Bliżej Świata: Kuala Lumpur na szybko

Bliżej Świata: Kuala Lumpur na szybko Położone na Półwyspie Malajskim miasto jest ważnym centrum biznesowym i kulturalnym. Kuala Lumpur sprawia wrażenie (a może powinienem był powiedzieć, że tego się tutaj oczekuje?) kosmopolitycznego, rozpędzonego ośrodka, które pędzi w nowoczesność. Oczywiście historia jest tutaj obecna, ale jak w wielu azjatyckich miastach - ustępuje współczesności....
04/04/2015 22:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_e20f8 2015-04-14 02:04   
gość_e20f8 - Profil gość_e20f8
W KL można spędzić o wiele więcej czasu i się nie nudzić, trzeba tylko wiedzieć gdzie ;) Na Petronas nie polecam wjeżdżać, za to lepiej się wybrać na wieżę telewizyjną - za tą samą cenę lepszy widok i jeszcze bufet.
Służę informacjami, jeśli macie pytania odnośnie Malezji :)
Zuza (3 lata w Malezji)
zobacz link
marqoos_pl 2015-04-07 08:43   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Mam bardzo podobną opinię o KL - fajne, ALE... To "ale" jest właśnie na max. 2 dni, bo potem najzwyczajniej w świecie człowiek zaczyna się nudzić i myśleć, że "przecież tu nie ma co robić" (w porównaniu do wielu miejsc w okolicy). Ceny wstępów są również dosyć wygórowane. Wjazd na Petronas Towers wcale nie jest aż taki obowiązkowy - w moim przypadku by to było oglądania chmur i tyle. Prawie to samo było widoczne z dołu, hehe. Park motyli był OK, ale wcale nie było ich więcej niż w niejednym parku, a do tego część była wręcz "zniszczona" (życiem?) czy nawet taka lekko "potargana". Nie wyglądało to jak jakaś sztandarowa atrakcja z żywymi zwierzątkami. Warto zobaczyć to miasto, ale więcej niż dwa dni nie ma sensu spędzać.
gość_4c862 2015-04-06 21:10   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
wroord: nie każdy ma parcie na to samo. Byłem w Rzymie wiele razy, papieża nie widziałem tam ani razu i nie czuję się źle z tego powodu. Tak samo jak po tym, że będąc w Orlando nie byłem u Disneya, bywam w Londynie, a nigdy nie przejechałem się wielkim kołem, a w Barcelonie wystarczyło mi zobaczyć Sagradę Familię z zewnątrz.
wroord 2015-04-06 18:15   
wroord - Profil wroord
No nie isc na Petronas to tak jak byc w Rzymie i nie widziec papieza. Bilety jak sie przyjdzie z rana zawsze sa choc na pozniejsza godzine, co wcale mi nie przeszkadzalo, bo jak w zalaczonym materiale dalo czas na obejrzenie parku dookola i zjedzenie czegos w Centrum Handlowym pod Petronas. Poza tym przy wybieraniu hotelu warto sprwdzic czy nie jest on blisko Meczetu, no chyba ze ktos lubi miec pobudke o swicie...Polecam takze Jaskinie Batu pol godzinki pociagiem podmiejskim z KL Central.
shorty 2015-04-06 11:21   
shorty - Profil shorty
bylem tak kilka lat temu. Sama KL nie robi wrazenia to prawda. Ladny jest park za wieżami . jak skorzystałem z city tour i zwiedzilem cala stolice, Fajna jest china town. warto tam qpasc na maks 2 dni. zgadzam sie ze fajna baza na dalsza podroz. AirAsia ma tam swoja baze. Mam pytenia czy bedziecie tez w Singa? Jakarta? BTW Plac nazywa sie Merdeka co oznacza wolność:) ale to pewnie literówka
gość_4a639 2015-04-05 21:52   
gość_4a639 - Profil gość_4a639
chyba nie widziales Burj Khalifa w Dubaju
gość_20059 2015-04-05 10:05   
gość_20059 - Profil gość_20059
36 godziny podróży, CZŁOWIEKU JAK TO ZROBIŁEŚ ... max na tej trasie lot to 20 godzin nawet z dłuższą przesiadka
gość_d6436 2015-04-04 23:50   
gość_d6436 - Profil gość_d6436
Petronas Towers to chyba jedyny budynek, jaki widziałem w życiu, na który mógłbym patrzeć godzinami. Po prostu hipnotyzują na żywo.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy