Ryanair zamyka Bydgoszcz - Liverpool

Ryanair zamyka Bydgoszcz - Liverpool Ryanair likwiduje swoje kolejne połączenie lotnicze z Bydgoszczy. Od 18 lipca nie polecimy na trasie Bydgoszcz - Liverpool.
20/05/2010 16:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomcat_bzg 2010-05-22 14:47   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
omenair: co do zerowego bilansu lotniska to ośmielę się zauważyc, że kiedyś szacowano tę liczbę pasażerów na 250 tysięcy rocznie. I są takie lotniska, które od lat oscylują wokół podobnej i nie bankrutują jakoś. Np. Turku w Finladii (zresztą prawie ex equo z Tampere 2-3 misto po Helsinkach w tym kraju)
damciock 2010-05-22 12:46   
damciock - Profil damciock
niedługo to tylko w wakacje bedzie można polecieć do Turcji i Egiptu :) i będzie jakieś 3 operacje tygodniowo. Oczywiście tygodniowo. ale marszałek województwa osiągnie swój cel że lotnisko będzie przynosiło jeszcze większe straty niż PLL LOT. ale i tak będzie lepiej niż w Zielonej Górze.
4tech 2010-05-21 13:19   
4tech - Profil 4tech
rafie:ja tylko wiem o kasie z bydzi o kasie od calbeckiego nie wiem nic...
raff1322 2010-05-21 13:05   
raff1322 - Profil raff1322
4tech: Jeśli jest prawdą co piszesz (a nie wydaje mi się żeby mogli parę mln zapłacić bez zgody RM) to jeszcze brakuje kasy od marszałka (bo mieli się złożyć przecież) a ten buc to wywinie się jak tylko może żeby nie płacić.
4tech 2010-05-21 12:54   
4tech - Profil 4tech
raff1322: trochę zle napisałem... poszla kasa do fundacji... a no to nie trzeba uchwały RM... Teraz jest stan faktyczny...sorki
raff1322 2010-05-21 12:37   
raff1322 - Profil raff1322
4tech: z całym szacunkiem ale pół roku temu też pisałeś że Cymbałecki będzie płacił za nowe kierunki i nic z tego nie wyszło. Wg mnie przelew nie mógł pójść, bo do tego są potrzebne uchwały RM i Sejmiku o przekazaniu kasy dla Fundacji. A tylko ona może zrobić przelew.
4tech 2010-05-21 12:23   
4tech - Profil 4tech
aby uspokoić atmosferę... przelew dla FR poszedł.... LPL ma/miało być zawieszone a nie zlikwidowane.....
gpusystem 2010-05-21 12:05   
gpusystem - Profil gpusystem
Aguirre: proponuję spojrzeć na swoje miasto. 'Chcesz odbić się od dna? Jedź do Warszawy i podskocz!'. Miasto macie świetne! Dojazd na lotnisko z atrakcjami: grajki, cyganki i żule od których śmierdzi w autobusach - to taka atrakcja, do której miasto dopłaca? Nie wspominam już o tym, że wszyscy w tym mieście to cholerycy, jak pali się czerwone i ułamek sekundy po tym jak palą się oba czerwone i pomarańczowe to wszyscy trąbią równo, że już powinieneś być 100m za sygnalizatorem! Ale wracając do tematu lotnictwa... Macie supernowoczesną stacje PKP Okęcie - pozazdrościć! A lotnisko, no cóż jedyne co tam lata to LOT, w którego flocie znajdują się samoloty co II wojnę światową pamiętają! I to by było na tyle. Ahh zapomniałem jeszcze o terminalu - brakuje tam jakiegoś "wszystko za 5zł" czy "Biedronki", ale pewnie szybko by ją zlikwidowali, jakby warszawiacy wnosili na pokład samolotów wózki z zakupami! Tyle ode mnie, przemyśl wypowiadanie się na jakiś temat, gdzie o faktycznym stanie rzeczy nie masz pojęcia! Pozdrawiam.
marecki 2010-05-21 08:10   
marecki - Profil marecki
Tak czy owak lotnisko się nie będzie bilansować.
omenair 2010-05-21 07:40   
omenair - Profil omenair
jjemiolo to po co wtedy lotnisko z 4 polaczeniami?? koszty utrzymania beda zbyt duze. Zeby lotnisko w BZG nie przynosilo 7mln strat liczba pasazerow musi wyniesc 1mln rocznie... a zeby tyle wyniosla trzeba wlasnie "zainwestowac" w siatke polaczen wlasnie cos kolo tego. Jesli faktycznie pewnego dnia nie przyleci samolot z Liverpoolu czy Bristolu to dopiero uwierze ze stracilismy to polaczenie i szanse na jakies nowe... ale ja uwazam ze FR przestraszyl juz wladze miasta i regionu... brazowy pasek na tylku sie pojawil i juz oprocz tego ze maja kase na splate to znalezli kase na nowe polaczenia... wypowiedz Pani rzecznik UM
jjemiolo 2010-05-21 04:31   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Uwazam ze BZG absolutnie powinna miec lotnisko oraz regularne polaczenia. Jednakowoz nadal nie jest dla mnie przekonywujace zeby z BZG bylo 8 lub 10 oddzielnych bezposrednich tras poza Polske, rdwa lub trzy razy w tygodniu. Poki co jest nadal fala zarobkowa to jakos sie znajduje klientela, ale to nie bedzie trwalo wiecznie. Strategicznie plan powinien byc na polaczenia najwyzej do kilku wezlow, wlaczajac WAW, codziennie albo czesciej, stwarzajac szeroki wachlarz tranzytow. Inaczej trzeba bedzie ciagle doplacac do "cienkich linii", a mnie to doplacanie jakos nie lezy. Owszem na poczatku mozna, ale kiedys powinien byc koniec.
jjemiolo 2010-05-21 04:30   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Uwazam ze BZG absolutnie powinna miec lotnisko oraz regularne polaczenia. Jednakowoz nadal nie jest dla mnie przekonywujace zeby z BZG bylo 8 lub 10 oddzielnych bezposrednich tras poza Polske, rdwa lub trzy razy w tygodniu. Poki co jest nadal fala zarobkowa to jakos sie znajduje klientela, ale to nie bedzie trwalo wiecznie. Strategicznie plan powinien byc na polaczenia najwyzej do kilku wezlow, wlaczajac WAW, codziennie albo czesciej, stwarzajac szeroki wachlarz tranzytow. Inaczej trzeba bedzie ciagle doplacac do "cienkich linii", a mnie to doplacanie jakos nie lezy. Owszem na poczatku mozna, ale kiedys powinien byc koniec.
voojciq 2010-05-21 01:04   
voojciq - Profil voojciq
i jeszcze jedno Liverpool nie został zamknięty tylko zawieszony
voojciq 2010-05-21 01:03   
voojciq - Profil voojciq
pepe: po pierwsze jeśli nie masz sprawdzonych informacji to nie pisz w ogóle bo twoje przypuszczenia nikogo nie interesują; jak na pewno zauwazyłeś zostało troche więcej niż STN a LPL i BRS tylko czekają na przelew żeby wrócić, po drugie kasa jest gotowa od mniej wiecej tygodnia, nie wiem czemu nie została przelana ale najpóźniej nastąpi to w poniedziałek, pozdrawiam wszystkich z BZG i głowa do góry będzie dobrze
4tech 2010-05-21 00:58   
4tech - Profil 4tech
Proszę nie mylić strategi ze zwyczajnym brakiem wywiaziazywania się z umowy która się podpisało....
jsg 2010-05-21 00:03   
jsg - Profil jsg
Bo trudno opierać strategię rozwoju bazując na kapryśnej linii FR. Zresztą podobnie jest w KTW z W6.
aguirre 2010-05-21 00:00   
aguirre - Profil aguirre
No cóż, gdy miss balu w remizie stroi fochy, bo wydaje się jej, że jest miss universum, to tak bywa. Złośliwie kiedyś napisałem, że BZG to FR lub ziemniaki i podtrzymuje własne zdanie.
pepe 2010-05-20 22:20   
pepe - Profil pepe
voojciq:A ty po raz kolejny marzysz.....
Mówiłem , że będzie konferencja i cięcia ?
Mówiłem i widzisz sprawdza się!
A jeśli nie zapłacą to koniec , prawda ?
Prawda.
Nie wiem czy TY umiesz czytać , że Ryanair już zamyka LPL???
Chyba nie , bo cały czas myślisz , że BZG to pępek świata :)))
Widzisz od jak długo ciągnie się ta wasza historia i ciągle jest mowa będą połączenia , a ich nie ma, będą loty do CPH też ich nie ma , to tak samo będzie i teraz , na co Ty liczysz chłopie ?
omenair 2010-05-20 22:10   
omenair - Profil omenair
To jeszcze zobaczymy czy na dobre... dla kogos te inwestycje sa robione :p a kase trzeba jakos wyciagnac i pokazac ze jak ktos nie placi to nie ma...
voojciq 2010-05-20 21:08   
voojciq - Profil voojciq
pepe: kolejny raz dzisiaj wypisujesz brednie bez potwierdzenia, za rzecznik prasową prezydenta: dług zostanie wkrótce spłacony, za przedstawicielką Ryanair: jeśli dług zostanie spłacony rejsy zostaną przywrócone, nie wykluczamy również otwierania nowych polączeń. Nic tylko wyjdzie to Bydgoszczy na dobre.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy