Wyraź opinię o biurach podróży!

Wyraź opinię o biurach podróży! Wakacje dobiegły końca. Wielu z nas wciąż jeszcze żyje wspomnieniami z urlopu. A Ty organizując swoje wakacje korzystałeś z usług biura podróży i organizowanych przez nie wycieczek? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Podpowiedz innym z kim warto wybrać się na urlop. Opisz aspekty organizacji, przelotu, warunki hotelowe, zapewnionych atrakcji, jakości do ceny......
22/09/2010 23:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
first 2010-09-24 11:01   
first - Profil first
PYTANIA: 1) Po co oceniac biura które już nie istnieją? 2) Jakie były kryteria wyboru touroperatorów, którzy pojawili się na liście do oceny, bo brakuje wielkich graczy, a są płotki? 3) Dlaczego na liście wsród touroperatorów znaleźć można agentów (przecież to tak jakby w tej samej kategorii oceniac linie lotniczą i portal sprzedający bilety)?
jsg 2010-09-23 18:10   
jsg - Profil jsg
Przez kilka lat korzystałem z usług różnych biur podrózy: ScanHoliday x2, Neckermann x1, EximTours x1 oraz Ving x1. Ogólnie wrażenie pozytywne, choć wg mnie Ving był najlepszy z tych wymienionych. niestety nie jest już obecny w Polsce. Następnie przez dlugi czas organizowałem wakacje samodzielnie włączając tegoroczny urlop. Chociaż to wielka frajda organizować urlop samemu, w nastepnym roku postanowłem zrobić przerwę i zamierzam skorzystam z oferty jakiegoś biura podróży na tzw. wycieczkę objazdowo-pobytową. Niech mnie zawiozą, przywiozą, podwiozą, opowiedzą oraz nakarmią :)
masaj 2010-09-23 17:26   
masaj - Profil masaj
Przez lata korzystalem z roznych biur, i mimo ze bylem w miare zadowolony, bo poza malymi ich wpadkami nie bylo wiekszych problemow, od 4 lat korzystam tylko i wylacznie z Patrontravel
szumny 2010-09-23 14:34   
szumny - Profil szumny
Sio, Wiesio !
andrzejtoulon 2010-09-23 13:58   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
a zadne biuro podrozy mi tego nie zaoferuje,
andrzejtoulon 2010-09-23 13:58   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
W Tunezji nie bylem ale uwielbiam Marokoi czesto tam latam za grosze , pierwszy raz bylem z biurem podrozy i powiedzialem "nigdy wiecej" wycieczki to byly "les souks" (bazary) i sklepy z dywanami po ktorych przewodnik oprowadzal nas najczesciej gdyz dostawal za kazdy zakupiony przez nas towar jakis procent, osobiscie nie znosze sie nudzic na wakacjach ,( byc moze dlatego ze morze mam za oknem i 300 dni slonca w roku) uwielbiam zwiedzac ciekawe miejsca , zatrzymac sie na dluzej jezeli cos mi sie podoba i jechac dalej jezeli cos mi nie odpowiada.
pepe 2010-09-23 13:53   
pepe - Profil pepe
W tym roku Scan Holiday w Turcji ;)
mietek 2010-09-23 13:42   
mietek - Profil mietek
Zgadzam się, że samemu jest fajniej i lepiej, a często również taniej, ale do takich krajów jak Egipt czy Tunezja samemu się zwyczajnie nie opłaca.
Blava: jestem bardzo ciekaw jak zrobiłeś Japonię za grosze?;-) Sam przelot to zazwyczaj 2500PLN, możesz podać jakieś szczegóły???;-)))
andrzejtoulon 2010-09-23 13:31   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Widze ze wiekszosc zgadza sie ze mna co do biur podrozy, poniekad to normalne poniewaz jestesmy wlasnie na tym portalu, ktory w pewnej mierze daje nam mozliwosc samodzielnego zorganizowania podrozy; czytamy o nowych polaczeniach , wyrazamy opinie na temat lini lotniczych , lotniskach, czytamy raporty na temat roznych miejsc , a gdybysmy korzystali z biur podrozy na pewno by nas tutaj nie bylo....
blava 2010-09-23 13:29   
blava - Profil blava
wiesio:opinie sa indywidualne i brak checi kozystania z uslug biur jest opinia na ich temat.
wiesio 2010-09-23 12:58   
wiesio - Profil wiesio
* Oczywiscie,ze czesc chce aby sie nimi zaopiekowac,skoro pracowali caly rok.
* Komentarz moderatora: Proszę trzymać się tematu, a personalne docinki zachować dla siebie.
aynis 2010-09-23 12:57   
aynis - Profil aynis
Ja korzystałam dawno temu z biur podróży i zupełnie taka forma spędzenia wakacji mi nie odpowiada. A już w szczególności, jeśli miałoby się to ograniczyć tylko do leżenia. Z biurem podróży byłam w Hiszpanii, Portugalii, Turcji i we Włoszech. Co prawda wszystkie te wycieczki były tzw. objazdowe z zaledwie kilkoma dniami odpoczynku w jednym miejscu. Mimo wszystko wolę planować sama wyjazd. To taka dodatkowa atrakcja :)
blava 2010-09-23 12:53   
blava - Profil blava
aynis: Masz racje, ale czy to zostawia nie zapomniane wspomnienia. Jesli tylko relaks na basenie to ok. :-) . Przpomnial mi sie kabaret Ciach skecz biuro podrozy ,,, to jest przyklad tour operatora dla wygodnych :-)
aynis 2010-09-23 12:37   
aynis - Profil aynis
Niektórzy są bardziej wygodni, wolą, żeby im przywieźć/zawieźć tyłek na lotnisko, dać jedzenie rano, w południe i wieczorem, do tego miło spędzić tydzień czasu na przyhotelowym basenie :)
blava 2010-09-23 12:31   
blava - Profil blava
Sam i tylko sam, w razie problemu z zakwaterowniem sa opcje typu cuchsurfing. Japonie zrobilem za grosze, wyszlo taniej niz Wlochy, troszke poszukiwan kilka telefonow, i nikt mi nie powie ze na to nie ma czasu .
aynis 2010-09-23 11:40   
aynis - Profil aynis
... MasterCard PrePaid :))
sadaml32 2010-09-23 11:32   
sadaml32 - Profil sadaml32
Najlepszym touroperatorem jest się samemu bo: 1. robisz co chcesz 2. nie musisz się dostosować 3 z dziećmi czy bez to ty decyzdujesz o wszystkim 4 jak coś schrzanisz możesz mieć do siebie tylko pretensje 5 daje większą satysfakcję i mozliwosci 6 nie musisz oglądać np. szefa czy kolegów z pracy 7 nie powinienieś zbankrutować i masz szansę wrócić 8. może i najczęściej bywa znacznie taniej i lepiej Warunek: musisz chcieć i to lubić. I najważniejsze Doświadczenie i satysfakcja bezcenne za wszytsko inne zapłacić kartą
adamlubin 2010-09-23 08:54   
adamlubin - Profil adamlubin
Można i samemu też ma to swoje dobre strony - z dzieckiem to ciężej, a z dwójką to zobacze za jakiś czas jak to będzie. Osobiście musze z biura jechać, a jak mam fakturke to i jakieś dofinansowanie jest.
adamlubin 2010-09-23 08:31   
adamlubin - Profil adamlubin
Chwalić nowe - dla lubiących latać na wczasy zorganizowane zawsze to jakieś nowe źródło informacji. Osobiście chętnie napisze swoje opinie :)
marecki 2010-09-23 08:30   
marecki - Profil marecki
First: nie tyle awersja, co poprostu chęc organizowania sobie samodzielnie wyjazdów, przelotów, pobytów, objazdów, plażowania, wycieczek itd. Bez prowizji i bez pośredników. Oczywiście to opcja dla ludzi, którzy 1. mają czas samemu się pobawić 2. lubią to robić. Turoperatorzy też są czasem pomocni, mają negocjowane stawki w hotelach, czartery itd. ale generalnie jednak bardziej opłaca się samemu sobie być turoperatorem, ewentualnie korzystać z usług lokalnych firm bez dodatkowych prowizji dla polskiego czy międzynarodowego pośrednika:)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy