Kolejny Airbus spadł do oceanu

Kolejny Airbus spadł do oceanu Co najmniej jedna osoba uratowała się z katastrofy Airbusa A310, który rozbił się w nocy w rejonie archipelagu Komorów (niedaleko Madagaskaru) - poinformował przedstawiciel Yemenia Airways. Z początku media donosiły, iż jedynym ocalonym jest pięcioletni chłopiec, jednak okazało się, iż jest to czternastoletnia dziewczynka. Jemeński samolot A310 rozbił się w nocy na...
30/06/2009 07:56   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2009-07-01 14:48   
humbak - Profil humbak
gralu: To prawda, że lepszy jest system jednego lotu ze zmieniającymi się kodami.
hleb 2009-07-01 14:46   
hleb - Profil hleb
System dobry ale ciut denerwujący...bo jak widzisz że 3/4 tablicy odlotów to codeshare to można sie wkurzyć na regionalnych tego nie widac az tak bo np. w KTW lata z tradycyjnych tylko LO i LH ale w warszawie na tablicy nieraz 6 lotów do Londynu :D,pod spodem drugie tyle do JFK a jeszcze niżej 4 do KRK :)
gral 2009-07-01 14:43   
gral - Profil gral
to kwestia durnego wyświetlania w WAW czasem pięciu lotów CS jako oddzielnych. osobiście preferuję pokazywanie jednego lotu ze zmieniającymi się kodami - jak to ma miejsce na innych lotniskach
humbak 2009-07-01 14:36   
humbak - Profil humbak
hlebie: POdałem ten przykład tylko po to, aby uzmysłowić, że UA do Polski nie uruchomi rejsów, bo je ma na samolotach LO, więc po co? A aż tak wielkiego potencjału nie ma, aby wysyłać swoją maszynę. System kodów jest jak najbardziej rozsądny, gdyż pozwala na kupowanie biletów w obrębie jednego kodu, co najczęściej wychodzi pasażerowi taniej. A te sytuacje z "niezorientowanymi" są przeurocze! "Popatrz, do Moskwy lecą o tej samej porze LOT i Aerofłot! Którym my lecimy?"
hleb 2009-07-01 14:31   
hleb - Profil hleb
codeshare stenusie nie liczę
bo na kodach to nawet nasze krajówki obsługuje Air Canada(KRK-WAW).Zresztą zawsze mnie śmieszą te kody,powinno być tak że jak linia ma taką umowę że sprzedają bilety na czyjeś rejsy to sprzedaje na ich kodach a nie na swoich jeszcze,bo potem można oczopląsów dostać na tablicy lotów albo usłyszeć na lotnisku od niezorientowanych :D
"O patrz o tej samej godzinie lecą naraz 3 samoloty do Londynu,po co je naraz puszczają ?"
humbak 2009-07-01 13:19   
humbak - Profil humbak
hlebie, madeju: United lata przecież do Polski, stąd nie musi "wchodzić" własnymi maszynami. :o)
krzysiekl 2009-07-01 13:07   
krzysiekl - Profil krzysiekl
a pamiętacie była taka piosenka o Pan Am dla dzieci:)
gral 2009-07-01 12:07   
gral - Profil gral
a po Krakowie jeździł autobus linii 103 marki Jelcz pomalowany cały w Panam :)
madej 2009-07-01 11:59   
madej - Profil madej
przesiadka była z KRK we FRA zreszta z warszawy tak samo. Delta własciwie tylko operowało non stop WAW - JFK. Pan Am miał swoja baze w niemczech we FRA gdzie byly zbazowane Boeingi 727 Pan Amu do FRA zwykle dolatywal 747 a potem podroznych rozprowadzali na mniejsze samoloty typu B 727 wlasnie do KRK, WAW, PRG czy BUD
gral 2009-07-01 11:37   
gral - Profil gral
owszem latał do KRK ale nie z USA! też tak zawsze myślałem, obserwując go z podnieceniem przez okno, ale niedawno dowiedziałem się, że były to loty do Niemiec (nie chce mi sie już teraz guglać za miastem). Tam się można było oczywiście przesiąść dalej do USA.
hleb 2009-07-01 11:29   
hleb - Profil hleb
madej tu mnie zaskoczyłeś bo nie wiedziałem że Pan Am kiedyś latał na te nasze zadupie :)
madej 2009-07-01 10:21   
madej - Profil madej
hleb: W latach 1974 - 1990 latał Pan Am. Od 1990 roku połączenie do JFK po Pan Am przejela Delta i latała do 1998 roku. Był tez okres w socjalizmie w latach 70 i 80 ze Pan Am latał do krakowa .
hleb 2009-07-01 09:47   
hleb - Profil hleb
no mówię o USA bo dyskusja przeszła troszkę na to jaka linia da radę latać do USAi dalekie trasy z nie swoich hubów...
United napewno nie wejdzie w ciągu 20 lat do PL.Może Delta kiedyś bo nie jestem pewien ale oni chyba kiedyś latali do JFK z WAW chyba że się mylę
madej 2009-07-01 09:27   
madej - Profil madej
hleb: To nie jest akurat wątek do tego tematu, ale nie sadze zeby LOT zbankrutowal. Chyba ze masz na mysli rejsy LO do USA. No coż ja tez wolałbym, zeby wszedł jakis amerykanski przewoznik np United czy Delta do obsługi jakiejs trasy Polska - USA ale to chyba nie nastapi predko.
hleb 2009-07-01 08:27   
hleb - Profil hleb
madej ja też nie lubię tych niedomytych żabojadów ale kompletnie nie masz racji bo żadna linia nie poradzi sobie z takimi trasami na LHR nie będąc narodowym przewoźnikiem UK lub nie mając z nimi umów...Tak samo BA sobie nie poradzi z LH w FRA,tak samo TAP Portugal w Szwecji z SAS-em bo tradycyjne linie w swoich krajach mają niezagrożoną pozycją na rynku(wyjątek to LOT w Polsce bo im daję góra 2 lata)
cezary 2009-07-01 00:25   
cezary - Profil cezary
margoosq:a ja lubie ślimaki w sosiku czosnkowym i żabie udka.. Jak kelner podał mi żabie udko to spytałem czemu takie wielkie. Dowiedziałem sie że to są specjalnie chodowane żabki a nie takie zwyczajne z łaki lub bakienka:)
marqoos_pl 2009-07-01 00:13   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
madej: rzeczywiście masz fanatyczne anty-air-france'owe podejście... oczywiście, że AF nie podbił LHR, bo był tam chwilkę, poza tym nie jest to ich macierzysty port... podobnie 50 innych linii, które lata na LHR i wciąż nie jest w stanie (nawet nie ma takich aspiracji) pokonać BA czy VS... to, czy samolot będzie dopuszczony do lotu, czy nie, nie jest ustalane wyłącznie przez linie lotnicze, ale także przez niezależne służby... to, że AF zdarzyły się katastrofy czy awaryjne lądowania, wcale nie znaczy, że jest to linia niebezpieczna... biorąc pod uwagę liczbę lotów dziennie, to w ciągu ostatnich kilkunastu lat jest to zapewne ułamek promila wszystkich lotów... oczywiście, jest to bardzo medialne i dobrze widziane w prasie... co do DUB-LCY - nikt nie kupuje biletu City Jet, tylko właśnie Air France, więc mówienie o uprzedzaniach Anglików do AF jest też troszkę niedorzeczne... (nie mówię, że całkowicie nie ma to miejsca) - Anglicy, jak zapewne większość narodów, preferują korzystać ze swoich linii, z różnych, racjonalnych czy nie, powodów...
marian 2009-06-30 23:01   
marian - Profil marian
no wlasnie sprawdziałem sobie na stronce lotniska, ale poza tym to wszystko się zgadza...
madej 2009-06-30 23:00   
madej - Profil madej
marian: nie lataja do SNN do stanow, tak jak pisalem jezeli chodzi o stany AF na rynku angielskim nie ma szans z SNN lata Delta z ktora AF ma code share
marian 2009-06-30 22:58   
marian - Profil marian
ale obsługują loty jako air france, to tak jak do katowic nie lata lufa tylko cirrus, czy to nie ta sama sytuacja? w tym roku uruchomili jeszcze SNN - CDG i nie wiem czy jeszcze do stanów nie latają z SNN
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy