Norwegian będzie latał do Dubaju

Norwegian będzie latał do Dubaju Tanie linie lotnicze Norwegian rozpoczynają rejsy do Dubaju. Przewoźnik ogłosił dzisiaj, że od 26 października rozpocznie regularne rejsy na trasie z Oslo (dwa razy w tygodniu) i Sztokholmu (trzy razy w tygodniu) do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cena biletów rozpoczynają się od 129 Euro. Bilety pojawią się w sprzedaży 5 marca. To kolejne połączenie do...
29/02/2008 12:05   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
miras 2008-03-03 16:47   
miras - Profil miras
cornholio: to jest forum różnych specjalizacji: drobiarskie, rodzinne, religijne, meteorologiczne itd :)))
cornholio 2008-03-03 16:10   
cornholio - Profil cornholio
Widze, ze forum pasazer.com to rowniez panel specjalistow od religii :) Zaryzykuje wiec pytanie - skad pomysl, ze Bill Gates to zyd/Zyd? Urodzil sie w USA, zgodnie z tym co mowi we wszystkich wywiadach, to jest niewierzacy (agnostyk, precyzujac), jego rodzice byli protestantami a jego zona jest katoliczka. Pozdrawiam forumowiczow z zacieciem socjologicznym.
aguirre 2008-03-03 00:03   
aguirre - Profil aguirre
krisg: muszą być cudzoziemkami. Tubylkom za seks poza(i przed)małżeński w dalszym ciągu grozi tam ukamienowanie, pewne na szczęście policja nikogo nie nakryła ostatnio ;). Jakoś o osiągnięciach demokracji (monarchia absolutna) czy przestrzeganiu praw człowieka w Dubaju nie słyszałem ;). Zaś zachwyty nad tym, że cudzoziemki moga opalać się w bikini na plaży (w innych krajach arabskich też można, a tubylcy ekscytują się podpatrując) czy też dwoje cudzoziemców może iść 'bezkarnie' po ulicy trzymając się za ręce a w pubie można kupić piwo to żenada. A gdzie w cywilizowanym świecie tego nie wolno ? Nawet na Kubie to dozwolone i powszechne :))). Co do architektury, to oni chcą mieć wszystko "naj" jak w dawnym sojuzie, ale to nie oznacza wyznaczania żadnych nowych trendów. Stok pod dachem to dla mnie właśnie kicz i kuriozum, a nie budowla na miarę Partenonu czy Colosseum. Architekci zresztą głównie amerykańscy, jak ci od Złotych Tarasów w Wwie :P. Szkoda strzępić klawiaturę na ten temat więc EOT z mojej strony. Wróćmy do samolotów i linii lotniczych.
krisg 2008-03-02 23:25   
krisg - Profil krisg
aguirre: W Las Vegas nie byłem więc cięzko mi się w tej chwili do stwierdzenia kiczu odnieść (będę w maju, wtedy też sobie skonfrontuję odczucia o Las Vegas i Dubaju). Proszę, podaj mi też przykład "plastikowej kopii i naśladownictwa bez gustu i smaku" w Dubaju. Ciężko mi coś takiego zrozumieć, gdyż w tym mieście udzielają się najwybitniejsi światowi architekci oraz najlepsze biura projektowe. Co do szariatu to masz zupełną rację. Jak jednak wytłumaczyć prostytutki, na ulicach, które się nie kryją ze swoim fachem? Czyż nie powinniśmy być świadkami codziennego ukamieniowywania kilkunastu z nich?
aguirre 2008-03-01 20:58   
aguirre - Profil aguirre
jw23phila: piszemy "opętani" a nie "opentani". Bill Gates czuje się bezpiecznie w każdym kraju, bo wszyscy chcą mieć takiego gościa (oczywiście chodzi o jego kasę). W Dubaju nie byłem, widziałem fotki, czytałem etc. Nie zmienia to mojego zdania. Jest to petrodolarowa wersja kiczu typu Las Vegas. Jeśli ktoś woli plastikowe kopie i naśladownictwa bez gustu i smaku postawione za kupę szmalu, bez liczenia się z kosztami - prosze bardzo. Mi to nie odpowiada. Pewnie mieszka tam sporo expatów, ale na pewno nie z klas średnich i niżej i nie z europejskiej inteligencji. Na tych poniżej wyższej klasy im nie zależy. krisg: jedynym krajem muzułmańskim, gdzie prawo nie jest oparte na szariacie jest Turcja. A wszystkim, którzy dają się złapać na lep kiczowatych fotek z drapaczami chmur na tle palm proponuję - spróbujcie zrobić tam fotki kilku Arabkom - albo nagrać je na kamerę lub zaproponować wspólne pozowanie i opiszcie wrażenia:)))) - jeśli wrócicie cali i zdrowi. krisg: będzie interweniowała najzwyczajniesza 'jawna' policja. maxx: Dubaj zaprasza tych, którzy mają dużo kasy. Nie licz na bogatą ofertę hosteli i tanich hoteli ani rozrywek dla studentów.
maxx 2008-03-01 20:19   
maxx - Profil maxx
Dubaj zaprasza każdego i wszystkich, bo chce się stać centrum turystycznym/przesiadkowym/transportowym/informatycznym/rozrywkowym, niepotrzebne skreślić. Dlaczego jeszcze Centralwings nie lata do Dubaju?! // stenus: ty *filu ;) ciekawe na ile starczy Dubajowi tej ropy, podobno właśnie to strach przed końcem sielanki z ropą jest motorem rozwoju. Ale oprócz Dubaju są różne inne Emiraty, Bahrajny, a do wyznaniowego Iranu nie tak daleko. Co do Billa G. - teoria spiskowa głosi, że Stanami ogólnie rządzi pewne lobby, więc nie powinien czuć się zagrożony. Ale to chyba nie temat na forum :)
jw23phila 2008-03-01 18:41   
jw23phila - Profil jw23phila
stenus,krisg: a ja juz myslalem ze wszyscy na tym forum sa opentani wizja muzumanow-mordercow bialych kobiet ;) na szczescie milo sie rozczarowalem. Cezar,aquirre: jedzcie zobaczcie a potem oceniajcie. czy myslicie ze np: Bill Gates - ZYD - inwestowalby miliardy USD, w kraju, w ktorym nie czul by sie bezpiecznie??naprawde czasem zal czytac niektore wypowiedzi
hamburg 2008-03-01 18:06   
hamburg - Profil hamburg
no wlasnie.....wlasciwie sie nie placi podatkow ;-)
humbak 2008-03-01 18:03   
humbak - Profil humbak
W Dubaju mieszka maaaasa cudzoziemcow, szczegolnie Amerykanow i Brytyjczykow, gdyz wladze zachecaja do przyjazdu oferujac fenomenelane warunki zycia.
krisg 2008-03-01 17:50   
krisg - Profil krisg
No tak - poszczęściło im się z tą ropą. Jednak też otwartość umysłów rządzących na nowoczesność spowodowało to co teraz widzi się w Dubaju (chyba w żadnym innym kraju muzułmańskim nie nastąpiła taka zmiana myślenia). Stenus - pewnie byłeś tam w tym małym muzeum historii!? Przecież ci ludzie 60 lat temu mieszkali w szałasach z patyków... A teraz, ledwo pół wieku poźniej, Dubaj stał się miastem wszystkiego NAJ! Co ciekawe dochód z ropy to jednocyfrowy % PKB kraju. Chyba było coś koło 3 czy 5%. Ich gospodarka opiera się na turystyce, a przede wszystkim na tym, że po staniu się stabilnym krajem zostali centrum finansowym na bliski wschód. Naprawdę życzę rządzącym w Polsce (niezależnie od partii) takiej otwartości myślenia. Choćby w 10 %. Cezary: nie słyszałem aby kogoś (przynajmniej w ostatniej dekadzie) ścieli mieczem czy ukamieniowali w Dubaju. A co do obcokrajowców... To tam akurat mieszka ich więcej niż "rdzennych" mieszkańców. Nie sądze też aby wszyscy (np. biali) żyli zgodnie z Koranem. Tak więc, póki z czymś się wyraźnie nie obnosisz, to żadna tajna policja cię nie zgarnie (tak jak w Iraku za Saddama).
humbak 2008-03-01 15:52   
humbak - Profil humbak
krisg: Bo najczesciej najwiecej do powiedzenia maja ci, ktorzy nigdy nie byli w miejscu, o ktorym mowia. JA w Dubaju bylem i wyssanymi z palca sa te wszystkie opowiesci o dreczeniu kobiet, bialych, etc. To jeden z najnowoczesniejszych krajow swiata (coz, poszczescilo im sie z ropa, ktora umieja doskonale opchnac), i bylem pod wrazeniem tak kraju, jak i ludzi. A ja w ogole jstem arabofilem i mam wielu znajomych arabskich w roznych krajach.
krisg 2008-03-01 15:24   
krisg - Profil krisg
Ojj, musielibyście skoczyć do Dubaju a miło byście się rozczarowali :). Owszem - nie jest to Europa, ale do typowych, konserwatywnych krajów arabskich ma dalej niż bliżej. Trzymanie dziewczyny (nie żony) za rękę nikogo nie gorszy. Bikini na dzikiej plaży również (mimo iż policja jeździ wybrzeżem i patroluje). Naprawdę można się miło rozczarować. Piowo w pubie, w centrum? No problem. Nawet nie sprawdzali czy nie jestem przypadkiem muzułmaninem. Problemem są tylko wizy, które obywatele z PL muszą posiadać (o nowoczesności Emiratów niech świadczy fakt, że wizę drukujesz sobie na drukarce - ważny jest kod paskowy). Coś a'la Ryanair ;)
humbak 2008-03-01 13:54   
humbak - Profil humbak
pasazer: najwidoczniej dziennikarze nie wiedzą, że DY lata do Marrakeszu i Antalyi.
humbak 2008-03-01 13:53   
humbak - Profil humbak
cezary: Tajlandia nie jest krajem muzułmańskim.
cezary 2008-03-01 00:52   
cezary - Profil cezary
aquirre: kiedyś bywałem w krajach muzułmańskich. Od kiedy chcą nas "białych" czy li chrześcian pozabijać w imię swojej wiary jakoś mi tam nie za bardzo chce sie lecieć. Np do Tajlandii, oraz kilku krajów afrykańskich oraz azjatyckich.
aguirre 2008-03-01 00:38   
aguirre - Profil aguirre
Cezary: faceci też nie są bezpieczni. Jak coś kręcisz lub focisz, a jakaś zakwefiona Arabka wejdzie Ci w kadr, to od razu masz kłopoty z policją. Może ktoś ma skłonności masochistyczne i lubi takie klimaty, ale ja na pewno nie.
BTW -lekko OT, ale związane z tematem: Cezary i pasazer sie ucieszą: byłem DY w ATH i w tamtą stronę LF=100%, z powrotem ok. 2/3.
cezary 2008-03-01 00:30   
cezary - Profil cezary
zgadzam się aquirre: Dubai to nie miasto dla kobiet. Przecież za byle przewininie mogą nawet być ukamieniowane lub ścięte mieczem. Takie prawo jest w Dubai.
paolo-79 2008-03-01 00:27   
paolo-79 - Profil paolo-79
aguirre:dobre.mi wyjazd do krajow moslemskich obrzyduja 'ambasadorowie' tych krajow jakich spotykam w Europie;)
aguirre 2008-03-01 00:23   
aguirre - Profil aguirre
Dubaj ? Mega kicz na pustyni. Takie Las Vegas z ropy. A już kompletnie nie rozumiem entuzjazmu kobiet dla tego kierunku. Mi pobyt w krajach arabskich tamtejsi tubylcy obrzydzili na wiele lat. Już wolę Rosję, ale z Polski tam nie będą latali również.
cezary 2008-02-29 23:55   
cezary - Profil cezary
Zastanawia mnie konkurencja między Norwegian i jeśli to prawda z Emirates.
A najbradziej zastanawia mnie naiwność ludzka. Nie wierzę że linie emirates będą latały bezposrednio do Polski.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy