Polecimy z Warszawy do Popradu?

Polecimy z Warszawy do Popradu? W nadchodzącym sezonie zimowym powitamy (być może) nowego przewoźnika na naszym niebie. Słowackie linie lotnicze Danube Wings mają w planach otwarcie nowego połączenia z Popradu do Warszawy. Z informacji przewoźnika wynika, że obecnie wszystko jest w fazie przygotowań i negocjacji. Oprócz rejsów na warszawskie lotnisko, Danube Wings chcą rozpocząć także loty na trasach:...
29/07/2009 11:18   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marcia 2009-08-03 18:14   
marcia - Profil marcia
Ja mam akurat doswiadczenia odwrotne ze Slowacja - niemila obsluga, olewanie klientow i wrecz domaganie sie napiwkow choc je doliczaja do rachunku ;).

Poza tym teraz jak jest euro to Slowacja jest, mhm, srednio atrakcyjna. Bylam niedawno w Zakopcu i rozmawialam z jednym Anglikiem ktory wczesniej byl na Slowacji (Bratyslawa i w Tatry) i w jego ocenie Slowacja jest duuzo drozsza i mniej 'tourist-friendly' niz Zakopane.

Ale fakt, na stronie nie ma info ;)
gral 2009-08-03 16:29   
gral - Profil gral
no to miło, że plánuje ďalší rozvoj... a może już czas umożliwić sprzedaż biletów po 23.X choćby na już istniejących trasach? czy też jest to przewidziane dopiero na 22.X?
irkolo 2009-08-03 16:00   
irkolo - Profil irkolo
nie ma... jeszcze nie ma ;)
jurek 2009-08-03 15:59   
jurek - Profil jurek
irkolo a po polsku nie ma ?
marqoos_pl 2009-08-03 15:59   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
dzięki 'irkolo' - czyli wygląda, że jednak mają zamiar taką trasę otworzyć... jak już wcześniej wspomniałem hitem będzie Kijów-Poprad, gdyż Ukraińcy bardzo lubią Tatry, a Zakopane się im troszkę znudziło (często z powodu niezbyt miłej obsługi wszędzie, a także bardzo wysokich cen oraz koszmarnego dojazdu i samego poruszania się po mieście)
irkolo 2009-08-03 15:55   
irkolo - Profil irkolo
Danube Wings is satisfied with the regional transportation market development and plans for further expansion. "We are successful in meeting our targets and enjoy two-digit growth in performance and sales," said Ing. Arpád Agócs, business manager of Danube Wings company and, as to the further company plans, he added: "Within its winter flight schedule, the company plans new air routes. We asked the authorities for traffic rights assignment for the route Poprad/Tatras - Kiev, we negotiate on opening Poprad/Tatras - Warsaw service, we will open Košice - Milan service and we plan to reinforce the route to Basel and direct flights on the route Poprad/Tatras - Basel. The slots for return flights Bratislava - Brussels have been confirmed as well. It is on this route that we plan to deploy the 4th series 500 ATR aircraft, capable of higher speeds. "
mrader 2009-08-03 15:54   
mrader - Profil mrader
coś się nie mogą zdecydować...parę dni temu WAW-a była na mapce z nowym połączeniem...;/
irkolo 2009-08-03 15:54   
irkolo - Profil irkolo
ze strony Danube Wings:
Danube Wings je spokojný s vývojom na trhu regionálnej prepravy a plánuje ďalší rozvoj. „Darí sa nám napĺňať naše plány a mesačne dosahujeme percentuálne dvojciferný rast vo výkonoch aj v tržbách,“ povedal Ing. Arpád Agócs, obchodný riaditeľ Danube Wings a zároveň k ďalším plánom dodáva „Spoločnosť plánuje v rámci zimného letového poriadku nové letecké spojenia. Požiadali sme úrady o pridelenie prepravných práv na linke Poprad/Tatry – Kyjev, rokujeme o otvorení linky Poprad/Tatry – Varšava, otvoríme spojenie Košice – Miláno, v sezóne plánujeme posilniť linku do Bazileja o priame linky na trase Poprad/Tatry - Bazilej. Potvrdené sú aj sloty na otvorenie linky Bratislava – Brusel – Bratislava. Práve na túto linku plánujeme nasadiť 4. lietadlo ATR zo série 500, ktoré dosahuje väčšiu rýchlosť.“
marqoos_pl 2009-08-03 15:52   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Jakby było połączenie WAW-TAT, to prawie nikt z tych pasażerów by nie pojechał do Zakopanego, tylko na słowacką stronę Tatr, gdzie jest taniej, więcej atrakcji, a i śniegu zazwyczaj dużo więcej (jak go nie ma, to też jest co robić, a nie tylko po Krupówkach w kółko chodzić...)...
jurek 2009-08-03 15:45   
jurek - Profil jurek
marcia: może i byłoby fajnie. Ale nie wiem skąd te informacje. Ogladałem stronę tej linii i nie znalazłem ani słówka o połączeniu WAW-Poprad Tatry
marcia 2009-08-03 15:23   
marcia - Profil marcia
Moze wreszcie! Ekxpress z WAW do Zakopca kosztuje 100 PLN w jedna strone i jedzie sie 7 godzin! Az sie prosi o samolot, przynajmniej podczas wakacji i ferii zimowych...
blava 2009-07-30 15:45   
blava - Profil blava
maro ..jak Ty to na tej mapce wyczytales BTS_WAW , faktycznie rewelacyjne by to bylo. pozdro
gral 2009-07-30 09:08   
gral - Profil gral
hmmmm to by bylo genialne :D dla mnie osobiscie WAW-BTS od pazdziernika to strzal w 10-tke. skad oni wiedza, ze bede potrzebowal takiego polaczenia? :)
maro 2009-07-30 07:48   
maro - Profil maro
stenus widze ze na ich stronie zostala zmieniona od wczoraj mapka. wczoraj byly na ziolono zaznaczone planowane trasy na sezon zimowy i jak sie weszlo w powiekszona mape w zakladce 'destinations' to wyraznie bylo widac ze to ma byc waw-bts
humbak 2009-07-30 01:06   
humbak - Profil humbak
hambiu: Ja i narty? Już kiedyś się jeden (zawodowy) narciarz rozdarł w trakcie zjazdu. Widziałem i nie zamierzam powtórzyć. :P:P
hamburg 2009-07-30 01:01   
hamburg - Profil hamburg
stenus: A ja myslalem ze na narty chciales ;-)))))) Aha....ty tylko tak. No to BTS-WAW by mi lepiej odpowiadala. Moze ten maro ma racje ;-)
humbak 2009-07-30 00:50   
humbak - Profil humbak
hambiu: Ale nie o góry przecież chodzi, tylko czy leciałeś już V5?
hamburg 2009-07-30 00:44   
hamburg - Profil hamburg
stenus: Po co? Jak ja bede mial wkrutce widok na gory? Daleko na narty nie mam *hahahaha*
humbak 2009-07-30 00:29   
humbak - Profil humbak
maru: Przyglądam się ich mapce i raczej nie widzę tego, co Ty. Możesz podać konkrety? hambiu: To się przelecim, jak otworzą.
hamburg 2009-07-30 00:10   
hamburg - Profil hamburg
Ale fajne polaczenie. Zycze duzo powodzenia i trzymam kciuki aby naprawde takie polaczenia otworzyli ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy