Szczecin: Wzrost o jedną czwartą w sierpniu

Szczecin: Wzrost o jedną czwartą w sierpniu Port lotniczy zawdzięcza taką dynamikę przede wszystkim nowym lotom Ryanaira i LOT-u do Warszawy. Do i z stolicy kraju poleciało w sierpniu ponad 21 tys. osób. Szczecin jest obecnie najszybciej rosnącym lotniskiem w Polsce. W sierpniu w porcie lotniczym odnotowano 852 operacje lotnicze.
23/09/2017 11:50   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_c3df9 2017-10-04 22:18   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
25 zł na lotnisko w Goleniowie? Skąd? Chyba z Goleniowa, bo ze Szczecina to bardziej 150.
gość_377e5 2017-10-04 21:05   
gość_377e5 - Profil gość_377e5
na lotnisko w Goleniowie wcale nie jest daleko !!! Nie przesadzaj że jest tez drogo .. 25 zł w najdroższym przypadku a do berlina turlasz się 2,5h. Brawo Szczecin !!! Fakt jest taki że Ryanair musi zostać bo nim tylko leciałem 6 razy w lipcu sierpniu do Waw. LOT tez musi opuścić ceny ! 100-120 złmax w obie strony i to tego samego dnia.
Marcin14 2017-09-26 22:43   
Marcin14 - Profil Marcin14
@gość_251b0, właśnie dlatego specjalnie nie wspominałem o połączeniu Kraków-Berlin, bo ono zdecydowanie ma wpływ na możliwość otwarcia SZZ-KRK. Jednak chyba niewielki dla Polaków, którym trudno sobie wyobrazić podróżowanie między tymi miastami przez Berlin. Odpowiednia reklama tego połączenia w Niemczech mogłaby przynieść dobre rezultaty i myślę, że 15-25% podróżnych mogłoby być Niemcami (niekoniecznie z Berlina).
gość_251b0 2017-09-26 21:26   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
@Marcin14 Myślę, że taka krajówka Szczecin - Kraków by się opłaciła zwłaszcza teraz jak airberlin upada i Kraków za niedługo straci pewnie połączenie do Berlina TXL.
Może choć część z tych ludzi co latali na tej trasie p2p zdecydowała by się na lot do Szczecina a potem dojazd do Berlina.
Marcin14 2017-09-26 20:55   
Marcin14 - Profil Marcin14
Ale właśnie mimo tego beznadziejnego położenia Szczecin dobrze się odnajduje. Znalazł świetną niszę w lotach do Norwegii i na krajówkach. W tym Berlin nie zagraża właściwie w ogóle, a do Norwegii w wielu przypadkach ze świetnych cen mogliby skorzystać berlińczycy. :o To prawda, że inne połączenia są trudne do otwarcia właśnie przez Berlin - szczególnie kierunki w zachodniej i południowej Europie. Myślę, że szansa SZZ spoczywa szczególnie w maksymalizacji połączenia z Warszawą, otwieraniu nowych krajówek (KRK od zaraz, może coś jeszcze później) i w kierunkach wschodnich, nie zachodnich czy południowych, bo tych w Berlinie na pęczki. Jakoś nikt ze Szczecina nie wpadał na pomysł, żeby polecieć do Gdańska, Olsztyna czy Rzeszowa z Berlina, a być może przewoźnicy na to liczyli. Co się działo lub dzieje z tymi połączeniami, dobrze wiemy.

Szczecin jest zdecydowanie gotowy na nowe połączenia na wschód: Kijów, Lwów i Sztokholm.

Wydaje mi się też, że SZZ mógłby otworzyć i utrzymać kilka bliskich połączeń, które z Berlina byłyby czasowo nieopłacalne: do Pragi, Billund i Kopenhagi lub Malmo (te już wielokrotnie próbowane, ale teraz jest czas).
gość_c3df9 2017-09-24 22:54   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
Ciekawe to moze i nie jest, ale czy takie nadzwyczajne? Lotnisko w Szczecinie nie jest zbyt przyjazne - daleko od miasta, drogi dojazd jeśli ktoś nie ma własnego samochodu (o tym kolejowym pseudopolaczeniu to lepiej nie mowić), oferta wiadomo jaka. I trudno zeby była inna skoro nie tak dużo dalej jest lotnisko w Berlinie, na które mozna dojechać za grosze i poleciec taniej. To się nigdy nie zmieni, nawet jeśli zamiast TXL w końcu kiedyś otworzą BER. Musiałoby dojść do zamknięcia granicy, wtedy sytuacja by się zmieniła, ale dopóki do Niemiec jeździ się bez problemu, to tak po prostu bedzie - malutki kórniczek i kilka połączeń na krzyż.
gość_05ee0 2017-09-24 17:07   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
Wystarczy,że Ryanair wycofa się z polskich krajówek to Szczecin czekają poważne spadki.Nie jest to zbyt ciekawe,że 1/3 całego ruchu to połączenie do Warszawy.
gość_ec250 2017-09-23 19:57   
gość_ec250 - Profil gość_ec250
Szczecinianie mogę być coraz bardziej dumni ze swojego portu lotniczego!
gość_72a9b 2017-09-23 14:03   
gość_72a9b - Profil gość_72a9b
Mocny wzrost :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy