Kupiłeś bilet? I tak nie polecisz!

Kupiłeś bilet? I tak nie polecisz! Biznes klasa po włosku: Kupujesz i nie lecisz... Polecieć z Warszawy do Rzymu w klasie biznes za 147 PLN? Tak wyglądała ostatnia oferta promocyjna włoskiej Alitalii. Jednak po zakupie biletu przewoźnik skasował wszystkie promocyjne rezerwacje, po czym poinformował swoich klientów: "Chcecie pieniądze? Złóżcie reklamację!". W poniedziałek (15.02) w systemie rezerwacyjnym...
16/02/2010 21:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
disorder 2010-02-22 16:53   
disorder - Profil disorder
Ja też tak miałem z jednym hotelem - zablokowali mi kasę na karcie jako kaucja za mini bar i wisiało 14 dni. Ani bank, ani hotel nie chciał nic z tym zrobić.
marecki 2010-02-22 16:49   
marecki - Profil marecki
gregory: zdarza się, że nawet po formalnym odblokowaniu pieniędzy przez linie/hotel/sklep, blokada i tak wisi te swoje "ustawowe" 7, 14 czy ileś dni roboczych. Mnie tak odblokował kase brazylijski TAM a blokada wisiała równe 14 dni.
gregory 2010-02-22 15:17   
gregory - Profil gregory
Ja mam dalej blokady na kartach. Na infolinii AZ jakis Mariano Italiano powiedzial ze posle sprawe do centrali w Rzymie i za kilka dni powinni odblokowac srodki. Ciekawe czemu mu nie wierze...
gdn_37 2010-02-22 14:22   
gdn_37 - Profil gdn_37
Blokady na karcie już nie ma ... biletów nie ma ... czyli sprawa zakończona :-(
ktgracz 2010-02-21 06:20   
ktgracz - Profil ktgracz
z tą blokadą (miałem na myśli: że jak się z tej blokady, zrobi po kilku dniach konkretna transakcja, to wtedy..) RACJA - nawet dodam że nie aż 14dni, tylko przeważnie 14dni.. czasem miałem i dłużej coś koło miesiąca, ale to w takich bardzo niestandardowych przypadkach... ..::.. Co do reklamacji, to dużo zależy od banku i ich polityki ochrony klienta przez oszustami - jak jest bardziej na plus dla nas, to reklamacja wygląda nie tak jak w sądzie, że masz się ubiegać o swoją kasę, a raczej na odwrót: składasz, sciągają im kasę, a potem się pytają :D ..::.. To AZ musi się wtedy ew. starać wykazać że "moja racja jest bardziej mojsza niz twojsza" ;p
marecki 2010-02-20 21:27   
marecki - Profil marecki
taka blokada, w zależności od banku/typu karty może trwać nawet 14 dni roboczych - składanie reklamacji nie ma więc sensu; od strony prawnej możnaby ewentualnie dyskutować kto przy takim zakupie via net jest oferentem a kto oblatem, co miałoby przełożenie na stwierdzenie czy ewentualnie Alitalia jest związana ewentualnie swoją własną ofertą (nawet jeśli została ona błędnie skalkulowana), ale raczej skłaniałbym się do przyznania racji przewożnikowi, bo ostatecznie rezerwacje nie zostały potwierdzone i bilety wyemitowane. Poza tym nawet po tym przewoźnik może do pewnego momentu przed rozpoczeciem podrozy anulować czy zmieniać rezerwację bez dodatkowych konsekwencji i bez prawa pasażera domagania sie rekompensaty.
marqoos_pl 2010-02-20 21:11   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'ktgracz' - wydaje mi się, że te procedury możesz tylko zastosować do potwierdzonych transakcji na kartach kredytowych (rozliczonych)... w przypadku blokad prawdopodobnie Ci tylko powiedzą, że blokada sama zniknie po kilku dniach jeżeli sprzedawca (w tym przypadku linia lotnicza) nie potwierdzi/zaakceptuje tych płatności... składanie reklamacji w tym momencie jest bezcelowe, bo nie tego ona dotyczy
ktgracz 2010-02-20 10:54   
ktgracz - Profil ktgracz
aynis: jest jeszcze inna prostsza (żadnych sądów czy spierania się z linią lotniczą nt. warunków i obowiązków związanych z tym czy wystawili etix czy nie) opcja- składasz reklamację tej transakcji/ blokady w banku. Jak db pójdzie, zastosują obciążenie zwrotne powołując się na Twoje zgłoszenie niedostarczenia opłaconej kartą usługi. W systemie Visa jest, to kod No.30 (Services Not Provided or Merchandise Not Received) chargebacku, w Mastercard kod No.59 (Services not rendered). Dodatkowo w MC pod No.59 mieści się też zajście typu.. Airline bankruptcy and failure ]:->
gral 2010-02-18 20:25   
gral - Profil gral
a ja 542,67 :) ale z ostatniego lotu DUB-WAW zrezygnowałem (no show :)) a zamiast tego poleciałem DUB-VIE za 53,70 EUR
4tech 2010-02-18 20:15   
4tech - Profil 4tech
a ja za 512 pln..:)
irton 2010-02-18 19:46   
irton - Profil irton
ja za 560zl :)
andrzej 2010-02-18 19:44   
andrzej - Profil andrzej
A tak z ciekawości za ile polecieliście do NYC z EI ?
michalb 2010-02-18 19:35   
michalb - Profil michalb
W z tego co mi wiadomo to każdy kto zarezerwował w IE bilet za E 5 w biznesie mógł go wykorzystać w ekonomicznej albo dostać zwrot
marqoos_pl 2010-02-18 19:16   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
U Ryanair'a nie była to dziura, tylko zamierzone działanie. Potem to powtarzali, ale już było to oficjalne. EI na te loty KRK/WAW-DUB-NYC też zaakceptował rezerwacje. Raz mieli wpadkę z bardzo tanią klasą biznes, a następnie nie akceptowali tych rezerwacji. Część tych osób chyba poleciała w economy, ale część skasowali... Więc wcale nie ma się co dziwić Alitalii. Poza tym, w tamtych przypadkach każdy z klientów otrzymał bilety elektroniczne (transakcja zakupu zakończona), a w tym przypadku NIE...
disorder 2010-02-18 17:24   
disorder - Profil disorder
Aer Lingus jednak ładniej się kiedyś zachował i zdaje się Ryanair, kiedy była dziura w systemie.
przem 2010-02-18 16:25   
przem - Profil przem
ad a2010: polacco - nie pollaco!
4tech 2010-02-17 14:37   
4tech - Profil 4tech
odezwal sie najmadrzejszy....auuuu:)
a2010 2010-02-17 14:29   
a2010 - Profil a2010
I bardzo dobrze ALITALIA zrobiła naiwnych ... , tak jak Ryan z kartami płatniczymi - mnie to rozbawia na maxa takie bicie piany którą łyknęli najwięksi "MĄDRZY" tego forum ... pazerny zazwyczaj traci 2 razy a już szczególnie Pollacy - do that : bardziej chorego komentarza nie mogłeś napisać ... wszystko można odwołać , do gdn 37 : jesteś poprostu naiwny trzeba było kupić odrazu 15 miejsc .... - pollaco to jednak chytra nacja
aynis 2010-02-17 09:26   
aynis - Profil aynis
Tu dziura w systemie trwała zaledwie kilka godzin, choć całkiem sporo osób kupiło te bilety.
marqoos_pl 2010-02-17 08:32   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'gregory' - najwyraźniej na EI tylko kilkanaście osób kupiło takie bilety (nie będę wymieniał z nick'a, hihi), a przy AZ mogło to być kilka tysięcy... Wizerunek wizerunkiem, ale liczenie się z kosztami teraz jest na tak dramatycznym poziomie w większości linii lotniczych, że niestety nie mogą sobie pozwolić na takie "szaleństwa"...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy