Jordania z Krakowa za 78 PLN

Jordania z Krakowa za 78 PLN Rezerwacji biletów dokonujemy na stronie internetowej przewoźnika. Dostępność biletów w najniższej cenie z Krakowa do Ammanu sprawdzić można za pomocą kalendarza lotów eSky.Cena dostępna jest dla wszystkich i obowiązuje przy płatności dowolną kartą debetową (Visa Electron, MasterCard PrePaid etc.) oraz przy podróży tylko z bagażem podręcznym. Na pokład samolotów...
16/11/2018 15:03   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_18306 2018-11-21 10:46   
gość_18306 - Profil gość_18306
Ostatnio w Krakowie Jordańczycy mówili, Że jak się jedzie nad Zatokę Akaba to wiza jest za darmo...
adam1987 2018-11-19 12:40   
adam1987 - Profil adam1987
A w przypadku lotów do Ammanu ważne są jeszcze dość wysokie koszty wizy.
adam1987 2018-11-19 12:33   
adam1987 - Profil adam1987
jjemiolo: nie wątpię że koszty są większe niż 78zł, nawet z opłatą za bagaż podręczny może się nie opłacać, ale marketingowo wygląda to bardzo dobrze. Od wielu lat ryanair działa w ten sposób i jak widać to działa. Tylko się cieszyć, że mamy tak niskie ceny.

Zdecydowanie się zgadzam, że większości dopłaty od regionów oczywiście być nie powinno, ale myślę, że akurat połączenia do Ammanu nie mają z nimi związku.
gość_dd0cd 2018-11-18 21:16   
gość_dd0cd - Profil gość_dd0cd
Co ma wysokość napiwków do kursu dolara???...
jjemiolo 2018-11-18 20:16   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@adam1987: Oczywiscie co piszesz to prawda ze koszty sa porownywalne latajac na pusto lub pelno. Mam jednak watpliwosci czy te koszty (zaloga+oplaty, etc.) sa nizsze dla samego FR od cytowanych 78PLN/pasazera na trasie KRK-AMM? Czas jakis temu Pasazer zrobil takie wyliczenia i wyszlo, o ile pamietam, ze za okolo godzine lotu koszty sa conajmniej na poziomie 200-250 PLN/glowe. Zalozmy ze na dluszej trasie nie sa one proporcjonalne (czyli mniej niz 2x wiecej za 2 godziny), ale chyba wyzsze od cen FR. Rozumiem, ze FR promuje nowe trasy bo zarabia gdzie indziej. Moja uwaga dotyczyla tego ze spora czesc tego zarobku pochodzi z haraczu z lotnisk. Nie mam nic przeciwko niskim cenom czy ludziom ktorzy z nich korzystaja. Ale te niskie ceny tez chyba powinny byc rozsadne. To co czasami oferuja LCC mnie sie nie podoba bo to nie jest uczciwy buzines. Mimo watpliwosci przyznaje ze poki co ten model nadal funkcjonuje. Nie jestem jednak pewien jak dlugo to potrwa.
gość_18306 2018-11-18 19:50   
gość_18306 - Profil gość_18306
Ale tani bilet to nie wszystko! Hotele już nie są takie tanie. A miejscowa waluta mocniej stoi od dolara, więc napiwki są wyższe...
adam1987 2018-11-18 11:10   
adam1987 - Profil adam1987
Podobno z Modlina Jordania się bardzo dobrze sprzedaje. Gdyby nie taka cena to mało kto w ogóle by się interesował takimi lotami, a tak dowie się, że istnieją, zobaczy że jest po co tam lecieć. Trzeba najpierw wykreować popyt, a najłatwiej zrobić to atrakcyjną ceną, o której wszyscy napiszą i nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na klasyczną reklamę. Potem się okaże, że mało komu pasują te tanie terminy i będą kupować za trochę więcej, a jeszcze po 8/10€ za bagaż podręczny w jedną stronę.

jjemiolo: pytanie ile kosztuje dodatkowa osoba? Załodze i tak zapłacisz tyle samo, niezależnie czy samolot będzie leciał pusty czy pełny. Lotnisko też za start i lądowanie weźmie tyle samo. Opłaty za nawigację również bez zmian. Jeśli cena pokrywa opłaty pasażerskie (W Modlinie to jakeś 5zł) i paliwo, które samolot dodatkowo spali przez takiego dodatkowego pasażera, to wcale linia nie musi być stratna. O ile za taką cenę bilety kupują osoby, które nie kupiłyby za inną, to wszystko jest w porządku.
gość_ec29c 2018-11-18 10:00   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@jjemiolo

Przejrzyj sprawozdania finansowe Ryanaira. W sprawozdaniu FY 2018 średni przychód za paxa w tej linii to 55 EUR, zaś koszty to 42 EUR. Zysk 1,45 mld EUR.

Na średni przychód składają się bilety, opłaty które Ryan wlicza do cen biletów (bagaż) i dopłaty od samorządów, czy rządów, jedzenie, ubezpieczenia itp.

Oczywiście gdyby Ryan sprzedawał tylko bilety po 78 PLN w dwie strony, około 10 EUR w jedną to miałby straty. Nie wiadomo, czy Jordania z Krakowa się utrzyma. Ale średnio Ryanowi w Krakowie dobrze idzie, w tym roku około 3,5 paxów i powiększa oferowanie.

78 zł nie jest sensacją. Lauda sprzedawała bilety po 4zł na trasie Wiedeń - Kraków. A Wiedeń to bardzo drogie lotnisko, z opłatami za paxa powyżej 100 zł.

Lot na trasie 2 500 km wcale nie jest drogi, bo samoloty na takich dystansach mało palą. Ja bym obstawiał okolice 2 l/100 km na siedzenie i 50 l na siedzenie za całą trasę. I po drugie moim zdaniem lot Wiedeń - Kraków jest droższy od Amman - Kraków. Ale mogę czegoś nie wiedzieć.

Żaden mityczny polski podatnik nie płaci do tej trasy nic nie dokłada!!! Do tej trasy dokłada podatnik jordański, ale myślę, że w sumie Jordania na tym korzysta. Natomiast niektóre samorządy wykupują usługi i dobrze robią.

Powinniśmy raczej pytać dlaczego LOT ma takie wysokie ceny i tak mało zarabia?
jjemiolo 2018-11-18 01:15   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Dla pasazera to w istocie tanio, ale niech ktos mi wytlumaczy logicznie jak linia moze zarabiac biorac 78 PLN za kilka tysiecy km lotu. Jak dlugo bedziemy sie godzic by kogos podatki doplacaly do utrzymywania absurdalnych tras? Za AMM moze placi Jordania, ale za inne loty placi polski podatnik czy korzysta z FR czy nie.
gość_18306 2018-11-17 10:43   
gość_18306 - Profil gość_18306
Widać kierunek nie cieszy się popularnością i publiczność nie wali drzwiami i oknami.... 78 zł za 3500 km !
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy