Centralwings rusza ze sprzedażą biletów

Centralwings rusza ze sprzedażą biletów Niedawno informowaliśmy naszych czytelników, że linia Centralwings otrzymała certyfikat przewoźnika lotniczego, dziś kolejna dobra wiadomość. Pasażerowie mogą już zakupić poprzez stronę nowego przewoźnika bilety na loty. System rezerwacji został dziś uruchomiony i działa jak na razie bez zarzutów, niestety przy próbie rezerwacji biletów na niektóre wyloty 1 lutego 2005,...
20/12/2004 13:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ktw 2004-12-27 05:12   
ktw - Profil ktw
W 2004r Wizz przewiezie z Katowic ok.250 tys pasażerów.Ogółem port obsłuży ponad 600 tys.Jeśli nikt nie przyjeżdża to skąd biorą się pasażerowie?
Czy się to komuś podoba czy nie Katowice są trzecim portem w Polsce.
wawa 2004-12-21 11:12   
wawa - Profil wawa
Niby najszybciej ale dlatego ze byli najbardziej w tyle. Njagorsze ze uzalezniaja sie od jednego przewoznika ktory jak sie nagle wycofa, co moze sie zdarzyc, skonczy sie katastrofa Pyrzowic i znow obsluga 200tys. pasazerow na rok. Szczerze mowiac to juz niweiele teraz mozna wymyslec, njpopularniejsze destynacje uruchomil Wizz i juz wiele nie moze sie zdarzyc bo Katowice nie maja nazwy, prawie nikt tam nie przyjezdza a linie musza liczyc na przyjezdnych
adam 2004-12-21 10:12   
adam - Profil adam
Strasza aczkolwiek najszybciej sie rozwijaja....
humbak 2004-12-21 08:12   
humbak - Profil humbak
Katowice maja najwyzsze oplaty lotniskowe w Polsce! (vide projekt nowych oplat na stronie Okecia). Nastepny jest Szczecin, a dopiero na trzecim miejscu Warszawa. Wiec nic dziwnego, ze Katowice strasza oplatami :o)
qqrq 2004-12-21 07:12   
qqrq - Profil qqrq
EasyJet mnie wlasnie rozlozyl na lopatki swoja konkurencyjnoscia... Sprawdzalem z ciekawosci interesujacy mnie lot i cena gdy podalem jednego pasazera wynosila 19.49 euro, ale gdy podalem dwoch pasazerow to juz wzrosla do 25.49 euro za kazdego. Podobnie bylo w kilku innych polaczeniach, ktore sprawdzalem - czasami cena wzrasta od dwoch, czasami od trzech/czterech pasazerow. Dobrym przykladem moze byc poranny lot WAW-LTN, dla jednego pasazera 12.99, dla dwoch 18.99 od osoby (sprawdzalem 02.05.2005). Podobnie "konkurencyjne" jest porownanie cen (porownywalem dla odleglego 02.05.2005) polaczenia do Londynu z Krakowa (59.99 euro + 8 euro oplat) i Warszawy (12.99 euro lub 26.99 euro + 14 euro oplat). To jednak spora roznica. :(
qqrq 2004-12-21 07:12   
qqrq - Profil qqrq
Prosty test - przeszedlem na dwoch roznych komputerach az do danych dotyczacych platnosci (najpierw na jednym, potem na drugim) i system oferowal dwa bilety w taniej cenie.
adam 2004-12-21 07:12   
adam - Profil adam
Moze jest pula np 50 biletow w cenie 20euro, 49 jest wykupionych. Jesli pytasz o jeden miescicsz sie w tej 50 jesli o 2 wchodzisz do nastepnej puli drozszych biletow np koljene 50 miejsc juz za 26e . Tyle ze w takiej sytuacji jeden bilet powinien byc za 20e a drugi za 26e....
qqrq 2004-12-21 06:12   
qqrq - Profil qqrq
Bierz pod uwage oplate za platnosc karta, ktora Wizz i EJ pobiera, a Sky nie. Co do niskich oplat lotniskowych Ryana to bym polemizowal - ostatnio szukalem ich polaczenia z malego lotniska w Holandii - oplaty przekraczaly 25 euro. Z ciekawostek - radze zwrocic uwage, ze nie ma w CW doplaty paliwowej (narazie ;-) ) i ze oplaty lotniskowe w Katowicach sa zastraszajace! Jak to juz pokazywalem w analizie oplat lotniskowych kilkanascie komentarzy temu (inny watek), Wizz tez ma takie oplaty w Katowicach. Czyzby zatem okazalo sie, ze katowickie lotnisko chce odstraszyc pasazerow? :(
qqrq 2004-12-21 06:12   
qqrq - Profil qqrq
"Tanszosc" Etiudy w tym porownaniu oplat mozna wykazac, jezeli zauwazysz, ze doplata paliwowa Wizza to 40 zl, a Sky chyba okolo 5 euro. Jezeli przyjmiesz te same kwoty dla innych lotnisk to zauwazysz, ze oplaty CW sa raczej wysokie i jedynie brak (narazie) doplaty paliwowej pozwala je utrzymac na podobnym do konkurencji poziomie.
humbak 2004-12-21 05:12   
humbak - Profil humbak
Oczywiście zapomniałem w analizie o easyjet!!!! Trasa WAW-LTN-WAW 30 kwietnia - 4 maja: 61,17 EUR (252,29 PLN)!!!!
A opłata lotniskowa z Warszawy wynosi tylko 14 EUR (57,74 PLN)!!!!

Całkowicie zgadzam się z Bogdanem...
humbak 2004-12-21 05:12   
humbak - Profil humbak
Interesująca jest także analiza opłat lotniskowych. Naturalnie każdy z tych przewoźników startuje z innego lotniska Londynu, więc trudno porównywać, ale już Warszawę można wziąć pod lupę.
Odpowiednio (ceny opłat lotniskowych wzięte z połaczeń z poprzedniego mojego kometarza):
Centralwings - 95 PLN;
Sky - 108,69 PLN;
Wizz - 104 PLN.
Zatem Wizz obnizył swoją opłate z Warszawy z poprzednich 117 PLN. Mimo wszystko jednak, Centralwings wypadają tu najkorzystniej, tym bardziej, że ich pasażer jest odprawiany w Terminalu 1, a reszty w Etiudzie, która miała być "tańsza" ze względu na swoje warunki techniczno-relaksacyjne, lub też ich brak :o)

Biorąc pod uwa
bogdan 2004-12-21 05:12   
bogdan - Profil bogdan
Dla mnie konkurencyjny jest Ryanair i Easyjet , przynajmniej place za oplaty uczciwe od 5-12 GBP w 1 strone , a nie jak w Wizzair gdzie dostalem darmowy bilet z programu lojalnosciowego , przelot w 2 str za 0 zl +oplaty . Sciagneli mi z karty 54 GBP , taki to lot za darmo , oplaty , doplaty za paliwa , serwis pasazerski , oplata za transakcje, za call centrum ( nie bylo innej mozliwosci zakupu biletu ) , dobrze ze zapomnieli pobrac zaliczki na oddychanie powietrzem tam gdzie go brakuje !!
humbak 2004-12-21 05:12   
humbak - Profil humbak
Biorąc pod uwagę "całokształt", to podejrzewam, że zdecyduje się w przyszłości na Centralwings. Co prawda Sky'em i Wizzem jeszcze nie leciałem (Wizzem w styczniu będę leciał), ale jakoś mnie nie zachęcają zbytnio, gdyż nie umiem określić dokładnych dat wylotów za pół roku:o) Jeśli Centralwings utrzymają takie ceny, to będzie interesująco!
humbak 2004-12-21 05:12   
humbak - Profil humbak
Zrobiłem porównanie: Biorąc pod uwagę obecne promocje Wizza i Sky, to wychodzi nastepująca symulacja:
Centralwings WAW-LGW-WAW 1 maja - 3 maja: 309 PLN;
Sky WAW-STN-WAW 29 kwietnia - 4 maja: 237,37 PLN;
Wizz WAW-LTN-WAW 30 kweitnia - 4 maja: 215 PLN.
Sky i Wizz maja loty z Londynu rano, dlatego wziąłem 4 maja jako powrót, podczas gdy Centralwings odlatują wieczorem.
Minusem Sky i Wizza jest to, że na 1 maja maja już drogie bilety, ale to za sprawą wykupienia tanich taryf do dnia dzisiejszego.
Mimo wszystko różnica w cenie jest duża i na razie nie ma sie co podniecać. Po Świętach Centralwings będą już konkurencyjne cenowo.
qqrq 2004-12-21 03:12   
qqrq - Profil qqrq
Nie zebym sie czepial, ale czy taniej nie wyszedlby darmowy bilet od Sky/Wizza? ;-)
klub_chem 2004-12-20 06:12   
klub_chem - Profil klub_chem
309 zł TOTAL COST - w dwie strony do londynu na weekend majowy ;-) już zamówiony !
janek 2004-12-20 05:12   
janek - Profil janek
A ja juz kupiłem Lizbonę!!! Super kierunek i super cena!!!

Jaś
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy