Nie chcą wozić Żydów

Nie chcą wozić Żydów
18/07/2013 09:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_44826 2013-07-24 00:20   
gosc_44826 - Profil gosc_44826
Panowie, wielkie dzięki za wszystkie wskazówki na weekend w Lublinie!!! Widze, że zapowiada się ciekawie - już się nie mogę doczekać :-) Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam!
gosc_396c3 2013-07-23 13:46   
gosc_396c3 - Profil gosc_396c3
Taaa tombik. Na żydów nie można nic powiedzieć a na katolików już tak? Można po nich jechać?
tombik 2013-07-23 12:10   
tombik - Profil tombik
Moim zdaniem poprostu niewłaściwe jest ocena kogokolwiek na podstawie jego relgii czy pochodzenia narodowego (który to termin w dzisiejszym znaczeniu odniesionym do państw zaczął szerzej funkcjonować dopiero w XIXw.), każdy jest odrebnym bytem i każdemu należy się odrębna ocena. Tak jak ja nie chcę być elementem stereotypu Polaka, tak i w obec innych stosuję tę zasadę. Albo ktoś jest mądry albo głupi albo wychowany albo cham, a szufladka z jakiej pochodzi nie ma znaczenia. Są chamy Żydzi, Polacy i Niemcy są kluturalni Żydzi, Polacy i Niemcy. Czy na prawdę nie potraficie połączyć faktu waszej niechęci do bycia ocenianym na podstawie powierzchownych wrażeń od tego że sami to czynicie?
hariko 2013-07-23 11:18   
hariko - Profil hariko
@ pcharasz , gosc zapytal i otrzymal odpowiedz, tyle w temacie:)
hariko 2013-07-23 11:16   
hariko - Profil hariko
@gosc_7f119 , tak wiec gosciu, sam widzisz/czytasz/ weekend to za mało!!!!
krystek 2013-07-23 11:15   
krystek - Profil krystek
pcharasz:To jest tylko taka mała dygresja na rozładowanie napięcia:)
pcharasz 2013-07-23 11:01   
pcharasz - Profil pcharasz
Tak dla waszej informacji, nie chcę być złośliwy, ale to nie jest wątek o walorach turystycznych Lublina, czy też ich braku.
przemolot 2013-07-23 10:32   
przemolot - Profil przemolot
Skansen, archikatedra z kaplicą akustyczną. Unikalna kaplica św. Trójcy na Zamku, Sam Zamek (z donżonem jeśli się "załapiesz", koniecznie Wieża Trynitarska - świetny punkt widokowy na miasto. No i oczywiście wycieczka na LUZ :D
grzesiek_lublin 2013-07-23 09:56   
grzesiek_lublin - Profil grzesiek_lublin
Po samym lublinie też warto połazić i pozwiedzać - Zamek Lubelski . Stare miasto jeżeli kogoś interesuje to Majdanek - każdy znajdzie tu coś dla siebie - a potem można pociągiem do Zwierzyńca i Zamościa
hariko 2013-07-23 09:15   
hariko - Profil hariko
gosc_7f119 @, wszystko zalezy od tego, czym sie interesujesz, i w jaki sposob chcesz/chcecie/ spedzic ten czas w Lublinie, kazdy z nas zapewne doda cos od siebie, ja napisze tylko, ze jesli interesuja cie splywy kajakowe, to Roztocze i naszą Bystrzycą az do samego Zalewu Zemborzyckiego, jesli lotnictwo, to aeroklub lubelski, jesli przyroda, to obok wspomnianego Roztocza i szlakow turystycznych rozlweiska nadwieprzańskie, cos dla miłośnikow natury, fotografii itp... o Kazimierzu nad Wisłą nie wspominam, bo to miejsce zna kazdy! przynajmniej z nazwy ale jesienia od strony Janowca zaczynaja sie festiwale wina i winiarzy, ktorych w dorzeczu Wisly jest coraz wiecej..tak jak napisalem, kazdy cos doda...jestem pewien:)
hariko 2013-07-23 09:04   
hariko - Profil hariko
czes zamknac juz ten watek, poniewaz przeradza sie on w dyskusje absolutnie nie zwiazane z tematem !
usuniety 2013-07-23 06:44   
usuniety - Profil usuniety
A Niemcy tez nie sa swieci i widze to kazdego dnia, ale nie o to chodzi w tym temacie by teraz obrzucac blotem kazda narodowosc. Ale niektorzy sa zbyt ograniczeni, by to pojac.
usuniety 2013-07-23 06:43   
usuniety - Profil usuniety
gosc_e5739, dziekuje za wspolczucie, ja rowniez wspolczuje ci poziomu dyskusji na poziomie pyskowek. Mogles jeszcze dodac, ze na pewno jestem nazista bo napisalem cos przeciwko Zydom a do tego, o zgrozo, mieszkam w Niemczech.
gosc_7f119 2013-07-23 02:00   
gosc_7f119 - Profil gosc_7f119
Witam wszystkich. Strasznie ostre dyskusje się tu toczą, aż strach zagadać... Ale do rzeczy: wybieramy się z kumplem do Lublina - ja jestem z Rzeszowa, mieszkam w UK i w związku z tym, że teraz łatwo się dostać do Lublina, chcemy pozwiedzać właśnie tę część Polski. Rzeszów zmienił się nie do poznania (na plus) i jest rewelacyjny (polecam wszystkim!) i Lublin na pewno też wyładniał - chcemy się przekonać. Wylot wczesną jesienią z LPL, ale czas szybko leci - co polecacie? Warto cały weekend (piatek-poniedziałek) poświęcić na Lublin, czy może Zamość też zahaczyć? A może jakieś inne propozycje? P.S.1. Fajnie, że LUZ powstał - gdyby go nie było, to wypad by był do Bydgoszczy. P.S.2.już nie mogę się doczekać terminalu - oczywiście porównanie do EPRZ nieuniknione ;-) Pozdr, Jacek
4tech 2013-07-23 01:42   
4tech - Profil 4tech
Decyzja przewoźnika to wynik polityki zagranicznej państwa.
goluz 2013-07-23 01:01   
goluz - Profil goluz
@ arahja to dziwne ,że z jednej strony jesteś taki tolerancyjny i idealistyczny, a z drugiej w swoich postach podważałeś sens powstania LUZ nie będąc nigdy w Lublinie ;)
arahja 2013-07-23 00:19   
arahja - Profil arahja
@Pcharasz 100% racji mowmy o ludziach nie o narodach. Duzy plus dla moderatora za cieta riposte. Gosc z wielkiej brytanii - bardzo celne spostrzezenia. Ja jednak pozostane przy swoim zdaniu ze uogolnianie kilku wycieczek o ktorych mowil jakis kolega do calego narodu jest blednym mysleniem i dyskryminacja. A jezeli ktokolwiek zachowuje sie niestosownie i to widzimy, powinnismy interweniowac. Taki moj idealizm i naiwnosc
goluz 2013-07-23 00:14   
goluz - Profil goluz
Moderatorze, gdybyś wymagał choćby podstaw gramatyki od innych użytkowników, nie musiałbym nikogo poprawiać. Ja swoje błędy chętnie będę poprawiał jeśli pojawi się możliwość edycji postów, bo nikt nie jest nieomylny. Nie popełniam też błędów językowych celowo, jak to się niektórym tutaj zdarza, na co niestety nie zwracasz w ogóle uwagi (sprawdź sobie listę zgłoszonych postów). A jak masz do mnie uwagi, to możesz wysłać prywatną wiadomość, a nie popisywać się przed wszystkimi możliwością edytowania moich postów i pisania pod nimi anonimowo pogrubioną czcionką. Widać dopiero stawiasz pierwsze kroki w moderacji , a przestarzały charakter tego forum dodatkowo Ci to utrudnia. Nie lubisz mnie? Nie podobają Ci się moje wypowiedzi? To daj mi bana i będziesz miał spokój - będziecie mogli w ciszy pisać sobie wyssane z palca bzdury o Lublinie przy poklasku rzeszy
"życzliwych" anonimów i zarejestrowanych użytkowników tego forum, którzy Lublina nie widzieli nawet w wyszukiwarce grafiki google.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy