Po czynach Łódź poznamy?

Po czynach Łódź poznamy? Od kilkunastu już tygodni w mediach mówi się o jednym - operacja wrzesień, przez innych nazywana też operacją Łódź. Niemal każda stacja telewizyjna i radiowa, każdy tytuł prasowy tłumaczyły powody zamknięcia warszawskiego lotniska przez trzy wrześniowe weekendy; w tych samych mediach dumnie prezentował się port łódzki, który na każdym kroku zapewnia, że "da radę" i...
30/08/2010 09:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-09-02 08:23   
humbak - Profil humbak
Niebieska Bombko: Nie ma takich fanatyków FR, jak fanatycy LY. Ich nawet wołami nie zaciągniesz do innego samolotu. No chyba, ze zapłacisz. :o)
4tech 2010-09-02 00:03   
4tech - Profil 4tech
siwol: norma :)
siwol 2010-09-01 23:33   
siwol - Profil siwol
4tech: ostatnio jak wracałem z Izraela mój kumpel wprowadził w wielkie zakłopotanie izraelskie security. Miał w bagażu elektryczną szczoteczkę do zębów, która nie działała. Zdecydowali, że szczoteczka poleci osobno, w specjalnym kartonie.
piotrek737 2010-08-31 16:26   
piotrek737 - Profil piotrek737
Po prostu tu wkraczamy w niefajną sprawę jaką jest ich polityka wobec innych... Gdyby starali się choć troszkę lepiej postępować obawiam się, że daliby im wszyscy spokój. No ale lubią czasem zaostrzyć jeszcze bardziej wszystko więc ich sprawa. W całej tej sprawie najgorsze tylko jest to, że ktoś obcy w moim kraju nakazuje mi jak mam postępować.
bluebomba 2010-08-31 15:22   
bluebomba - Profil bluebomba
nie chce użyć słowa "fanatyzm" ale coś jak wielbiciele FR i tylko FR...
marqoos_pl 2010-08-31 14:01   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'bluebomba' - wzgledy bezpieczenstwa... w przeszkosci samoloty El Al (narodowy przewoznik Izraela) byly wielokrotnie celami roznych atakow terrorystycznych (lub prob), stad tez ta czesto 'nadmierna' ostroznosc... kontrola bezpieczenstwa zazwyczaj trwa duzo dluzej i jest duzo bardziej restrykcyjna... dodatkowo, wszystkie dokumenty musza byc dokladnie takie, jak sa wymagane (np. zadne zmiany czy pomylki w nazwisku nie sa akceptowane)... Wzmozone srodki bezpieczenstwa tez czesto maja duzy wplyw na cene biletu, przez to LY bywa duzo drozszy od konkurencji. Jest to jednak linia bardzo popularna wsrod Zydow i osob zydowskiego pochodzenia (niektorzy wylacznie z niej korzystaja, absolutnie bez opcji przelotu inna linia). El Al czesto tez wykonuje loty czarterowe do Polski z Izraela.
bluebomba 2010-08-31 13:42   
bluebomba - Profil bluebomba
A można się dowidzieć dlaczego tak "normalnie" wszystko jest na ostrzu noża jak LY ląduje????
4tech 2010-08-31 12:14   
4tech - Profil 4tech
LY..ufff trzeba widzieć co sie dzieje na TLV ( Ben Gurion)..masakra. na odprawe na lot np do PL 4 godziny predzej, kilku metrowe stoły, masa żołnierzy, trzezpanie bagazu, rozkladanie zabawek na czynniki pierwsze:P a spróbuj powiedziec ze zabawke kupiłeś w arabskim sklepie lub na bazarze...
marqoos_pl 2010-08-31 09:27   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
LY ma takie procedury bezpieczeństwa niestety... W przypadku lądowania ich samolotu wszystko jest możliwe, łącznie z "oczyszczaniem" okolic pasa startowego ze spotterów i pozostałych gapiów... /// Nie wiem, jak jest z samolotami, ale autobusy można fotografować wszędzie (nawet jeżeli cieć z "ochrony" dworca się czepia), jeżeli się nie zagraża innym pasażerom oraz nie przeszkadza w pracy kierowców... Policja warszawska mi to sprawdzała, haha.
2010-08-31 08:29   
 - Profil
B747: Nie wiem, czy w PL to wciąż jest aż w tak drastyczny sposób praktykowane (wątpie), ale identyczne obrazki widziałem ostatnio w Londynie na Heathrow, a wcześniej (rok temu) na Luton. Całkiem spora rzesza "zbójów z lufami i kominiarkami" :)
b747400er 2010-08-31 04:14   
b747400er - Profil b747400er
generalnie, gdy na lotnisku pojawia sie samolot LY, wowczas wszystko postawione jest w stan gotowosci. Pamietam, jak kiedys znalazlem sie na Okeciu, kiedy jeszcze T2 byl w planach i rozpoczynala sie odprawa rejsu LY do TLV. Caly terminal byl obstawiony SOL/wojskiem/komandosami z karabinami skierowanymi w strone check-in. Obraz dosc ponury.
piotrek737 2010-08-30 23:48   
piotrek737 - Profil piotrek737
Łukasz: Co do prawnych rzeczy to Ci niestety dokładnie nie powiem jak to leci ;) Ale oni Ci nie zabraniają robić zdjęć samolotów tylko przebywać w okolicach lotniska w jakiś tam okolicznościach. Najzabawniej jest jak jest coś dużego linii El Al.
bluebomba 2010-08-30 23:47   
bluebomba - Profil bluebomba
driver800 - lepiej nie dyskutować bo jeszcze Ci "umilą" życie pobytem na komisariacie i doznasz urazu psychicznego przy osobistej rewizji :D Jak delikwent się "stawia" to już bo "polizaj" urządzi.. a paragraf się znajdzie np. ">>podejrzenie
2010-08-30 23:43   
 - Profil
Oj, prawo ustalane pod widzimisię strażnika to relikt epoki słusznie minionej :) To, że się mogą czepiać, to ja wiem, ale wciąż dopytuję, czy mają jakiekolwiek podstawy w twardym prawie ugruntowane.
bluebomba 2010-08-30 23:34   
bluebomba - Profil bluebomba
driver800 - Bo Panu strażnikowi się nie widzi - ot cała tajemnica
2010-08-30 23:30   
 - Profil
Piotrek: Schody, nie schody, ale ja chcę merytoryczną podstawę prawną poznać, "dzięki której" nie mogę fotografować przelatujących samolotów :)
piotrek737 2010-08-30 23:06   
piotrek737 - Profil piotrek737
4tech: Zgadza się. Ja np. jak byłem w Stanach to na focenie wokół lotniska wybrałem się z lokalnymi spotterami i o dziwo widząc Polski paszport nic nie powiedzieli.
4tech 2010-08-30 22:48   
4tech - Profil 4tech
piotrek733, u nas to jeszcze spoko...za wielka kałużą to dopiero mają świra...mi osobiście zakazano robienia zdjęć lądującym samolotom z terminala na JFK...
bluebomba 2010-08-30 22:42   
bluebomba - Profil bluebomba
Panowie nie straszyć! Najwyżej osobista w krzaczkach :D:D:D
piotrek737 2010-08-30 22:25   
piotrek737 - Profil piotrek737
Irton: Owszem jest przy 25 i ta miejscówka ma nazwę "korzenie" ale dojazd do niej jest a'la dobry rajd ;) No i z tamtej miejscówki robi się kołowanki po pasie i starty przede wszystkim ;)
Oj Driverku różne akcje przeżyłem na lotniskach jako tzw. spotter ;) W zwykły dzień raczej nic Ci nie zrobią oprócz pogadania ;) Zdarzają się również i tacy mundurowi, którzy pytali mnie jaki aparat bym im polecił :D Natomiast jeżeli już jest coś extra w planie przylotów lub tyle przylotów na dane lotnisko, na które na pewno też łodzianie przyjdą tłumnie oglądać, no to wtedy już zaczynają się schody u nas.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy