Słaba pozycja LOTu i Okęcia

Słaba pozycja LOTu i Okęcia Skytrax, instytucja badająca opinie pasażerów linii lotniczych opublikowała najnowszy ranking, z którego wynika że pasażerowie krytycznie wypowiadają się na temat warszawskiego lotniska i narodowego przewoźnika. Z rankingu dowiadujemy się, że jest gorzej jak przed rokiem. Okęcie znalazło się na 112 pozycji wśród 180 ocenianych lotnisk, a PLL LOT zostały ocenione jako linie...
20/08/2007 13:40   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2007-08-23 15:19   
szumny - Profil szumny
Przynajmniej same mogły zadbać o porządek w miejscu pracy ;)
marqoos_pl 2007-08-23 15:14   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
OT: Czytaliscie moze o przedsiebiorczych Polkach na Heathrow??? Hehehe. Niezle... A ja myslalem, ze to w Warszawie jest bur..el... Hehehehe
humbak 2007-08-21 21:50   
humbak - Profil humbak
Ja juz od dawna optuje za prywatyzacja LO i spzredaza go do Grupy LH na zasadach jak ma LX. LX tylko sien wzmocnil na tym, mam nadzieje, ze LO by mila tak samo.
Cezary 2007-08-21 16:44   
Cezary - Profil Cezary
I tu się kłania brak decyzji. Zarządy LOTu i PPL są z nadania politycznego i dla tych panów ważniejsze wydaję się jak się nachapać i najdłużej utrzymać się na stołku niż myśleć z rozmachem i pomysłem biznesowym. Jakoś cicho o budowie zupełnie nowego centralnego lotniska. Rozbudowa Okęcia to jak wszyscy widzą kompletna masakra. // Paolo79: być może prywatyzacja LOTu coś by zmieniła. Ale nie jestem tego taki pewien do końca bo czy znajdzie się inwestor, który uwierzy że na nieLOTcie da się zarobić ? Chyba że LOT wykupi Lufthansa i zredukuje LOT do sprawnego dowoźnika do niemieckich hubów. Co chyba byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem dla LOTu, który teraz udaje wielkiego przewoźnika. .. a swoją drogą zdecydowanie wolałbym latać ze Szczecina w świat przez Frankfurt niż Warszawę.
paolo-79 2007-08-21 16:19   
paolo-79 - Profil paolo-79
manly:jak zwykle jestes extremalny...najgorszy w EU nie jest nielot, pamietaj o AZ:)))zartuje...ale smutno mi bo obie moje narodowe linie to wielki smutek..cornholio dobrze napisal..infrastruttra okecia to zenada...handling,sklepy,restauracje...niemozliwe,ze 40milionowy kraj,2 milionowa ''metropolia'' maja takie lotnisko...w WAW z zazdroscia moga popatrzec na PRG,BUD,a nawet Bukarest!nie mowie juz o tym jak przescigaja samego nielota inne linie regionu..MA,OK,a nawet juz LAL..szkoda wielka szkoda,wielki kraj,a w lotnictwie ma tylko jeden porzadny port (regionalny), KTW, narodowa linia to pomylka,jedyny krajowy LCC jeszcze wieksza pomylka...wyrazam wielka nadzieje ze kiedys sie to zmieni...pozdrawiam
cornholio 2007-08-21 16:05   
cornholio - Profil cornholio
To tylko potwierdza zalosny stan LOTu i Okecia, i moze otworzy oczy entuzjastom "hubu" w Warszawie, o ktorym pisala Rzepa i Wyborcza. Tylko dlatego ze bedzie jeden kierunek azjatycki i MOZE beda loty do Dubaju mamy byc portem tranzytowym? Przeciez to jakis zart! Nie wspominajac juz o Pradze czy Budapeszcie, ktore dawno nas odstawily, to juz nawet z Rygi sa czestsze loty do Europy Wschodniej i na Kaukaz ktore czynia z nich wieksze centrum tranzytowe niz
"Chopin Airport" (w grobie sie przewraca)! Co sie liczy dla portu
tranzytowego: ilosc polaczen (smiesznie niska w porownaniu do innych portow
regionu), punktualnosc (tragedia), szybkosc obslugi (God bless Warsaw Airport Services), plus komfort: airline lounges (polecam wizyte w lounge "Preludium" na Okeciu w godzinach szczytu), sklepy (bez komentarza) i restauracje (co?).
manly_beac 2007-08-21 14:57   
manly_beac - Profil manly_beac
Tak, na Okeciu ciagle jest balagan, ale to nie jest najwiekszy problem LOTu. LOT jest fatalna linia bo wcale nie inwestuje we swoj produkt. Dlaczego pasazer ma latac starym LOTowskim B737-400/500 jak moze wybrac nowy A320/B737-600/700/800 linii CSA, Malev, Sky czy Wizz i za to zaplacic mniej???
LOT napewno jest najgorsza linia nie tylko w Star Alliance, ale w UE!
greszek 2007-08-20 23:53   
greszek - Profil greszek
Dopóki LOT nie zostanie sprywatyzowany jego pozycja będzie słabnąć. Brawo dla CSA ponieważ jest to linia, która naprawdę się rozwija a nie jak LOT "tak na niby"
Moim zdaniem lotnisko Okęcie w Warszawie i jego gruntowny remont jest całkowitym nieporozumieniem. Polska powinna mieć przynajmniej jedno duże i nowoczesne lotnisko najlepiej pod Warszawą. Lotnisko, które będzie potrafiło obsłużyć przynajmniej 20mln ludzi i będzie mogło być jeszcze w przyszłości modernizowane, czyli będzie po prostu hubem. Nie dawno zauważyłem plan rozbudowy lotniska w Kijowie-Boryspol, mogę spokojnie powiedzieć, że już nie długo będzie ono robiło wrażenie.
Cezary 2007-08-20 21:25   
Cezary - Profil Cezary
piotrekch: Owszem. Można lecieć bardzo tanio LOTem. Np za bilet SZZ-WAW-LHR i nazad zapłaciłem 645 złotych. To chyba tanio. Najeść się do syta faktycznie jest ciężko ale w życiu w samolocie nie dostaniesz obfitego posiłku bo pojemność toalet /ilość kabin i takich no jak to określić wc-pojemników/ jest ograniczona :)))
Cezary 2007-08-20 21:16   
Cezary - Profil Cezary
Przykro że w rankingach Skytrax LOT wypada na średnim miejscu. I tak dobrze że otzymał chociaż trzy na pięć możliwych gwiazdek. Co ciekawe Lufthansa wcale nie wypadła specjalnie lepiej. Z tego co przeczytałem we wpisach pasażerów na pozycje LOTu rzutuje beznadziejne warszawskie lotnisko Okęcie. Nie dziwię się pasażerom, bo Okecie to lotnisko bazowe LOTu i wcale nie muszą wiedzieć że LOt nie ma wielkiego wpływu na jakość obsługi w porcie lotniczym. Natomiast ucieszył mnie jeden wpis który zacytuję w małym fragmencie :"Szczecin Airport was a pleasant experience - a small but modern and fresh regional airport in the middle of a wood north-east of the city."
piotrekch 2007-08-20 16:27   
piotrekch - Profil piotrekch
Hahaha. Zaraz padnę ze śmiechu. Niskie ceny ??? W locie ??? Akurat.......
Co do posiłków. Smaczne, ale najeść się nie da.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy