stracić. Powtórzę jeszcze raz, o umowie wiedziałem prędzej niż podano to na konferencji prasowej, co tylko potwierdziło moje wiadomości. A to że umowa do dnia dzisiejszego " nie weszła w życie" to nie miej pretensji do mnie. Odpowiednie pytania skieruj do osób odpowiedzialnych czy to ze strony samorządowej czy to strony przewoźnika, a nie do mnie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy