Opracowano trasę kolejową do Pyrzowic

Opracowano trasę kolejową do Pyrzowic PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowały, jak ułożona trasa linii kolejowej połączy aglomerację górnośląską z lotniskiem w Pyrzowicach. Trasa ma przebiegać głównie po już istniejących liniach kolejowych od Katowic, poprzez stacje Chorzów Batory, Ch. Miasto i Ch. Stary, Bytom i Piekary. Natomiast od Bytomia Rozbark wybudowany zostanie 20-kilometrowy odcinek dwutorowej linii...
07/04/2010 08:40   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek 2010-04-08 14:44   
jurek - Profil jurek
Niech ten cug, znaczy ta kolej powstanie. Serdecznie tego ślązakom życzę. Jakieś 2 tygodnie temu jechałem sobie autobusem 85 z Bytoń banhof na samolot czyli na fliger. Bilet niedrogi. 4 zeta a jechałem i jechałem i jechałem... przez różne wsie i opłotki. Tak chyba z 1,5 h to trwało a ile zwiedziłem to moja :)
humbak 2010-04-08 13:12   
humbak - Profil humbak
szocie: No nie tylko! Już się zebrało kilka ciekawych tematów.
jurek 2010-04-08 12:52   
jurek - Profil jurek
Chociaż nie dotyczy to Pyrzowic ale koleji na lotnisko to może wolno tu 'podpiąć' ten tekst ?
"Zachodniopomorskie jest drugim po Wielkopolsce regionem, który podpisał umowy ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. W niespełna dwa tygodnie po przyznaniu dofinansowania dla kluczowych projektów pn. „Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów – Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do portu lotniczego Szczecin-Goleniów”

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
szot 2010-04-08 03:09   
szot - Profil szot
stenus: oprócz plotów oczywiście :)
jurek 2010-04-08 00:11   
jurek - Profil jurek
Panie Łukaszu, redaktorze drogi, użytkowniku drogi. Serdecznie życzę wielu równie błyskotliwych tekstów jak ta mądra wykładnia malkontenctwa . Tymczasem.
humbak 2010-04-08 00:07   
humbak - Profil humbak
Kolejny temat do omawiania na zlocie. :o)
2010-04-07 23:43   
 - Profil
Panie Jerzy, użytkowniku drogi: Malkontent od nie-malkontenta różni się tym, że ten pierwszy pamięta wszystkie (z reguły nieswoje i nie siebie dotyczące porażki) i z zacietrzewieniem neguje wszystko w zalążku i na etapie idei, a ten drugi puszcza w zapomnienie (choćby te wymienione przez Ciebie) i cieszy się tym, co udaje się załatwić lub co choćby jest w perspektywie. I dopóki to całe malkontenctwo wyniesione z epoki słusznie minionej nie wymrze, to dzięki tego typu podejściu nigdy nic się nie zmieni :) Tymczasem.
jurek 2010-04-07 23:30   
jurek - Profil jurek
botros: zawsze wierzyłem w to co napisałeś dlatego latam z KTW tak często jak tylko mogę :) Powodzenia w budowie kolejowego połączenia !
botros 2010-04-07 23:26   
botros - Profil botros
jurek, nie zapominajmy, że Katowice to nie WAWm KRK i te inne! Na Śląsku rzeczy idą raczej sprawniej, bo tam ludzie raczej mają więcej optymizmu...
jurek 2010-04-07 22:55   
jurek - Profil jurek
Panie redaktorze to nie malkontectwo tylko nasze doświadczenia 'narodowe'. Kiedy miała byc kolej pod T-2 w WAW ? Razem z terminalem prawda ? Kolejka zwana ekspresem w KRK dalej dojeżdża w krzaki ? Gdańsk ? Szczecin ? Wszystko w planach...
2010-04-07 22:46   
 - Profil
Bo Polak tak ma, że z wrodzonego, chyba narodowego malkontenctwa, z zasady wietrzy we wszystkim fiasko... :)
humbak 2010-04-07 22:08   
humbak - Profil humbak
gregoriu: Skoro spod domu to powinieneś wierzyć, wierzyć całym sobą. :o)
gregory 2010-04-07 21:17   
gregory - Profil gregory
Prawie pod moim domem. Super, tylko czemu ja w to i tak nie wierzę? A przynajmniej jeśli chodzi o 2013.
luka 2010-04-07 20:27   
luka - Profil luka
miejmy nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem i pojawi się więcej kierunków i pasażerów :) najszczerzej jak mogę życzę Pyrzowicom i kolejarzom POWODZENIA :)
jw23phila 2010-04-07 16:45   
jw23phila - Profil jw23phila
Gratulacje dla ktw miejmy nadzieje zebza tym pojda nowi przewoznicy I nowe trasy
humbak 2010-04-07 13:10   
humbak - Profil humbak
Znów pokłóćcie się o jedno słówko, jak z "głównym". :P
2010-04-07 13:09   
 - Profil
Może i troszkę mylny, a może i nie. Wybrano trasę... ją opracowując ;p A teraz zacznie się nie opracowywanie, a bardziej jej projektowanie. I to jest ta różnica, więc troszkę masz racje, a troszkę jej nie masz.
bavok 2010-04-07 10:52   
bavok - Profil bavok
Trochę mylny tytuł ;) Nie opracowano, a wybrano wariant przebiegu trasy kolejowej. Dopiero teraz zacznie się opracowywanie trasy, czyli projekt budowlany. Projektować będzie konsorcjum którym zarządza Deutsche Bahn AG :)
2010-04-07 09:14   
 - Profil
Yhy, na pewno się doczekasz i na pewno będzie wielka.
botros 2010-04-07 08:54   
botros - Profil botros
Nareszcie konkretnie mówi się o tym połączeniu!!! Bravo Katowice Airport!!! Teraz jeszcze miejmy nadzieję, że i statystyki pójdą do góry, bo ja czekam na wielką bazę LOT w KTW i "Polski Frankfurt" na Śląsku.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy