Od marca nowy kierunek z Krakowa do Niemiec

 Od marca nowy kierunek z Krakowa do Niemiec Według systemu rezerwacyjnego przewoźnika nowe połączenie wystartuje 26 marca przyszłego roku i obsługiwane 6 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót). Loty obsługiwane będą airbusem A320 Eurowings oraz boeingiem 737 należącym do SunExpress Deutschland.Kraków - Dusseldorf  (12345-7)Rejsy w niedzielę obsługiwane będą samolotem airbus A320...
01/09/2016 12:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
rafciooo77 2016-09-02 17:05   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Napisałem, że W6 nie ma szans z Ryanairem konkurować w Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech i przyjął wg. mnie słuszną decyzję o rozpychaniu się w Europie Środkowej czy na Bałkanach.

@lysypiotr: ale systematycznie otwiera kierunki turystyczne, a coś czuję, że w związku z ogłoszeniem 6 samolotu w bazie będzie ich jeszcze więcej :)
gość_8ffeb 2016-09-02 16:48   
gość_8ffeb - Profil gość_8ffeb
No coż za durna dyskusja "przedszkolaków" na tym forum.....
gość_e083a 2016-09-02 16:16   
gość_e083a - Profil gość_e083a
@rafciooo77: dlaczego niby W6 nie ma szans z Ryanair'em?

W6 rośnie od wielu miesięcy szybciej (licząc procentowo) niż Ryanair, szczególnie to widać w naszej części Europy.
Mają natomiast zupełnie inne bazy: W6 jest jakieś 5 razy mniejszy (tak w przewiezionych pasażerach, jak i liczbie samolotów). Ale jest już wystarczająco duży, aby konkurować. Jeśli W6 zamówił 110x A321 to czy Ryanair zamówił 550x B737? Raczej dwa razy mniej...

Decyzja o A321 to też raczej dodatkowa przewaga dla W6.
lysypiotr76 2016-09-02 16:15   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
rafciooo77- Tak bogata w innym tego słowa znaczeniu .Sumując kierunki emigracyjne dominują.
rafciooo77 2016-09-02 15:47   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
A jaka jest siatka W6 z KTW? Nie jest bogata? :)
lysypiotr76 2016-09-02 15:38   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - o włos
Kelo 2016-09-02 15:36   
Kelo - Profil Kelo
497 534 pasażerów w sierpniu masakrycznie duży wzrost +19% (do pół banki brakło paru godzin? hehe) za rok będzie z nawiązką przekroczone
lysypiotr76 2016-09-02 15:32   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
rafciooo77 Daj spokój z tym oddziaływaniem.Ten termin lotniczy sprawdza się na lotniskach z bogatą siatką połączeń .
lysypiotr76 2016-09-02 15:29   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
A ja usłyszałem że ten nowy A321 zamiast do KTW trafi najpierw do GDN . Kiedy do Was to nie wiem
rafciooo77 2016-09-02 15:00   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Czy W6 jest na tyle rozpoznawalny na zachodzie, żeby wozić turystów do Krakowa? Bo tylko to by mógł być argument za przenosinami do Balic. Ponadto przenosząc się do KRK zmniejszył by oddziaływanie na Dolny Śląsk, Południową Wielkopolskę, Łódzkie, Region Ostrawski. Nikt nie wie tak na prawdę jakie oddziaływanie na rynek lotniczy w Europie w perspektywie najbliższych lat będzie miał Brexit więc W6 musi mocno okopywać się w tym regionie Europy i przede wszystkim wykorzystywać tutejszy potencjał, w Hiszpanii, Niemczech czy Italii czeka go co najwyżej wojna z Ryanairem, w której nie ma żadnych szans. Jak wiemy z lekcji historii po wejściu do UE Katowice zyskały Wizzaira a Kraków Skyeurope. W6 od samego początki celowało w pasażera wylatującego z Polski i wykorzystywało potencjał położenia lotniska w Pyrzowicach współpracując z GTLem, efektem tego jest aktualna siatka połączeń, zaplecze techniczne itp, nie wydaje mi się, żeby można było ta zakończyć jednym podpisem na umowie z KRK. Skyeurope natomiast nie wiedział czego chciał, machał szablą i próbował walczyć z Ryanairem, U2 itp, wszyscy wiemy jak to się skończyło. Wg. kolegów z forum lotnictwo.net.pl letni rozkład W6 z Katowic jest na 6 samolotów więc czekamy niecierpliwie na jakieś szczegóły :)
gość_e4b53 2016-09-02 14:55   
gość_e4b53 - Profil gość_e4b53
rafciooo77: Coś nie tak z tymi obliczeniami, przy odległości 100 km od lotniska Kraków i Katowice górują nad innymi portami w Polsce z delikatną przewagą KRK . Według obliczeń jest to w granicach 7,5 mil . zobacz link
gość_d9b55 2016-09-02 14:53   
gość_d9b55 - Profil gość_d9b55
rafciooo77; jeśli ty po tablicach rejestracyjnych wnioskujesz skąd przyjechał potencjalny pasażer (o ile to pasażer w ogóle) to gratuluję. Dam przykład na parkingu w RZE połowa tablic to tablice zaczynające się na W.... . Mam wnioskować że warszawka zjeżdża do RZE żeby polecieć dalej :D.
A co do tych kierunków, które wymieniłeś to nie chcę cię martwić ale już niedługo te kierunki pojawią się i w KRK i to nie tylko LCC.
Kelo 2016-09-02 14:51   
Kelo - Profil Kelo
łysy: Dajesz przykład GDN ale zapominasz o POZ tam Fr/Wizz najbardziej wyrównana wojna jak już :P oczywiście skala połowę mniejsza. Prawidłowość prosta jak są dwa lotniska w pobliżu to podział, jak nie ma to wojna.
gość_e4b53 2016-09-02 14:48   
gość_e4b53 - Profil gość_e4b53
rafciooo77: Coś nie tak z tymi obliczeniami, przy odległości 100 km od lotniska Kraków i Katowice górują nad innymi portami w Polsce z delikatną przewagą KRK . Według obliczeń jest to w granicach 7,5 mil . zobacz link
lysypiotr76 2016-09-02 14:33   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
rafciooo77- oczywiście że macie pax z całego kraju , czarterowych. Tym bardziej że w tym roku na wielu polskich lotniskach jest w tym temacie marazm.Razem z WAW dominujecie w tym segmencie.Bo Polak w tym roku miał wybór : albo jak zwykle albo wymarzone wakacje.A wtedy ma wybór między dwoma dominującymi lotniskami w tym temacie.Co do W6 to nie jestem pewny Twoich racji.Już kiedyś napisałem że FR i W6 starają się nie wchodzić sobie w drogę.Tam gdzie są obydwie linie sa mniej więcej po równo.Na innych jest dominacja jednej i śladowa( KTW) lub żadna (KRK ) obecność drugiej. Wyjątkiem jest GDN gdzie obie linie wojują na całego
rafciooo77 2016-09-02 14:20   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
@lysypiotr: zapraszam na lotnisko i zobacz na tablice rejestracyjne na parkingach długoterminowych, od DJ przez EL, RZ, TK po rejestracje z Republiki Czeskiej. Pyrzowice w promieniu 100km co przekłada się na niewiele ponad godzinę jazdy samochodem mają w zasięgu 11mln mieszkańców :)
rafciooo77 2016-09-02 14:17   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
@lysypiotr76: ale mi właśnie o to chodzi, że W6 nie chce do Krakowa, ponieważ jej core business to wożenie pasażerów z PL za granice a Pyrzowice mają ku temu wszystkie atuty, które przytoczyłem w poniższych postach :)
lysypiotr76 2016-09-02 13:54   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
rafciooo77 - wymieniłeś połączenia które obsługuje W6. Gdyby ta linia chciała , mogła przejść do KRK to pewnie te połączenia były by tam.
Kelo 2016-09-02 12:30   
Kelo - Profil Kelo
Na rozluźnienie dzisiejszego dnia możecie sobie oglądać bardzo ładne ujęcia z lądowania w Krakowie w skrajnej sytuacji bez mgły xd (ja nie nagrywałem jak coś) Proszę zwrócić uwagę na moment 4:10, przecież tą górkę wypiętrza szybciej niż Himalaje, a las też idzie w górę. Lada moment coś zahaczy i będzie tragedia...
zobacz link
gość_12ccb 2016-09-02 12:20   
gość_12ccb - Profil gość_12ccb
Kazdy tutaj pisze ze Katowice nie Maja szans w konfrontacji z Krakowem.Byc moze to jest racja ,ale to nie znaczy,ze wojewodztwo Slaskie stoi o wiele gorzej od Malopolski.Mamy coraz bardziej znana w swiecie Czestochowe,mamy Jure Krakowsko-Czeswtochowska,mamy Tarnowskie Gory z kopalnia srebra i mozliwoscia poplywania na lodce pod ziemia,Jest Szlak zabytkow Techniki (patrz Industriada).Jest to cos jedynego w Polsce i jedno z niewielu w Europie,sa wreszcie Beskidy.Pewnie wiele rzeczy pominalem.Rzecz w tym,ze malo kto wie o tym.Reklama calkowicie szwankuje.Sam mieszkam w Dortmundzie juz 30 lat i nigdy nie widzialem plakatow zachecajacych do przylotu na Slask (uklon w strone marszalka Wojewodztwa i wlodarzy poszczegolnych miast i gmin)Gdyby o Slasku turystycznym bylo tak glosno jak o Malopolsce turystycznej to tez bylyby loty przylotowe a port obslugiwalby dzis pewnie okolo 4-5mln.Paxow.Widocznie wladze wojewodztwa,miast i gmin ciagle nie rozumia,ze turystyka dzisiaj to potezna galaz przemyslu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy