Lufthansa zamyka biuro w Pyrzowicach

Lufthansa zamyka biuro w Pyrzowicach Lotniskowe biuro Lufthansy na katowickich Pyrzowicach zostanie zamknięte 1 sierpnia 2009. Niemiecki przewoźnik zdecydował się na likwidację biura po ośmiu latach działalności w podkatowickim porcie lotniczym. Przedstawiciele Lufthansy nie mówią oficjalnie o powodach, które skłoniły firmę do zamknięcia biura, ale najprawdopodobniej chodzi o cięcie kosztów. Przypomnijmy,...
02/06/2009 16:37   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lukipuki 2009-06-08 14:19   
lukipuki - Profil lukipuki
Ktoś cos pisze o nie uprzejmości LH na lotnisku w KTW. Ja tam nic złego nie mogę powiedzieć. Obsługiwała mnie Pani w długich włosach i była tak przemiła i wytłumaczyła wszystko bardzo dokłądnie że do dzis pamietam jej porady!
humbak 2009-06-08 14:09   
humbak - Profil humbak
Madonna! Ależ tutaj nalot "gości"!
bavok 2009-06-08 13:56   
bavok - Profil bavok
gosc_SEN to pewnie jeden z napinaczy którzy widząc Balice na małej fali wzrostowej krzyczą jaki to nie jest wspaniały port. Rano przyleciałem z MUC do KRK, stałem 45min w kolejce po bagaż bo taśma się popsuła. Idzie lato taśmy w KRK się psują. Jednak hitem były miny osób które szły na stacje kolejki pkp...
gosc_Fan K 2009-06-05 13:48   
gosc_Fan K - Profil gosc_Fan K
Gość pilot, czy Ty nie jesteś czasem byłym pracownikiem GTL?
gosc_wiern 2009-06-05 13:47   
gosc_wiern - Profil gosc_wiern
rafciooo77 (ew. gosc_sen): 4U generuje w tym roku poniżej 5% ruchu w Katowicach (lub, jak kto woli, Pyrzowicach). Łatwo sprawdzić na stronie lotniskowej (gdy będzie działać, bo teraz chyba sa jakieś problemy z zapoznaniem się ze statystykami).
gosc_qurcz 2009-06-05 13:33   
gosc_qurcz - Profil gosc_qurcz
gość_sen to pewnie jakiś krakus który po przeczytaniu postu gość_karolina dostał gorączki, bo przecież kto by śmiał pisać że LH idzie źle w KRK :) a co do osobnego przejścia dla paxów Lufy, to przecież w KRK mają "tak duży" terminal że niedługo każda linia będzie mieć swoją bramkę do kontroli, swojego heimann'a i swój gate...
rafciooo77 2009-06-05 13:04   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
gościu_śnie, 4U nie generuje 20% ruchu Pyrzowickiego.
gosc_pose 2009-06-05 12:50   
gosc_pose - Profil gosc_pose
Co do przejścia w Pyrzowicach, to jest oczywiście obok normalnej kontroli. Czasami tez tam chodzę, chociaż mam tylko frequenta ale nigdy mnie nie cofnęli ;-) Rozumiem, że osobę ze statusem HON puszczają obok bramki ;-) A propos innych portów, to w BCN takiego nie ma przejścia - pewnie też nie dbają o LH, że o HON nie wspomnę. Przepraszam za osobistą uwagę, ale po przeczytaniu postu gosc_sen łzy wzruszenia napłynęły mi do oczu.
gosc_SEN 2009-06-05 10:30   
gosc_SEN - Profil gosc_SEN
Dzwonilem dzis do biura LOT w Pyrzowicach. Nikt z likwidowanego biura LH nie zostal tam przyjety do pracy. Gosc_Karolina podszywa sie pod kogos kim nie jest. Mam inne spostrzezenia niz gosc ktw_hon, to obsluga w likwidowanym biurze LH jest niezwykle kompetentna i uprzejma. W rejonie Polski poludniowej sa tylko 3 osoby ze statusem HON i nie wierze, ze dla takiej osoby szczegolnie pracownicy LH sa nieuprzejmi i niekompetentni. Wlasnie ze wzgledu na obsluge w przypadku jakis klopotow z lotami bardzo szkoda biura LH. Niestety w Pyrzowicach zarzad byl tak niechetny LH faworyzujac wylacznie Wizz, ze nawet LH nie byla w stanie wywalczyc osobnego przejscia do kontroli bezpieczenstwa dla pasazerow klasy business i Star Gold jak to juz np. od dawna funkconuje w Balicach (i innych portach w Europie i na swiecie) gdzie zarzad nie promuje tylko LCC jak to jest w Pyrzowicach. W Balicach po spadkach bardzo zmadrzeli w Pyrzowicach gorniczo-kolesiowy zarzad "glupi przed i po szkodzie". Jak w czerwcu po odlocie do KRK 4U beda mieli spadek o 20% to moze zaczna tez sznowac LH. Przypominam, ze prezes GTL ustami rzecznika powiedzial po informacji o likwidacji biura LH w Pyrzowicach, ze to "zadna starta dla lotniska". Matoly...
humbak 2009-06-04 23:58   
humbak - Profil humbak
"dziekuje Panią z LOT'u za bardzo czesta pomoc w odprawie i kontroli"???? To co ta "pani" ("panie"?) robiły na kontroli?
gosc_ktw_h 2009-06-04 23:45   
gosc_ktw_h - Profil gosc_ktw_h
juz dawno LH powinna zlikwidowac biuro w KTW. obsluga beznadziejna, niemila i niekompetentna. bilety na rejsy LH kupuje tylko w biurze LOT na KTW. inna jakosc. ps. dziekuje Panią z LOT'u za bardzo czesta pomoc w odprawie i kontroli.. obsludze z LH nigdy nawet na mysl nie przyszlo aby pomoc..
gosc_fff 2009-06-04 21:21   
gosc_fff - Profil gosc_fff
DUS z KTW jak zwykle co lato spada. Pare lat temu w lata wogóle nie latali. W sierpniu jest znow x2 dziennie ;)
gosc_MK 2009-06-04 19:48   
gosc_MK - Profil gosc_MK
karolina: dzięki za rozsądny komentarz. I teraz chyba się skończy dyskusja. Pyrzowice rulez.
gosc_Karol 2009-06-04 18:21   
gosc_Karol - Profil gosc_Karol
Tak się składa że pracuję w biurze LH w KTW. Biuro zostało zlikwidowane ze względu na koszty które LH ponosiła na wynajem pomieszczenia, pensje dla pracowników i inne sprawy jak media, szkolenia etc. Ja zostałam w biurze (tak jak inna koleżanka) a zmieniłyśmy tylko pomieszczenie pracy na biuro PLL LOT :) Co do LF na rejsach LH z KTW to różnie z tym bywa, tak jak w KRK gdzie nie jest różowo wbrew temu co piszą przemądrzali centusie. U nas w KTW jest mniejszy LF, ale większość to bilety via FRA (a nie jak w przypadku KRK przesiadki w FRA czy MUC to mniejszy procent biletów) do 1) Europa 2)Azja (tutaj króluje Japonia i HKG) 3) USA. Natomiast rejsy do DUS w większości są dct DUS. Większość biletów kupują firmy i tutaj nie ma spadku podobnie jak z FRA w stosunku do roku ubiegłego. LH nie ma w planach likwidacji rejsów do FRA czy DUS (rok temu w wakacje też było ograniczenie rejsów do DUS) Mało tego, KRK bardzo mocno zabiegał o to żeby LH otwarła biuro w KRK, ale stwierdzili że im to się również nie opłaca jak prowadzenie biura w KTW. LH powoli będzie w całej Europie zamykała biura na małych lotniskach.
paszecznik 2009-06-04 18:19   
paszecznik - Profil paszecznik
lufthansie brakuje z ktw konkurencji kiedy latal z ktw air france ich ceny byly bardziej konkurencyjne.a teraz ja zlondynu zazwyczaj o 50 funtow taniej dolece nimi do moskwy niz do ktw a ktw w polowie drogi.kolezanka z katowic w maju do chicago leciala lufthansa z kurnika bo miala bilet o 250 zl tanszy tak jest kiedy sie jest monopolista dlatego coraz wiecej slazakow jest zmuszona wybrac kurnik.
szot 2009-06-04 17:19   
szot - Profil szot
/Cirrus owszem ma EMJ ale co do LH to takie samoloty w malowaniu LH zaczną latać w drugiej połowie roku. Swoją drogą LO spadł po zakupie przez LH tych samolotów bo do tej pory wiódł prym w tej części Europy pod względem ilości tych odrzutowców/
marecki 2009-06-04 16:17   
marecki - Profil marecki
gość_krk: masz racje, ale oczywiście znajdą się tacy, którzy zaraz będą przeczyli faktom ;-o
gosc_gosc_ 2009-06-04 15:55   
gosc_gosc_ - Profil gosc_gosc_
Oblozenie rejsow to dane LH. Tak slaby wynik w KTW jest tez jedna z przyczyn likwidacji biura, a tak dobre wyniki w KRK tak intensywnego rozwoju polaczen z Balic. Szkoda LH w KTW ona reanimowala port w 1993 roku. Widocznie taki jest fatalny potencjal.
katowiczan 2009-06-04 15:43   
katowiczan - Profil katowiczan
Tak do Frankfurtu lata Cirrus na E170. A co do DUS to faktem jest że w lipcu jes tylko jedno połączenie dziennie...
marecki 2009-06-04 15:34   
marecki - Profil marecki
szot: no właśnie i chyba 190. A z KTW moze operuje Cirrus bo tego niw wiem, to wtedy mogły by byc 170, ale Lufa jako taka ich nie ma na pewno.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy