Centralwings: Strajk? Jaki strajk?

Centralwings: Strajk? Jaki strajk? 239 pasażerów lecących z Bolonii do Warszawy i Krakowa utknęło we Włoszech z powodu strajku obsługi naziemnej bolońskiego lotniska. - Moja siostra jest na lotnisku w Bolonii, na którym trwa strajk obsługi naziemnej. Podobno wczoraj o strajku poinformowane zostały wszystkie linie operujące z tego lotniska. Grunt, że Centralwings ani nie przesunął swego lotu do Warszawy (a...
11/06/2008 13:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
chmurka 2008-06-12 22:37   
chmurka - Profil chmurka
Witam, bylem pasazerem tego lotu Bolonia-WAW. Po przyjezdzie na lotnisko w tej czesci byly odprawiane tylko WAW i KRK i Tirana wiec nie wiem jak inne linie to zalatwily; na tablicy pelno bylo cancellato wiec moze powysylali SMSy i juz. Policjanci z lotniska niejako potwierdzili info C0 ze nic nie wiedzieli bo oni takze dowiedzieli sie dopiero 2 godziny przed strajkiem Na tablicy odlotow bylo info ze jest opoznienie do WAW a o KRK nic. Czekalismy dlugo az ktos cos powie i nic a obok odprawila sie Tirana! Na lotnisku nie bylo przedstawiciela C0 tylko w koncu ktos z miejscowych w ich imieniu poinformowal za cancellato i dalej opiekowali sie nasza grupa.Pasazerowie z W-wy przylecieli i nie odebrali bagazy. Nas po dluzszej chwili poinformowano za pojedziemy do Florencji bo tam przeleci samolot i wrocimy do W-wy. W autokarze zorientowalismy sie ze jedziemy do Verony. Na lotnisku w Veronie zdziwienie, samolot polecial pusty z powrotem a nas odeslali do 4* hoteli ( mnie do Quandranta Europa) gdzie bylismy o 23 i juz niestety bez bez posilku. Nazajutrz dalsze debaty co z nami bo nie bylo zadnych info, wiec poszedl pomysl zeby puscic do TVN24, konsulatu itd.. Byla wezwana tez wloska dziennikarka. W koncu decyzja ze obiad na lotnisku w Veronie i powrot autokarem do Bologni.
Ok. godziny 15 wreszcie info ze ci co sobie przez call center nie przebookowali na 12 czerwca leca o 1 w nocy do Katowic. Wiec ci pasazerowie wrocili w nocy a potem autobusami do Krakowa i Warszawy. Dostalismy po wyladowaniu jedzenie. Samolot z tych 239 osob zabral raptem ok. 60, reszta przebookowala albo zrezygnowali.Ja poprosilem przedstawiciela C0 o nocleg w Katowicach bo nie chcialem z dzieckiem dalej sie telepac autobusem po nocy i dali mi nocleg w Hotelu Wilga przy lotnisku. Ci pasazerowie ktorzy przebookowali na 12 czerwca kolejna noc spedzili w hotelach Sheraton Bologna i Best Western Meeting, takze z wyzywieniem. Jesli chodzi o karabinierow z dluga bronia to nie widzialem, ale przy kazdej goracej dyskusji zawsze policja sie krecila. W sumie mozna powiedziec ze C0 sie staralo chociaz nas wszystkich najbardziej wkurzalo brak info i ciagle jakies niesprawdzone pogloski. Byla tez proba sciagniecia na miedzyladowanie samolotu z Rzymu do Poznania zeby zabrac ok. 40 paxow bo tyle bylo miejsc i ta info byla na tablicy odlotow ale potem znowu cancellato bo Wlosi nie wyrazili zgody. ( chyba sie nie wpasowali we sloty) Przepraszam za chaos ale tak bylo na lotnisku no i jestem troche niewyspany. No i 1:1 !! Arrivederci Euro 2008
hamburg 2008-06-12 00:12   
hamburg - Profil hamburg
A wy myslicie ze pierwszy raz C0 funduje swoim pasazerom nocleg w hotelu? :-)))))))
A nawet jezeli C0 by dostalo takie info...to co takiego innego by sie stalo? To samo. C0 by odwolal lot i tyle. No i jak inni tutaj pisza to racja....FR by odwolal lot i tyle....i nikogo w FR by to intersowalo czy ty bedziesz mial nocleg czy nie...twoja sprawa.
tomekk 2008-06-11 22:47   
tomekk - Profil tomekk
cezary: co do Włoch i Włochów - pełna zgoda. Myślę, że przegrana dawnych mistrzów świata ze Szwecją może w pewnym sensie stanowić pewien symbol. Niemniej nie bardzo rozumiem jak wytłumaczyć fakt, że na lotnisku w BLQ pojawili się jedynie Polacy? Pozostałe linie jakoś zdołały zawiadomić paxów wcześniej. Właśnie FRanca nie pozwoliłaby sobie taki numer ze względu na koszty hoteli i transferów - skasowali by lot odpowiednio wcześniej :P
marqoos_pl 2008-06-11 22:36   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ja miałem 9 zwrotów z C0 dla klientów... Tylko 1 gdzieś 'utknął' i próbuję od kilku dni się dodzwonić... I wciąż mam z tym problem... A co do 'psioczenia na Centralwings', to owszem, nie lubię tej linii, ale przecież napisałem, że cieszę, się, że tym razem zadbał o pasażerów. Może tym razem woleli dmuchać na zimne, żeby wściekli pasażerownie nie skarżyli się za bardzo na to, że nikt w C0 nie wiedział o strajku... Wiem, wiem... To już jest lekko naciągana teoria spiskowa, hehe.
marecki 2008-06-11 22:36   
marecki - Profil marecki
właśnie, skończcie już z tym psioczeniem na C0 w tym konkretnym przypadku...gdyby lecieli FR albo innymi podobnymi, to zostaliby na walizkach na lotnisku
tomekk 2008-06-11 22:33   
tomekk - Profil tomekk
marqoos: wczoraj mój telefon odebrali od kopa. Tak byłem tym zaskoczony, że w popłochu szukałem nr rezerwacji którą mi skasowali :) A kasę za bilety dostanę w ciągu miesiąca - szybciej przesyła przelewy nasza poczta, nawet kiedy strajkuje :D
cezary 2008-06-11 22:32   
cezary - Profil cezary
tomkku: nie mam pojęcia kto wiedział a kto niewiedział. O strajku na lotnisku w Bolonii. Ale psioczenie na Centralwings w takiej sytuacji (kiedy ponoć były zapewnione przejazdy na inne lotniska i hotele) uważam zdecydowanie za złą wolę tych co to piszą. Chyba że mają inne doświadczenia a relacje w internecie sa nieprawdziwe.
Dla mnie wniosek jest prosty. Znam wystarczająco dobrze Włochów i ich niechęć do pracy. Nie polecę więcej ani do Włoch ani przez Włochy tranzytem nawet za dopłatą. Moich osobistych doświadczeń mam dosyć. To co czytam teraz tylko mnie utwierdza mnie w tym że mam rację.
marqoos_pl 2008-06-11 22:27   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Dobrze, że zaopiekowali się klientami... Chociaż raz, hehe. A może będzie się domagał odszkodowania od związków zawodowych, tak, jak to zrobił ostatnio Ryanair chyba w związku ze strajkim w Carcassone jakiś czas temu... Wczoraj coś o tym czytałem, że będzie się domagał odszkodowania z powodu odwołanych rezerwacji, wypłat rekompensat dla klientów oraz powrotu pustego samolotu do Dublina... Ale i tak jest to dziwne, że wszyscy wiedzieli, a jeden biedny C0 nie... Może rzeczywiście ktoś próbował się z nimi jakkolwiek skontantować, a jak wiadomo, jest to prawie niemożliwe przez telefon czy e-mail :)
tomekk 2008-06-11 22:18   
tomekk - Profil tomekk
Ciekawe, że wszyscy wiedzieli o strajku, tylko C0 nie ... I ponoć jeszcze Germanwings - przynajmniej tak twierdził p. Kamil Wnuk.
cezary 2008-06-11 22:12   
cezary - Profil cezary
Zwracam uwagę na to, że tym razem Centralwings robi co może.
Wina jest po stronie pracowników włoskich lotnisk.
Ciekawe czy za specjalne wydatki ze strony C0 np za hotele dla pasażerów mogą domagać się rekompensaty od np zarządu Lotniska Bolonia .. czy jakiegoś tam i innego. Jesli to był strajk bez uprzedzenia pewnie bedą domagać się zwrotu kosztów od wiecznie strajkujących Włochów.....
cezary 2008-06-11 22:06   
cezary - Profil cezary
No to Centralwings robi co może i zachowuje się ładnie wobec pasażerów. Ale już widzę te straty za hotele , przejazdy itd. Czyli czarno widzę. Ciekawe przy jakim poziomie deficytu Centralwings padnie....
wojtek 2008-06-11 22:03   
wojtek - Profil wojtek
No i ładnie. Ciekawe jak zachowałby sie np. Ryanair. Podejrzewam że zostawiłby pasażerów samych sobie...
aynis 2008-06-11 21:57   
aynis - Profil aynis
Info prasowe od C0: Pasażerowie dwóch rejsów Centralwings z Bolonii do Krakowa i Warszawy nie odlecieli wczoraj (10.06.2008) z Włoch do Polski ze względu na strajk części personelu lotniska w Bolonii. Niestety linie Centralwings nie otrzymały wcześniej informacji potwierdzającej strajk i dlatego linie nie odwołały wcześniej ww. rejsów. Pomimo rozmów przedstawicieli linii z portem lotniczym, pasażerowie nie zostali ostatecznie odprawieni. Pasażerowie Centralwings nie byli jedynymi pasażerami, którzy ucierpieli z powodu strajku pracowników lotniska w Bolonii.

Część pasażerów z dwóch odwołanych rejsów z Bolonii do Krakowa i Warszawy już dziś wróci do Polski. Większość wróci do kraju 12 czerwca. Część pasażerów wyleci do kraju z Bolonii, a druga grupa zostanie przetransportowana autobusami na lotnisko w Rzymie i stamtąd poleci do Polski.

Wszystkim pasażerom, którzy nie wylecieli wczoraj z Bolonii, linie Centralwings zapewniły niezbędne świadczenia – w tym nocleg w hotelu. Pasażerowie, którzy wylecą do Polski 12 czerwca, również zostaną zakwaterowani w hotelu.
cezary 2008-06-11 21:55   
cezary - Profil cezary
Typowo włoska radość życia (mówiąc wprost czyste lenistwo). Dla Włochów praca jest chyba mało radosna a dzień bez strajku to dzień stracony. Dlatego po wzcześniejszych doświadczeniach Alitalią nawet tranzytem nie latam przez Włochy bo jest to kraj nieobliczalnych ludzi.
Nie bardzo lubia pracować.
A jesli już pracują to często niekompetentnie (mówie o obsłudze lotnisko FCO).
szot 2008-06-11 19:38   
szot - Profil szot
Radość życia, radość latania - taaaa, od czasu do czasu
miras 2008-06-11 19:35   
miras - Profil miras
Dzien bez C0 bylby dniem straconym. Chociaz w tym wypadku nie wiedze nic sensacyjnego i nie doszukiwalbym sie tutaj winy przewoznika. Jak to niektorzy wspomnieli w przypadku FR mozna by tylko pomarzyc o hotelu. Radosc zycia, radosc latania :)
marqoos_pl 2008-06-11 19:22   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Może posłali im wiadomość poprzez stronę internetową zobacz link... C0 wiadomość odczyta tą wiadomosć za jakieś 9 miesięcy, ehhe
szot 2008-06-11 18:57   
szot - Profil szot
hamburg: bo coś mi się wydaje, że Centralwings jest nie tylko naszym pupilkiem :-D
marecki 2008-06-11 18:19   
marecki - Profil marecki
też się zgadzam, że to rozdmuchiwanie sensacji... codziennie setki lotów jest odwoływanych, a C0 i tak zachował się okej, jeśli się zajął tymi pasażerami (próbował zapewnić zrealizować alternatywny rejs z Werony, dał hotel itd). Strajk to siła wyższa i zgodnie z prawem odpowiedzialność linii w takich przypadkach jest mocno ograniczona.
hamburg 2008-06-11 17:25   
hamburg - Profil hamburg
aynis: Ja bym byl ostrozny co do tego mowi tvn24. Ten pasazer C0 ktory tam dzwoni do tvn24 tez mi sie wydaje cos dziwny. Robia juz taka histerie....a jak inni przewoznicy odwolaja lot zadne media o tym nie poinformuja....a wtedy nikt z linii lotniczej sie nie zjawi...po prostu lot jest odwolany i tyle a ty sobie rac sam. Ja nie chce bronic C0 ale czemu tvn24 akurat sie uczepilo C0? :-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy